Kamasutra- pozycja z głową w dół

Kamasutra – wschodnia sztuka miłości dla ludzi Zachodu

Objaśnienie rysunków i instrukcji  Kamasutry – najstarszego przewodnika po sztuce kochania. 

Karo Akabal – trenerka seksualna

Oglądam ryciny Kamasutry i nie mogę uwierzyć, że można w ogóle przyjąć taką pozycję!

Pozycje dla wysportowanych 

Kamasutra - mostek z głową w dół Na pierwszej rycinie możemy zobaczyć taką pozycję, którą znamy ze szkolnych lekcji gimnastyki albo z zajęć jogi. Jest to tzw. mostek. To kolejna pozycja po tradycyjnej pozycji tantrycznej, w której partnerka oplata nogami albo uda albo biodra mężczyzny. Dłońmi oplata jego szyję i ramiona i kochają się w ten sposób. Mężczyzna na siedząco lub na stojąco.

Pozycje z głową w dół 

Tutaj mamy taką wersję, gdzie możemy sobie wyobrazić, że partnerka podczas seksu przechyla się do tyłu, ugina swoje ciało do tyłu i ląduje podtrzymując się ciągle nogami oplecionymi wokół ud mężczyzny. Ląduje na wyciągniętych rękach na podłożu. W takiej pozycji mężczyzna może penetrować ją od przodu. To również wymaga od niego bardzo silnych mięśni nóg oraz kontroli nad ejakulacją. Mężczyzna może tutaj również podtrzymywać biodra partnerki dłońmi, żeby ułatwić jej pozostanie w tej pozycji. Powodem dla którego prawdopodobnie taka pozycja została wymyślona przez twórców indyjskiej tantrycznej sztuki kochania jest specyficzny kąt, pod jakim członek mężczyzny może penetrować pochwę partnerki, ale również doznania jakie może odczuwać partnerka z powodu takiej odwróconej pozycji i głowy spuszczonej w dół. Jeżeli nie jesteśmy tak bardzo wysportowani a chcielibyśmy spróbować, zakosztować troszeczkę takich wrażeń, to proponuję zmodyfikować trochę tą pozycję i wypróbować wszystkie pozycje, w których partnerka ma oplecione nogi wokół bioder mężczyzny, leżąc na krawędzi łóżka, spuszcza głowę poniżej i wyciągniętymi ramionami dotyka podłoża.

To sprawia, że krew krążąc dostaje się do głowy i to jakby ciśnienie większe w głowie powoduje specyficzne, mocne doznania, które mogą być -chociaż nie muszą, bardzo atrakcyjne, stymulujące oraz podniecające.

Pozycja nie dla każdego 

Mówię o tym, że mogą ale nie muszą, ponieważ większość tych wyrafinowanych pozycji nie jest dla każdego. Warto jest próbować, modyfikować te pozycje z Kamasutry, sprawdzać co może być ciekawego akurat z danej pozycji. Badać to na własnym ciele. Delikatnie i ostrożnie rozszerzać własne życie seksualne. Sprawdzać czy nam to odpowiada. Ponieważ dla niektórych takie pozycje z opuszczoną głową w dół mogą być bardzo przyjemne. Natomiast dla części z nas mogą być one bardzo niekomfortowe, a nawet mogą prowadzić do zawrotów głowy, bólu głowy czy innych bardzo nieprzyjemnych doznań. Więc próba powtarzania pozycji z Kamasutry może skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *