Szczepienie przeciw grypie – wpływ na potencję

Szczepienie przeciw grypie – wpływ na potencję

Szczepienie, zwłaszcza przeciw grypie owiane jest mitami. Jednym z popularniejszych jest ich wpływ na potencję.

dr hab. n. med. Ernest Kuchar – specjalista chorób zakaźnych, specjalista medycyny sportowej, ekspert Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy 

 

Czy to prawda, że jednym z powikłań szczepionki przeciw grypie jest spadek potencji?

Zobacz też: 

Szczepienie przeciw grypie dla kobiet w ciąży. 

Antykoncepcja – fakty i mity 

Profilaktyczne usunięcie piersi i jajników.

Komputer a potencja i płodność

Potenca a dieta.

Impotencja u młodych mężczyzn. 

 

Czy szczepionka przeciwko grypie wpływa na potencję? 

Jeśli wpływa to korzystnie. Bo jeśli ktoś ma 40 stopni gorączki i bolą go mięśnie, to myślę, że spada mu ochota na seks w ogóle. Natomiast samo szczepienie nie ma żadnego wpływu na potencję i nie stanowi przeciwwskazania do kontaktów seksualnych

grypa
Szczepionka polega na podawaniu martwych wirusów choroby, które nauczą organizm jak bronić się przed chorobą. Nie stwierdzono, żeby ten proces osłabiał męską potencję. Zdecydowanie poziom libido, co oczywiste obniża sama choroba. A groźba możliwych powikłań grypy, które mogą doprowadzić nawet do śmierci, powinny zachęcić do drobnego ukłucia.

 

Czy po szczepieniu można pić alkohol?

U nas krążą różne mity – mówi się na przykład powszechnie pacjentom, żeby nie pili biorąc antybiotyk. Oczywiście, każda okazja, żeby nie pić jest dobra natomiast jeśli chodzi o szczepienia, to żadne badania nie wykazały, żeby szczepienie stanowiło przeciwwskazania do spożywania alkoholu, oczywiście w umiarkowanych ilościach. Alkohol jest elementem naszej kultury od tysięcy lat i szczepienie nie jest wskazaniem, żeby z tego elementu kulturowego rezygnować.

Szczepionka przeciw grypie i grupy ryzyka.

Szczepionka przeciw grypie jest co roku inaczej konstruowana, bo sam wirus ma duża zmienność antygenową. Szczepionka przeciw grypie sezonowej zawiera trzy najczęściej występujące zabite szczepy wirusa: dwa typy wirusów A (H3N2 i H1N1) oraz jeden typ wirusa B.

Do grupy podwyższonego ryzyka  powikłań należą:  osoby powyżej 65 roku życia, osoby z przewlekłymi chorobami płuc i serca, w tym z wrodzoną wadą serca i choroba niedokrwienna serca; z przewlekłymi chorobami wątroby; z  przewlekłą niewydolnością nerek i osoby z obniżoną odpornością – w tym kobiety w ciąży. (osoby zakażone wirusem HIV lub otrzymujące leki immunosupresyjne)
Przeciwwskazaniem do szczepienia jest  alergia na białka jaj kurzych lub  reakcja alergiczna przy poprzednim podaniu szczepionki przeciw grypie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *