Kiedy seks oralny nie daje przyjemności

Kiedy seks oralny nie daje przyjemności

Kiedy seks oralny nie daje przyjemności. Często martwicie się, że nie potraficie sprostać oczekiwaniom partnera, a Wasze orgazmy nie są odpowiednie. Czy w każdym wypadku trening i doświadczenie czynią mistrza?

Marta Niedźwiecka – sex coach; www.sex-coach.pl

Partner pieści mnie oralnie, ale nie sprawia mi to przyjemności. Nie chcę mu o tym mówić, żeby go nie urazić. Czy mogę nauczyć się czerpać przyjemność z takich pieszczot?

Autorka tego pytania ma przed sobą wybór: albo ciągnąć tą sytuację i udawać, że wszystko jest fajnie i że te pieszczoty są tym na co ona czeka, albo zdobyć się na odwagę i próbować porozmawiać ze swoim partnerem na ten temat.

Kompromis w sypialni nie jest dobry dla żadnej ze stron 

Oczywiście ta druga droga, chociaż bardziej przyszłościowa, jest też trudna. Na pewno odradzam rozmawianie w czasie seksu.   Rozmawianie wtedy, kiedy on się właśnie stara pieścić partnerkę oralnie albo skończył to robić i przychodzi do niego wiadomość, że tak naprawdę to od 5 lat to już nie jest to o co chodzi albo nigdy tak nie było?  Takim postępowaniem zadajemy cios emocjonalnej stronie naszego partnera, a nie o to nam chodzi. Oczywiście –  poza sypialnią można delikatnie poprowadzić temat w stronę rozmowy o seksie francuskim: porozmawiać nieco o technice, o wrażliwości własnej, bo z punktu widzenia fizjologii, kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm będąc pieszczona tylko i wyłącznie oralnie w sferze łechtaczki. Być może pani, która pisała ten list nie lubi tego rodzaju pieszczot, albo może czuje się zobowiązana do odwzajemnienia pieszczoty i seks oralny wobec partnera nie do końca jej się podoba. To wszystko można omówić.

seks oralny
Kobieta fizjologicznie może osiągnąć orgazm przez pieszczoty oralne, ale nie zawsze to lubi i tego chce. Trzeba odrzucić stereotyp, że wszystkie kobiety chcą kochać się tak samo. Od kobiet należy za to wymagać, by jasno deklarowały o co im w seksie chodzi.

Być może technika partnera pozostawia nieco do życzenia

I tu właśnie stajemy przed kwestią wyboru. Czy znosić niekomfortowa sytuację w ciszy i udawać, że wszystko jest w porządku, że mamy orgazm i de facto oszukiwać partnera, a także krzywdzić samą siebie?

Czy zdobyć się na szczerą, ale delikatną rozmowę i próbować partnera uwrażliwić na to, że pieszczoty oralne mogą wyglądać inaczej, prowadzić do czegoś innego, a mogą być połączone np. ze stymulacją wibratorem?  Albo powinny być mieszaną stymulację dłonią i językiem, po to żeby bodźce były silniejsze. Tych wersji jest mnóstwo, ale wszystko zaczyna się od rozmowy. Kobieta generalnie ma fizjologiczną możliwość orgazmu przez seks francuski, ale może nie chcieć osiągać orgazmu tą drogą. Być może nie odczuwa wystarczającej przyjemności płynącej ze stymulacji oralnej, ale to wszystko trzeba wyraźnie powiedzieć. Seks zostawiony w niedomówieniu zawsze będzie kulawy, bo partner nie będzie wiedział, czego potrzebujemy i jak potrzebujemy, żebyśmy były usatysfakcjonowane i zadowolone.

Summary
Kiedy seks oralny nie daje przyjemności
Title
Kiedy seks oralny nie daje przyjemności
Description

Czy znosić niekomfortowa sytuację w ciszy i udawać, że wszystko jest w porządku, że mamy orgazm i de facto oszukiwać partnera, a także krzywdzić samą siebie? O meandrach kobiecej seksualności,o komunikacji z partnerem i kobiecym orgazmie mówi sexcoach Marta Niedźwiecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *