Sztuka kochania – jak to zrobić dobrze?

Sztuka kochania czyli jak osiągnąć satysfakcje – czy istnieje jakaś uniwersalna pozycja seksualna?

Nasza ekspertka  w oparciu o wiedzę i doświadczenie z pracy terapeutycznej  radzi jak się ułozyć, by było naprawdę fajnie!

dr Agata Loewe – seksuolog, Instytut Pozytywnej Seksualności

Czy istnieje jakaś pewna pozycja – optymalna dla  niej i dla niego?

Nie istnieją uniwersalne pozycje seksualne, które byłyby wybierane przez większość społeczeństwa. Jest to kwestia bardzo indywidualna.

Sztuka kochania – Kamasutra 

Już w bardzo odległych czasach powstała nomenklatura Kamasutry czy podręczników wczesnoseksuologicznych, które miały za zadanie uczyć dorosłych ludzi odkrywania nowych sposobów na odczuwanie przyjemności. Zawarte w nich rysunki stworzyły pewnego rodzaju mapę sztuki kochania, która stała się powszechnie znana i używana.

Sztuka kochania - przewodnik po pozycjach
Sztuka kochania to rzecz, którą kazdy samodzielnie rozwija. Satysfakcja w konkretnych pozycjach seksualnych zależy od budowy anatomicznej, wagi, wzrostu i kondycji partnerów. Niektóre pozycje moga jedną ze stron krępować i wtedy z przyjemności nici. Podobnie jest, gdy pozycja okazuje się niewygodna, bolesna lub utrudniająca oddychanie

Lista standardowych pozycji 

Dzięki temu właśnie istnieje lista standardowych pozycji seksualnych, chociaż oczywiście nie są to wszystkie możliwości w tej dziedzinie, ale te najczęściej spotykane. Powstają różnego rodzaju artystyczne próby pokazania mnogości pozycji seksualnych, zakładają istnienie nawet kilku tysięcy pozycji, występujących w różnych konfiguracjach, również tych bardzo akrobatycznych.

Na misjonarza – najpopularniejsza pozycja świata 

Jeżeli jednak miałabym wymienić podstawowe pozycje to pierwszą, która przychodzi na myśl większości ludzi jest pozycja na misjonarza,. Jest to pozycja, w której  jedna osoba leży na plecach, a druga na niej, opierając się o tę pierwszą brzuchem. Partnerzy stykają się głowami oraz narządami płciowymi.

Na pieska – numer dwa na liście 

Inną popularną pozycją jest pozycja od tyłu  inaczej nazywana pozycją na pieska. W tej pozycji partnerka  jest odwrócona plecami do partnera i i dochodzi do penetracji od tyłu. Należy jednak zaznaczyć, że mówimy o sytuacji, kiedy współżyją ze sobą kobieta i mężczyzna, czyli sytuacji heteroseksualnej, chociaż wymienione przeze mnie pozycje są aplikowane dla osób tej samej płci i mają te same nazwy.

Trzecie niejsce: na łyżeczkę

Trzecią standardową pozycją jest tak zwana pozycja na łyżeczkę, gdy jeden z partnerów leży odwrócony plecami do drugiego i dochodzi do penetracji od tyłu w pozycji leżącej.

Pozostałe pozycje – obejrzyj video 

  • Jeździec od tyłu
  • Nożyce
  • Taczka

Uważam, że najważniejszą rzeczą o której trzeba pamiętać to próbowanie nowych konfiguracji, dlatego, że przyjemność często nie zależy od samej pozycji, ale od obszaru waginy, który jest penetrowany.

Zdrowe pozycje

Warto zaznaczyć, że sztuka  kochania bierze pod uwagę wszelkie uwarunkowania, także zdrowotne. Wiadomo, że inaczej kochać się będzie osoba z chorym kręgosłupem, innych pozycji potrzebują ludzie pulchni, a jeszcze innych kobiety, które podczas stsounku odczuwają ból.

Seksuolodzy i lekarza są zgodni co do tego, że pewne pozycje seksualne mają działanie terapeutyczne. Za zdrowy uważa się seks analny. Regularnie uprawiany zapobiega wrzodom jelit, podobo za;eca się go osobom cierpiącym na zaparcia. Jeśli już mowa o trawieniu to na jego poprawę podobno dobrze działa pozycja, w której jeden z partnerów siedzi okrakiem na drugim – ta pozycja wymaga kręcenia biodrami, a to z kolei wspomaga pracę układu trawiennego. Z kolei seks twarzą w twarz stymuluje produkcję endorfin.  Pozycje od tyłu mają moc rzeźbienia mięśni, o ile pamięta się o napinaniu mięśni brzucha. 

Uwaga na urazy! 

Amerykaski magazyn naukowy Advances in Urology  informuje, że pozycja na jeźdźca  jest ryzykowna – może skutkowac urazami penisa.  Nieco mniej niebezpieczna jest pozycja na pieska. Poza tym lekarze proszą o ostrożność podczas miłości w pozycji na taczkę, która potencjalnie grozi urazem nadgarstka> Pozycje stojące to ryzyku naciągnięcia mięśni w plecach  i ścięgien Achillesa

 

 

 

 

 

Summary
Sztuka kochania - jak to zrobić dobrze?
Title
Sztuka kochania - jak to zrobić dobrze?
Description

Sztuka kochania - jak wybrać właściwą pozycję seksualną, która obojgu partnerom przyniesie maksimum satysfakcji? Mówi seksuolog Agata Loewe

Komentarze

  1. Piotrek o 11:36

    Łyżeczka z rana ,na jeźdźca dłużej trwa , od tyłu krótko ślę fajnie misjonarza spoko a w pupę nie wchodzi niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *