Kamasutra i chińskie tao miłości – starożytna sztuka kochania

Kamasutra i chińskie tao miłości to najobszerniejsze znane człowiekowi źródło wiedzuy o sztuce kochania

Wschodnia mądrość w służbie erotyki choć ma już kilka tysięcy lat nie zestarzała się.

Karo Akabal – trenerka seksualna

Jestem ciekaw, dlaczego wschodnie sztuki kochania się są uważane za najlepsze? Co takiego ma wschód, czego nie ma Europa?

Kamasutra, tao, joga, tantra – uwalnianie energii

W starożytnych wschodnich systemach duchowych takich jak tantra, joga, tao miłości i w ogóle tao – wierzono że w ludzkim ciele znajdują się energetyczne kanały, którymi płynie nasza życiowa energia. Podstawową energią, która przepływa przez nasze ciało jest energia seksualna.

Różne pozycje seksualne, które znamy z Kamasutry czy z pism chińskich, miały służyć temu żeby układać ciało w takich pozycjach, w których przepływ tej seksualnej energii  jest najskuteczniejszy i ma uzdrawiające działanie dla całego naszego organizmu. Ponieważ  dla Hindusów i w starożytnych Indiach jak i dla Chińczyków  seks na pierwszym miejscu był formą uzdrawiania  oraz był sposobem na to, żeby nawiązać kontakt z czymś wyższym, z siłą duchową, z Bogiem więc eksperymentowano z seksem podobnie jak w pozycjach jogi.

schodnia sztuka miłośći
Kamasutra to starożytny traktat indyjski o seksualności i szczęśliwym życiu. Powstał prawdopodobnie pomiędzy I a VI wiekiem naszej ery. Sam autor przyznawał, że jego dzieło nie jest wyjątkowe. Miał jednak to szczęście, że przetrwało do dziś.

Pozycje seksualne

Pozycje z Kamasutry i z tao miłości mają podobną funkcję jak pozycje jogi, którą uprawiamy po to żeby udrożnić nasze kanały, żeby połączyć się z ukochaną osobą  w taki sposób aby energia mogła płynąć w naszych ciałach jak najswobodniej. Stąd pomysł na różnorodne seksualne pozycje, które czasem mogą się nam wydawać trudne i niemożliwe do wykonania.

Erotyka i akupunktura 

Drugim bardzo ważnym powodem dla którego istniały różne pozycje seksualne (co wywodzi się głównie z tao) jest wiedza o tym, że na naszym ciele znajduje się  wiele punktów akupunkturowych i akupresurowych. Są to takie punkty, które po naciśnięciu  maja uzdrawiać poszczególne organy.  Wiemy o tym doskonale – z chińską medycyną, akupunkturą, akupresurą czy refleksologią jesteśmy dosyć dobrze w naszym kręgu kulturowym zapoznani. Natomiast  mało kto wie,  że te punkty akupunkturowe znajdują się również na męskim penisie oraz wewnątrz kobiecej pochwy. 

Pole do popisu dla kreatywnych 

Zatem różnorodne pozycje seksualne, chińskie pozycje seksualne są wymyślone w ten sposób, aby męski członek penetrując pochwę dotykał i masował różne punkty akupunkturowe wewnątrz niej oraz punkty akupunkturowe znajdujące się na członku. Różne pozycje seksualne mają różne uzdrawiające działania dla naszego ciała oraz przynoszą nam różne doznania także fizyczne.  Warto jest nie tylko stosować te pozycje, które możemy oglądać na starożytnych rycinach, ale także na własną rękę poszukiwać takich pozycji i takiego układu naszych ciał, który sprawia nam rozkosz. Możliwości przeżywania przyjemności poprzez różne sposoby stymulacji jest naprawdę wiele.

#chcemisię-ebook-[sovtcover002]-w600 (1)
Karo jest autorką ebooka pt “#chcemisię czyli przewodnik po życiu bardziej seksualnym” którego możecie pobrać ZA DARMO klikając w obrazek
Summary
Kamasutra i chińskie tao miłości - starożytna sztuka kochania
Title
Kamasutra i chińskie tao miłości - starożytna sztuka kochania
Description

W starożytnych wschodnich systemach duchowych takich jak tantra, joga, tao miłości i w ogóle tao – wierzono że w ludzkim ciele znajdują się energetyczne kanały, którymi płynie nasza życiowa energia. Podstawową energią, która przepływa przez nasze ciało jest energia seksualna - wyjaśnia trenerka seksualna Karo Akabal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *