Brak pożądania seksualnego w małżeństwie. Kocham go, ale nie mam ochoty na seks z nim.

Brak pożądania seksualnego w związku to nie jest rzadkie zjawisko i nie oznacza końca miłości.

Kochasz go, ale mąż Cię nie pociąga? Cóż – zdarza się. Nie chcesz, żeby Cię zdradził. Dlaczego? Przecież to, że on Cię nie pociąga nie oznacza, że seks nie jest dla niego ważny…

Marta Niedźwiecka – sex coach; www.sex-coach.pl

 Mój mąż mnie nigdy nie pociągał fizycznie, ale go kocham. Nie chcę aby mnie zdradzał, a jednocześnie nie dążę do seksu, wręcz go unikam. Jak rozwiązać tą kwadraturę koła? 

Kochasz go, ale mąż Cię nie pociąga.W tym pytaniu spotyka się kilka wątków. Czy mąż nie pociąga Cię, bo w związek wkradła się rutyna, czy nie podniecał od początku, a Wasza relacja zaczęła się z powodów społecznych, finansowych, bądź jakichkolwiek innych.

Rutyna – zabójca szczęśliwych związków

Brak pożądania w małżeństwie
Brak pożądania to częsta przypadłość małżeństw. Związek i seksualność wymagają stałej pracy już od samego początku. Bohaterowie filmu “Dwoje do poprawki” – rodzice dzieci, rodzinny Dream Team oddalili się od siebie tak bardzo, że  nie mieli ochoty się już nawet całować na dobranoc. Ponieważ jednak byli bohaterami komedii romantycznej to sprawa znalazła szczęśliwy finał, nawet im jednak nie było łatwo. Bliskość wymaga ciężkiej pracy fot: onet.pl/ “Dwoje do poprawki”

Rutyna to coś, czemu trzeba przeciwdziałać od samego początku, od rozpoczęcia związku, wtedy gdy namiętność jest największa. Jednak nawet na zaawansowanych etapach istnienia związku można coś z nią zrobić. Dzisiaj – brak pożądania seksualnego, ale jak było kiedyś? Jeśli istniała kiedyś namiętność która wygasła, to mamy się do czego odwołać, mamy czego szukać i co sprawdzać.

Spróbujcie przypomnieć sobie co sprawiało Wam największą przyjemność, i wróćcie do tych praktyk. Może znikł ogień, który łączył do tej pory oboje partnerów i można go na nowo rozbudzić.

To oczywiście wymaga pracy, generalnie dojrzała seksualność i seksualność ludzi pozostających długo w związku wymaga pracy. Długodystansowy związek nie musi być jednak skazany na brak pożądania, a praca nad jej powrotem może być bardzo przyjemna. Może spróbujcie sięgnąć do tych praktyk które zawsze Was ciekawiły, spełnijcie swoje zapomniane fantazje erotyczne

Brak pożądania w związku od początku

Jeśli namiętności nigdy nie było, a związek został zawarty z powodów innych niż silny afekt emocjonalny, miłość, namiętność to będzie ciężko zbudować coś, co nigdy nie istniało. Kolejna warstwa tego pytania jest związana z przekonaniami odnośnie seksu.

Jeżeli tak naprawdę kobieta/żona/partnerka seksu nie lubi i niezależnie od tego czy w jej łóżku zaistniałby mąż, przystojny aktor, czy bohater zbiorowej wyobraźni seks nie sprawiałby jej przyjemności, to namiętność się nie pojawi! I vice versa. Jeśli nasz małżonek nie jest za bardzo zainteresowany seksem, nie ma aury, niewiele się dzieje, nie stara się o nią, nie komunikują się w kwestii seksualności, nie dbają o tą sferę, to nawet jeśli partnerka jest zainteresowana seksem jej zainteresowanie nie wystarczy na dwoje!

Życie seksualne zmienia się z czasem

Życie seksualne to dynamiczny proces, na który wpływ ma wiele procesów, które zmienia się z czasem. My się rozwijamy, pojawiają się nowe sytuacje związkowe. Trzeba obserwować i przyglądać się temu co się z nami dzieje, po to, by w parze wytrwać jak najdłużej bez śmierci namiętności.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *