Pochwa – jej anatomia i reakcje. Pierwsza przygoda z seksualnością.

Pochwa – narząd uniwersalny. Służy przedłużaniu gatunku, prawidłowym funkcjom fizjologicznym i przyjemności. 

Pierwszy krok w życie seksualne to poznanie własnego ciała i jego reakcji. Żeby ciało poznać, trzeba je najpierw dokładnie obejrzeć.

dr Agata Loewe – seksuolog, Instytut Pozytywnej Seksualności

Kolorowe pisma namawiają do zainteresowania własną seksualnością – może bym chciała, ale nie wiem co to dokładnie oznacza, ani od czego zacząć…

Pierwsza przygoda z seksualnością, jak zacząć?

Latarka i lusterko – od nich zaczyna się życie seksualne

Osobom, które trafiają do mnie na warsztaty, zawsze pokazuję pierwsze akcesorium seksualne, z którym powinno

Pierwsza przygoda z seksualnością,
Udane życie seksualne należy zacząć od eksploracji i dokładnego poznania własnego ciała. Tymczasem większość kobiet nie tylko nie zna swojej anatomii, ale nigdy nie widziała się nago.

się mieć do czynienia – jest to latarka oraz lusterko. Lusterko trzymamy między nogami i świecimy latarką na swoje narządy. Oglądamy je. Możemy spróbować rozciągnąć wargi sromowe i zobaczyć jak wagina wygląda od środka. Nie jest to nic strasznego. Proszę mi wierzyć, że wiele dorosłych kobiet nie widziało siebie nago. Może wiedzą gdzie mają punkt G, ponieważ go czują, ale nigdy go nie widziały.

 

Łechtaczka – gdzie to jest? 

Słyszały, że przyjemne jest dotykanie łechtaczki, ale nigdy jej nie widziały. Wiele kobiet martwi się, że np. ich wargi sromowe są za duże, za małe, za długie, za krótkie.

Rysunki pochwy w książkach od biologii są zwykle ustandaryzowane. Wyglądają bardzo podobnie i jeśli nasza wygląda inaczej, to dla wielu kobiet jest to kłopot i powoduje pewne obawy o to, czy np. będzie to akceptowane przez partnera. Dlatego warto móc siebie zobaczyć i zaprzyjaźnić się ze swoimi organami płciowymi. Tak jak każda twarz jest inna, tak samo każda pochwa jest inna.

Anatomia waginy 

Opiszę anatomię pochwy na przykładzie vulva puppet. Dla zainteresowanych: taką zabawkę można kupić także w Polsce. Ta pochwa tutaj jest standaryzowana, proszę się więc nie przejmować, jeśli wygląda inaczej niż nasza własna.

Srom – obszar poniżej podbrzusza 

Cały obszar poniżej podbrzusza nazywa się po polsku sromem. Na zewnątrz waginy znajdują się wargi sromowe większe, potem są wargi sromowe mniejsze. Jest to bardzo wrażliwy obszar, a wargi  w wyniku podniecenia zostają napompowane  krwią i stają się znacznie większe.

Łechtaczka

U góry waginy znajduje się nasadka lub trzon  łechtaczki.  Jest to fragment skóry, po odsunięciu którego ukaże nam się sama łechtaczka. U każdej kobiety ten trzon wygląda inaczej – może mniej lub bardziej  nachodzić na łechtaczkę. Dla niektórych kobiet sama stymulacja łechtaczki jest dużym przeżyciem, bo jej wrażliwość u każdej kobiety jest inna. Sś kobiety, dla których dotykanie łechtaczki może być nieprzyjemne, drażniące.

Strefa G

Zaraz za łechtaczką zaczyna się punkt G.  Zginając palce  wyczuwa się niewielki wzgórek – to właśnie punkt G, który tak naprawdę jest całym obszarem G.  U większości kobiet jest on  bardzo mocno unerwiony; jego stymulacja może doprowadzić do ejakulacji, przy czym ejakulat wypływa z cewki moczowej.  Pierwszy kontakt z obszarem G może nas zaskoczyć, bo nie musi być przyjemny, a nawet może mieścić się w kategorii dziwnych doznań.  Z punktu G trzeba nauczyć się korzystać – dla wielu kobiet, całe to wielkie halo o poszukiwanie punktu G jest zagadąa, bo one to miejsce mają to słynne G  zawsze aktywne.

Cała wagina jest w środku mocno ukrwiona i unerwiona. Dla niektórych kobiet dopiero bardzo głęboka penetracja może być drogą do orgazmu.Nie traktujmy sromu jako zestawu punktów, ale jako całość, która dotykana w wybrany przez nas sposób może dostarczyć niesamowitej przyjemności.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *