Joga orgazmiczna

Joga orgazmiczna

Joga orgazmiczna jest jedną z metod, którą stosuje bodyworker – seksuolog pracujący z ciałem, która polega, tak naprawdę, na świadomej masturbacji. Tak jakbyśmy łączyli medytację z masturbacją.

Izabela Dziugieł – certyfikowana sexological bodyworker (seksuolożka pracująca z ciałem), psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka, Instytut Pozytywnej Seksualności

 Co to jest joga orgazmiczna? czym różni się od innych rodzajów tej praktyki?

Joga orgazmiczna
Joga orgazmiczna to uważność na swoje ciało, dotykanie swojego ciała, bardzo świadomy oddech, ogromna koncentracja na swoim ciele.

Joga orgazmiczna jest jedną z metod, którą stosuje bodyworker – seksuolog pracujący z ciałem, która polega, tak naprawdę, na świadomej masturbacji. Tak jakbyśmy łączyli medytację z masturbacją.

Medytacja – wewnętrzny spokój 

Medytacja sama z siebie ma dać nam poczucie wewnętrznego spokoju, kontakt z własnym ciałem i światem nas otaczającym. O masturbacji niewiele już chyba muszę mówić – wszyscy wiemy na czym ma polegać. Połączenie tych dwóch rzeczy: masturbacji i medytacji wydaje się nieco ekstrawaganckie, ale przynosi piękne efekty, bo pokazuje nam, gdzie w ciele mamy pewne blokady.

Siła dotyku 

Sprawdzamy, poprzez własny dotyk, gdzie w ciele nie czujemy nic. Czasami tak się zdarza, że dotykamy siebie, na przykład dotykamy naszego przedramienia i możemy nic nie czuć. Przez to, że nic nie czujemy na tym odcinku ciała, nie jesteśmy też w stanie odczuwać przyjemności. Ból czujemy szybciej, bo ból jest bardzo specyficznym doznaniem. A ile i co muszę zrobić żeby poczuć przyjemność? Tego właśnie uczy joga orgazmiczna. 

Uśpione ciało

Joga orgazmiczna chce, żebyśmy traktowali swoje ciało w ten sposób żeby było ożywione.żeby mogło być bardziej otwarte na przyjemność. Poprzez masturbację, skupiając się już tylko na narządach naszych rozrodczych, mamy konkretny cel, dążymy do orgazmu. Jeśli jednak nasze ciało nie jest obudzone to u kobiet często nie jest obudzona do końca łechtaczka,  z tego też powodu przy masturbacji zapominają na przykład o wargach sromowych mniejszych czy większych. Zapominają o pewnych częściach swojego ciała, które są uśpione. Wtedy przyjemność nie może w ogóle być przyjemnością. 

Zaczynamy ożywiać nasze ciało poprzez medytację, oddech i dotyk. Nie jest to skomplikowane. Ożywiamy ciało, jesteśmy bardziej obecni tutaj. Wtedy ciało jest bardziej przygotowane na odczuwanie przyjemności.

Mindfullness – uważność

Joga orgazmiczna to tak naprawdę uważność na swoje ciało, dotykanie swojego ciała, bardzo świadomy oddech, ogromna koncentracja na swoim ciele.  Często technik jogi orgazmicznej używam w gabinecie, by uczyć jak lepiej kontaktować się ze swoim ciałem, jak lepiej przeżywać przyjemność.

 

 

 

 

Komentarze

  1. Sergio S Dorje o 22:41

    Bardzo przydatne podsumowanie nt. jogi orgazmicznej. Większość osób ma trudności w osiąganiu orgazmu, a duża część tych osób, nigdy nie doświadczyła orgazmu ani razu w życiu.
    Bardzo ważne jest połączenie z medytacją. Każdy rodzaj medytacji opartej na skupienie jest pomocne w osiąganiu celu. W drodze do orgazmu odlatywanie myślami na lewo i na prawo oddala kobietę od celu.
    Regularna praktyka medytacji opartej na skupienie, może to być medytacja statyczna, może to być skupienie na dotyk, na ciało, na przyjemność, na tu i teraz obniża działanie DMN w mózgu (default mode network), co z kolei idzie, myśli zostają na tu i teraz, i orgazm się zbliża. Jestem w trakcie pisania o tym artykułu. Ale jeszcze dużo nad tym pracy 🙂
    Miłego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *