Bez orgazmu – problem ze szczytowaniem

Brak orgazmu. Nigdy z nikim nie miałam orgazmu!!!

Dlaczego masturbacja zawsze kończy się orgazmem, a seks partnerski niekoniecznie? Co możemy zrobić żeby osiągnąć satysfakcję seksualną?

Karo Akabal – trenerka seksualna

Dotychczas żaden partner, ani partnerka nie “zaszczycili” mnie orgazmem, za to podczas masturbacji zawsze go osiągam. Dlaczego tak jest i czy mogę to zmienić?

Brak orgazmu podczas seksu z partnerem może mieć różne pochodzenie.

Na naszą zdolność do odczuwania PRZYJEMNOŚCI SEKSUALNEJ oraz przeżywania ORGAZMU ma wpływ wiele czynników.

W swojej pracy posługuję się modelem koła ludzkiej seksualności który zawiera cztery podstawowe obszary: MENTALNY, EMOCJONALNY, FIZYCZNY I DUCHOWY. Zachęcam, żebyś zajrzała we wszystkie te obszary by wieźć bardziej udane i spełnione życie seksualne.

Pierwsza ćwiartka ludzkiej seksualności – MENTALNA

W pierwszej ćwiartce ludzkiej seksualności, którą ja nazywam ĆWIARTKĄ MENTALNĄ znajdują się wszystkie przekonania i myśli na temat seksualności, których jako ludzie nabyliśmy w toku edukacji seksualnej i wychowania: wszystko co o seksie myślimy, co się nam wydaje na temat seksu i intymnych relacji, a także to, co gdzieś głęboko w nas siedzi, czego sobie nie uświadamiamy i co może nas blokować w odczuwaniu seksualnej przyjemności, może powodować brak orgazmu. Przykładem takiego przekonania, które głęboko siedzi w naszej PODŚWIADOMOŚCI, który ma wpływ na to czy odczuwamy orgazm czy nie, może być np. przekonanie że seks mogę uprawiać tylko z miłości, bądź tylko po ślubie.

Nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy nowocześni i takie przekonania w naszym życiu nie działają, często, w toku pracy rozwojowej nad własną seksualnością możemy się bardzo zdziwić. Pewne przekonania w które wierzyły nasze babki i prababki ciągle są obecne w naszym życiu. Co więcej mają wpływ na to, czy odczuwamy orgazm, czy mamy z tym problem.Warto więc w toku osobistego rozwoju przyjrzeć się temu co tak naprawdę myślimy o seksie i seksualności.

Brak orgazmu
Dlaczego masturbacja zawsze prowadzi do orgazmu, a seks z partnerem niekoniecznie?! Czy to normalne?

Druga ćwiartka ludzkiej seksualności – EMOCJONALNA

Kolejna ćwiartka – EMOCJONALNA. Wszyscy wiemy, że UCZUCIA mają wpływ na nasze życie seksualne. Nie wszyscy jednak wiedzą, że swoboda i przyzwolenie sobie na wyrażanie różnych emocji ma wpływ na OSIĄGANIE ORGAZMU lub brak orgazmu. W naszej kulturze istnieje cała gama emocji, do wyrażania których kobiety nie są zachęcane. To emocje z gatunku trudnych i niewygodnych, czyli ZŁOŚĆ, GNIEW, NIEZADOWOLENIE, FRUSTRACJA. To są uczucia które często chowamy, staramy się ich nie wyrażać. I tu NIESPODZIANKA – niewyrażanie tych uczuć często UNIEMOŻLIWIA osiągnięcie orgazmu. Zatem zajęcie się swoimi emocjami, zadanie sobie pytania jak wygląda moje życie emocjonalne może sprawić, że nasze życie seksualne będzie wyglądało tak, jak byśmy chcieli.

Trzecia ćwiartka ludzkiej seksualności – FIZYCZNA

Ćwiartka FIZYCZNA. Nasze ciało jest skonstruowane również po to, żeby odczuwać seksualną przyjemność. Czasem jednak, w naszym ciele coś szwankuje. Za zdolność do odczuwania seksualnej przyjemności odpowiada między innymi nasz układ nerwowy. Ta sieć nerwowych połączeń, przekazuje informacje z całego ciała, głównie ze STREF EROGENNYCH do mózgu, po to by odczucie orgazmu pojawiło się w naszym ciele. Warto sprawdzić, jaki jest poziom odczuwania przyjemności w naszym ciele, czy nie pojawiły się jakieś blokady natury fizjologicznej, które uniemożliwiają przeżycie orgazmu. Pomoże nam w tym np. lekarz seksuolog.

Ostatnia ćwiartka ludzkiej seksualności – DUCHOWOŚĆ

Ostatnia ćwiartka, najczęściej zupełnie zapomniana w życiu, amputowana od naszej seksualności, to DUCHOWOŚĆ.

Duchowość czyli świat metafizyczny, poza codziennością. Duchowość najczęściej realizujemy praktykując religię. Istnieją koncepcje, które mówią o tym, że duchowość, poczucie, że w życiu jest „coś więcej”, jest człowiekowi potrzebna by odczuwać pełnię, również w seksie.

Zajrzyj do każdej z tych ćwiartek żeby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Problemy ze szczytowaniem, brak orgazmu, może również być powodowane przyczynami medycznymi!

 

 

reklama-ebook-pionowa-v5

 

Summary
Bez orgazmu - problem ze szczytowaniem
Title
Bez orgazmu - problem ze szczytowaniem
Description

Dotychczas żaden partner, ani partnerka nie "zaszczycili" mnie orgazmem, za to podczas masturbacji zawsze go osiągam. Dlaczego tak jest i czy mogę to zmienić? Na pytanie odpowiada Karo Akabal, trenerka seksualna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *