Poradnie LGBT. Gdzie szukać wsparcia gdy ma się wątpliwości co do własnej orientacji seksualnej?

Gdzie szukać wsparcia, gdy ma się wątpliwości co do własnej orientacji seksualnej?

Gdzie szukać wsparcia gdy ma się wątpliwości co do własnej orientacji seksualnej? Film dla rodziców mierzących się z homoseksualna orientacją dziecka i osób mających wątpliwości co do własnej orientacji.

dr Agata Loewe – seksuolog, edukatorka seksualna, Kampania Przeciw Homofobii

Gdzie szukać pomocy w razie wątpliwości co do orientacji seksualnej własnej lub bliskiej osoby. Czy są poradnie przeznaczone tylko dla osób homoseksualnych?

Seksuolog, poradnie LGBT
Seksuologia to dziedzina zajmująca się szeroko pojętą seksualnością człowieka: potrzebami seksualnymi (także ich zaburzeniami lub brakiem), prawidłowym życiem seksualnym człowieka zarówno w sferze ciała, jak i ducha, odczuwanymi uczuciami, relacjami z innymi ludźmi, a także resztą otaczającego świata. W sferze seksuologii mieszczą się wszelkie aspekty płciowości człowieka.

Człowiek jest istotą seksualną od momentu poczęcia, aż do śmierci. I tak jak w ciągu życia raz może nam smakować pizza, a innym razem sałata, tak odkrywamy swoją seksualność i zapoznajemy się z jej różnymi meandrami. Odkrywamy, że jeszcze wczoraj podobało nam się całowanie po karku, a dziś wolimy całowanie po stopach.

Wciąż bardziej obcy tu 

Osoby, które zaczynają eksplorować swoją seksualność mogą poczuć się dziwnie, ponieważ od swoich znajomych słyszą tylko o tradycyjnych rodzajach seksualności. A oni sami mogą powziąć przekonanie, że ich seksualność nie jest atrakcyjna, bo nie jest konwencjonalna, bo kręcą ich rzeczy uznawane za kontrowersyjne, czasem wręcz trudne do dzielenia się z innymi. Dla każdej osoby będzie to coś innego, dla jednych całowanie stóp może być hardcorowe, a dla innych będzie to naturalnym elementem gry wstępnej.

Gdzie szukać wsparcia gdy ma się wątpliwości co do własnej orientacji seksualnej?

Chciałabym takie osoby uspokoić, ponieważ są miejsca, w których można spokojnie porozmawiać. Można udać się do psychologa, który np. w swojej notce biograficznej ma napisane, że również pracuje z seksualnością człowieka. Można też udać się do osób stricte wyspecjalizowanych w seksie, tzn. do seksuologów klinicznych. Takie osoby zazwyczaj pracują z problemami dotyczącymi seksualności. Najczęściej seksuolodzy nie pracują nad zmianą, tylko nad akceptacją, afirmacją. Nad rozwojem i poznaniem siebie, nad odpowiedziami na pytania dlaczego akurat w tym momencie mojego życia pojawiają się nowe rzeczy dotyczące seksualności. Warto też czytać na temat rzeczy, które nas w seksie interesują. Odbywają się też warsztaty rozwojowe dla osób, które o seksualności chciałyby chociaż porozmawiać. Dowiedzieć się jak mają inni, by lepiej poczuć się z samym sobą i lepiej komunikować własne potrzeby.

Summary
Gdzie szukać wsparcia gdy ma się wątpliwości co do własnej orientacji seksualnej?
Title
Gdzie szukać wsparcia gdy ma się wątpliwości co do własnej orientacji seksualnej?
Description

Człowiek jest istotą seksualną od momentu poczęcia, aż do śmierci. I tak jak w ciągu życia raz może nam smakować pizza, a innym razem sałata, tak odkrywamy swoją seksualność i zapoznajemy się z jej różnymi meandrami. Odkrywamy, że jeszcze wczoraj podobało nam się całowanie po karku, a dziś wolimy całowanie po stopach. Gdzie i komu zwierzyć się z wątpliwości co do własnej orientacji seksualnej mówi seksuolog Agata Loewe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *