Wibrator – do czego służy, jak go używać?

Do czego służy wibrator? Jak go używać?

Na rynku jest dostępnych wiele ich rodzajów, i mogą służyć różnym celom podrzędnym, chociaż ostateczny cel jest jeden!

Ciekawostka: czy wiecie, że w szalonych latach 50 wibratory sprzedawały się tak dobrze jak sprzęt AGD; w rankingach zajmowały trzecie miejsce po tosterach i czajnikach, a jeszcze przed lokówką. Oczywiście, nie w Polsce.

Dorota Sakowska – body worker

Czy wibrator można  myć w zmywarce? I prawdę powiedziawszy nie bardzo wiem jak go skutecznie używać.

Do czego służy wibrator?

Wibrator w zmywarce - czy to dobry pomysł?
Nie ma jednej instrukcji jak używać wibratora – jego zadaniem jest sprawianie właścicielce, właścicielowi lub właścicielom maksimum przyjemności. Są tylko twarde zasady higieniczne: nie pożyczamy, nie używamy cudzych i porządnie myjemy po każdym użyciu

Osobiście nie przepadam za słowem masturbacja, wolę używać słowa samomiłość. To dużo lepiej opisuje kontakt ze sobą i tak naprawdę rozróżniamy masturbację jako stymulację stref zewnętrznych, genitaliów jak i stymulację np. wewnątrz waginy. Wibrator do samomiłości nie musi być duży – to, że wibratory powinny być duże to mit. Taki świetnie wystarcza do tego żeby sprawić sobie bardzo dużo przyjemności. Stymulacja może wyglądać w ten sposób, że wibratorem możemy stymulować zarówno łechtaczkę jak i wargi sromowe, wejście do waginy, strefę anusa, a także możemy penetrować wewnątrz. Wibratora można używać tak jak dildo. Dildo tym się różni od wibratora że nie wibruje. I możemy po prostu nakładając odrobinę lubrykantu stymulować łechtaczkę czy też wnętrze waginy lub możemy włączonym wibratorem, który wtedy daje nam zupełnie inne doznania stymulować łechtaczkę lub waginę. Podniesiona końcówka wibratora pomaga nam eksplorować strefę G.

Czy wibrator mogę myć w zmywarce? 

Wibrator w zmywarce to nie jest dobry pomysł!

Absolutnie nie polecam mycia wibratora w zmywarce. Chyba, że nie mamy co robić z pieniędzmi i mamy ochotę kupować nowy wibrator mniej więcej co miesiąc.

Wibratory składają się z części które są podłączane do kontaktu, części elektronicznych i włożenie ich do zmywarki sprawi, że się one po prostu popsują. Tak samo ta część, która jest używana do penetracji wykonana jest oczywiście z wysokich jakościowo materiałów, natomiast absolutnie nie nadaje się do mycia w zmywarce z chemikaliami, ponieważ może to zepsuć nasz wibrator.

Jak umyć wibrator?

Wibratory najlepiej, jeśli są dobrej jakości, myć po prostu wodą z mydłem.

Ja osobiście polecam wibratory wykonane z silikonu medycznego. Wtedy bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. Tak jak powiedziałam, wystarczy woda z mydłem. Jeśli nie czujemy się pewnie, możemy użyć specyfików dostępnych w aptece, przeznaczonych do dezynfekcji.  Tak naprawdę, przy wysokiej jakości gadżetach erotycznych wystarczy nam woda z mydłem.
Dla zainteresowanych:

Komentarze

  1. Mag Mari o 18:27

    Wibrator również jest kluczowym narzędziem w leczeniu dyspareunii w wulwodynii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *