Płeć dziecka – jak pokierować naturą?
Są sposoby by świadomie spłodzić chłopca lub dziewczynkę.
dr Jacek Tulimowski – specjalista ginekolog położnik.
“Czy można zaplanować płeć dziecka? Czy są jakieś metody „na dziewczynkę” lub „na chłopczyka”
Zobacz też:
Płeć dziecka – od czego zależy
Obrzezanie – moda czy higiena?
Mięsnie Kegla – ćwiczenia z kulkami.
Chłopiec czy dziewczynka?
Bardzo często Państwo zadają pytania, czy można zaplanować płeć dziecka.
Oczywiście są różne podejścia do tego, ale zaprezentujemy tu kilka możliwych sposobów, które mogą pomóc sprawić, że urodzimy córeczkę lub synka – jednak nie dają 100% skuteczności.
Jeżeli ma to być córeczka to współżyjemy przed owulacją. „Przed owulacją”, czyli musimy bardzo dokładnie dostępnymi metodami określić, kiedy ta owulacja jest – test owulacyjny, badania hormonalne pozwalają określić konkretny dzień owulacji. Współżycie przed tym konkretnym dniem daje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i urodzenia córeczki. Dietetycy mówią o diecie – jeżeli dieta jest bogata w węglowodany, czyli w cukry, jeżeli jest bogata w wapń, w magnez, czyli żółte sery, orzechy, czekolady rzeczywiście wtedy wzrasta szansa na zajście w ciążę i urodzenie córeczki.
Co do synów to po pierwsze współżycie po owulacji, po drugie dieta bogata w sód i potas, po trzecie dieta bogata w mięso czerwone. To zwiększa szanse na urodzenie chłopca. Oczywiście te metody są metodami o skuteczności od kilkudziesięciu do maksymalnie 80%.
80% uzyskujemy w czasie stosunków odbytych przed i po owulacji. Oczywiście owulacja musi być ustalona metodami naukowymi o których mowa była wcześniej.
Plemniki i komórki jajowe
Owulacja to proces, jaki zachodzi gdy zmiany hormonalne wywołują uwolnienie komórki jajowej z jajników. Ma to zazwyczaj miejsce od 12 do 16 dni przed miesiączką. W jajnikach znajdują się komórki jajowe. Podczas pierwszej części cyklu menstruacyjnego jedna z nich jest przygotowana do uwolnienia z jajnika. W miarę zbliżania się momentu owulacji organizm produkuje coraz większe ilości hormonu zwanego estrogenem, który powoduje, że błona śluzowa macicy staje się grubsza, a jej wnętrze jest przygotowywane na przyjęcie plemników.Wysoki poziom estrogenu powoduje nagły wzrost innego hormonu – zwanego LH (hormon luteinizujący). Tak zwana „fala LH” powoduje uwolnienie komórki jajowej z jajnika, czyli owulację. Owulacja odbywa się zazwyczaj 24 do 36 godzin po fali LH, dlatego hormon ten stanowi dobry wyznacznik szczytowej płodności. Z wiekiem kobieta ma coraz więcej cykli bezowulacyjnych. Komórka jajowa może zostać zapłodniona do 24 godzin po owulacji. Jeśli do tego nie dojdzie, błona śluzowa macicy ulega złuszczaniu i rozpoczyna się miesiączka. Jest to początek kolejnego cyklu.
Podczas gdy komórka jajowa żyje zaledwie dobę, plemnik w sprzyjających warunkach może przetrwać w pochwie od 2 do 5 dni. Teoretycznie oznacza to. że możliwe jest zapłodnienie nawet kilka dni po ostatnim stosunku.
Dodaj komentarz