Kiedy penis przestaje rosnąć?

Kiedy penis przestaje rosnąć?

Jeśli spojrzymy historycznie i spojrzymy w głąb naszego gatunku, prześledzimy dojrzewanie osobnicze, czy dojrzewanie populacji w ramach ewolucji, zauważymy że prącie w zasadzie mniej więcej jest cały czas na podobnym poziomie

dr Jan Karol Wolski – specjalista androlog urolog

W jakim wieku przestaje rosnąć prącie?

prawidłowy rozwój penisa
Nie porównuj się z kolegami. Dojrzewanie i wzrost przebiega u każdego z Was inaczej. Jedni z Was dojrzewają szybciej, u innych to długi proces.

Mały chłopiec,  gdy rodzi się o czasie – czyli +/- w 40 tygodniu ciąży, to jego prącie osiąga  mniej więcej 4cm, maksymalnie 5 cm długości. Prącie dorosłego mężczyzny – bez erekcji – to jest mniej więcej 13 cm, z tzw. odchyleniem standardowym – czyli dla populacji europejskiej to jest +/- 2 cm.

Penis oparł się ewolucji 

Jeśli spojrzymy historycznie i spojrzymy w głąb naszego gatunku, prześledzimy dojrzewanie osobnicze, czy dojrzewanie populacji w ramach ewolucji, zauważymy że to prącie w zasadzie mniej więcej jest cały czas na podobnym poziomie i ma podobną wielkość. Jednak ta wielkość się zmienia w miarę wzrostu chłopca, czyli na przestrzeni przejścia od okresu dziecięcego w okres młodzieńczy, pokwitania a potem w okres dorosłości.

Mężczyzna musi się dostosować do kobiety: tak wymyśliła to natura 

Prącie musi podlegać zmianom i wzrostowi, ponieważ musi dostosować się do warunków płci przeciwnej. Finalna długość prącia związana jest z zakończeniem pokwitania, z zakończeniem dojrzewania płciowego. Dla białej populacji jest to czas między 20-25 rokiem życia.

Koniec pokwitania jest kwestia osobniczą

Generalnie zakończenie pokwitania jest indywidualne, u każdego przypada w nieco innym momencie i sami widzimy, że w naszej klasie liceum ktoś dojrzewał szybciej i zakończył wzrastanie w drugiej klasie, a ktoś jeszcze dorastał po maturze. W związku z tym wszelkiego rodzaju wątpliwości, dywagacje trzeba odnieść do danego mężczyzny i na pewno ocena jego pokwitania jest związana z oceną wielkości prącia.

Nie ma takiej sytuacji, że wszyscy dojrzewają w tym samym momencie i według tego samego kalendarza. Choćby dlatego, że w danej grupie czy klasie każdy urodził się innego dnia i ta różnica może być nawet rzędu kilkunastu miesięcy w obrębie danego rocznika. Stąd też w tym czasie dojrzewania, w tym czasie pokwitania, kiedy każdy ma swój rytm własny, też wzrastanie prącia na długość, powiększanie się prącia jest bardzo indywidualne i należy je odnieść do danej osoby, a nie do jakichś pomiarów generalnych.

Komentarze

  1. admin o 10:32

   Najlepiej skonsultowac się z urologiem, ale z naszej portalowej wiedzy, że jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, to wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Jednak dla pewności zadamy to pytanie specjaliście. Na razie polecamy lekturę poniższego artykułu z naszej “Czytelni”. Zanim jednak podejmiesz decyzję o ewentualnym rozważ, czy rozmiar est Twoim prawdziwym, czy jedynie zastępczym problemem.
   https://portalzdrowiaseksualnego.pl/czytelnia/pomoc-meskosci-zabiegi-powiekszania-penisa/

  1. Renn o 00:47

   Ponad 50% ludzi( facetów) na świecie ma penisa o długości od 12 do 15cm, więc dalej sobie odpowiedz

 1. Mały penis o 00:59

  Mam pytanie mam małego mój penis ma 8cm w stanie spoczynku i 10 w stanie erekcji czy jeszcze mi urośnie mam 13 lat

 2. 20 cm o 00:15

  Mam malego penisa . Mam 12 lat moj penis w spoczynku to 9 cm a w czasie erekcji 12 cm czy to jest maly czy duzy na moj wiek ?

 3. scoolin o 01:41

  witam, czy jak mam ryj jak ziemniak to mi urosnie kutas do wielkosci 9 cm w zwodzie? teraz mam 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *