Seksualność po 50-tce

Seksualność kobiet po menopauzie. Dojrzała seksualność.

Karo Akabal – trenerka seksualna

Mam 55 lat i stałego partnera w podobnym wieku. Chciałabym, żeby nasz związek był jak najdłużej pełny, czyli, żeby był w nim seks.

Na tym etapie dojrzałości trzeba zweryfikować swoje przekonania na temat seksu i seksualności.

dojrzała seksualność
Szczęśliwie doczekaliśmy się czasów, w którym dojrzałość i starość odzyskują prawa człowieka. Dziś nikt lub prawie nikt nie podważa oczywistej prawdy, że meczyźni w andropauzie i kobiety w lub po menopauzie maja popęd seksualny i niezbywalne prawo do jego realizacji. Miłość to także erotyka

To jest bardzo ważne, ponieważ w tym momencie, jeżeli dalej chcemy się rozwijać i wieść szczęśliwe i spełnione życie seksualne i w ogóle je mieć, to potrzeba naprawdę gruntownego odświeżenia naszego postrzegania czym jest seks i seksualność ponieważ na tym etapie życia wszystko wygląda inaczej.

Ogromnie ważne są tutaj nasze potrzeby i nasze oczekiwania od seksu i seksualności. To nie ukrywam  wymaga ogromnej odwagi. Potrzebne jest tutaj wsparcie, przede wszystkim osób, które również chcą rozmawiać na te tematy i otwierać się na odkrywanie swojej seksualności w nowy sposób.

W naszym kraju jest z tym także coraz lepiej, ponieważ jest dostępna coraz większa oferta takich miejsc, gdzie można  porozmawiać o seksie. Jest coraz więcej warsztatów, spotkań coachingowych i grup coachingowych. Ja również takie prowadzę i serdecznie na nie zapraszam. Są to grupy, w których ludzie otwarcie rozmawiają o swojej seksualności. Nie są one zarezerwowane tylko dla osób młodych ani takich, które pasują do ogólnego mainstreamowego wyobrażenia seksualności.

Ciało się zmienia, zmysły nie stygną.

Coraz więcej osób na każdym etapie życia decyduje się na to, żeby zadbać o swoje życie seksualne. Ja także zachęcam was do tego, żeby zweryfikować swoje przekonania i myśli o seksualności. Zachęcam również żeby aktywnie eksplorować swoją seksualność, poznać na nowo swoje ciało w seksualny sposób dotykając się, kochając się ze sobą. Zachęcam by eksplorować swoje ciało tak jakby to był pierwszy raz, tak jakbyście dopiero zaczynali swoje seksualne doświadczenia.

Przypomnijcie sobie całą seksualną edukację, wszystkie swoje początki, odkrywanie erotycznych doznań, namiętności i pasji w swoim życiu.I teraz macie okazję by zrobić to na nowo, ponieważ macie nowe ciało, nową sytuację i nowe środowisko w którym się otaczacie. Dzięki tym działaniom możecie mieć również nowe, wspaniałe i spełnione życie seksualne przed sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *