Relaks jako gra wstępna

Kiedy jesteś tak zmęczona, że nie masz nawet ochoty na seks.

Tajemnica podniecającego relaksu.

Karo Akabal – trenerka seksualna 

Co zrobić, żeby jeszcze po powrocie do domu mieć ochotę na seks a nie tylko na sen?

 

Dlaczego tak się dzieje, że po powrocie do domu, kiedy możemy już sobie pozwolić na pewne odprężenie przy każdej metodzie relaksu zasypiamy?

Jest na to pewne wytłumaczenie związane z gospodarką hormonalną naszych ciał. W ciągu dnia,  kiedy musimy być gotowi na wiele różnych wyzwań naszym organizmem rządzi kortyzol – hormon stresu. To on sprawia, że jesteśmy gotowi do walki, ucieczki, do różnych zadań – nasz organizm jest w stanie podniesionej gotowości. W momencie kiedy wracamy do domu organizm dostaje informację o tym, że nie musi już być w stałym napięciu, a że taki stan napięcia i utrzymywanie poziomu gotowości są dla organizmu wyczerpujące, to kiedy już nie ma takiej potrzeby przełączamy się natychmiast w stan regeneracji, który od razu prowadzi do stanu snu.

Co możemy zrobić żeby przeciwdziałać efektom działania hormonu stresu?

To jest dla nas szczególnie ważne, nie tylko pod kątem naszego życia seksualnego, ale również dla naszego ogólnego zdrowia.  Musimy sprawić, żeby w naszym ciele pojawił się kolejny hormon, który sprawi że libido wzrośnie, że będziemy mieć ochotę na seks, ale także sprawi że poczujemy się po prostu lepiej – hormon stresu nie będzie działał tak ciężko na nasze zdrowie. Tym hormonem jest oksytocyna. Szukajmy więc metod, żeby pojawiła się ona w naszym organizmie.

Relaks jako agra wstęĻna
Piersi to w języku anatomów ludzki gruczoł mlekowy. Jest to jednocześnie największy gruczoł skórny człowieka, jeden z parzystych narządów, rozwijający się u kobiet w okresie pokwitania. Pierś jest atrybutem kobiety, fetyszem większości mężczyzn. Jest tez narzędziem produkcji oksytocyny – hormonu bardzo pożytecznego, zwanego czasem hormonem seksu.

Jest sporo długoterminowych strategii  jak zadbać o wysoki poziom oksytocyny w naszym ciele. Ja chciałabym zaproponować tutaj jedną szybką metodę, która pozwala podnieść jej poziom. Dodam, że ta metoda może być skuteczna, ale nie może być jedyną metodą którą stosujemy w naszym pełnym stresu życiu. Musimy zadbać o więcej  relaksu w ciągu dnia pracy, żeby hormon stresu nie siał spustoszenia w naszym życiu.

Sekretna metoda Karo – masaż piersi.

Przedstawię wam zatem moją sekretną metodę: gdy wracacie zmęczeni do domu to zachęcam do tego żebyście wzięli nie gorący, ale lekko ciepły prysznic. Najlepiej z dodatkiem aromatycznych olejków po to, by otaczał was zapach który lubicie. To od razu poprawia nastrój. Po takim prysznicu zachęcam żebyście usiedli wygodnie i zrobili przez kilka minut masaż piersi. Masaż ten powoduje, że naturalnie w naszym ciele wydziela się oksytocyna, która wprowadza nasz organizm w stan błogości i odprężenia. Piersi są jednocześnie strefą erogenną więc równocześnie z odprężeniem pojawia się stan delikatnego, naturalnego pobudzenia seksualnego. Masując piersi możemy poczuć intymne, delikatne wibracje także w okolicach naszych stref intymnych. I to jest doskonały moment do tego żeby zacząć grę wstępną, masaż i kontakt ze swoim partnerem czy partnerką.

Piersi masujemy najpierw na zewnątrz. Możemy zamknąć oczy i rzeczywiście oddać się takiej przyjemności z tego automasażu. Po jakimś czasie zaczynamy masować piersi również do środka. Przez pierwsze chwile masujemy je tylko dla relaksu i odprężenia. W pewnym jednak momencie gdy już mamy na to ochotę możemy zacząć przejeżdżać palcami czy nawet całymi dłońmi po brodawkach, co doda elementu podniecenia i pobudzenia seksualnego. Taki masaż możemy wykorzystywać także jako element nawiązania kontaktu z partnerem po powrocie z pracy. Możemy również poprosić jego o wykonanie takiego masażu. To jest równie przyjemne i zachęcam was do eksperymentowania i do zadbania o odpowiedni poziom oksytocyny w waszym ciele.

Summary
Relaks jako gra wstępna
Title
Relaks jako gra wstępna
Description

Masaż piersi jako fantastyczny sposób na pozbycie się stresu proponuje trenerka seksualna Karo Akabal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *