Masturbacja – czy można się od niej uzależnić

Masturbacja jest zdrowym przejawem seksualności dopóki nie staje się kompulsywna.

Masturbacja to element seksualności, ale przez wieki zyskał ponura sławę. W znanym nam systemie wartości jest synonimem grzechu i słabości. Dlaczego ludzie, zwłaszcza młodzi, masturbują się , choć wpędza ich to w głębokie poczucie winy?

Karo Akabal – love & sexcoach

Uzależniłam się od masturbacji pod prysznicem. Chcę z tym skończyć, także dlatego, że uważam, że taka praktyka to grzech, ale nie umiem. Pomóżcie!

Masturbacja to grzech? Nie wszędzie!

Na świecie są takie światopoglądy i kultury, które uważają, że ludzka seksualność i większość jej przejawów jest święta. Ostatnio w Polsce ukazała się książka, która pięknie ukazuje odmienne od naszego podejście do ludzkiej seksualności, ta książka to “Święta seksualność”.  Autorka książki opisuje własną historię ze swoimi doświadczeniami z masturbacją. Opisuje, jak w wieku 12 lat odkryła przez przypadek przyjemność masturbacji prysznicem i przeżyła swój pierwszy orgazm. Tak jej się spodobała ta praktyka, że nie mogła przestać i masturbowała się

Masturbacja jako rozładowanie stresu
To przyjemność, “samomiłość” czy już uzaleznienie? na to pytanie znasz odpowiedź tylko Ty. Jeżeli stres rozładowujesz masturbując się, jeżeli kochając się z partnerem myśłisz o masturbacji i jeżeli często o niej myślisz – to już nie jest zdrowe.

codziennie.

Masturbacja i jej skutki

Po kilku latach okazało się, że tak się do tej praktyki przyzwyczaiła, że trudno jest jej przeżyć rozkosz i orgazm z ukochanym mężczyzną. Powód? Nauczyła się przeżywać orgazm i rozkosz w inny sposób.

Uzależnienie od masturbacji

Nazwałaś swoje upodobanie do masturbacji uzależnieniem. Może to oczywiście wynikać z Twoich przekonań odnośnie masturbacji i seksu w ogóle. Rzeczywiście, w pewnych określonych sytuacjach może dojść do nawykowego, nałogowego masturbowania się i do powstania nawyku kompulsywnego masturbowania się. Znam to z własnego doświadczenia, z pracy oraz z rozmów z wieloma kobietami.

Odkrycie masturbacji i orgazmu wywołanego podczas masturbacji, zwłaszcza w młodym wieku, pomaga nam stworzyć  strategię na radzenie sobie ze stresem. Młodzi ludzie, w wieku dojrzewania, spotykają się z ogromnym stresem, wieloma oczekiwaniami, presją odnośnie wyników w nauce, swojej przyszłości. Niewspierani przez rodzinę czy szkołę szukają własnych sposobów na radzenie sobie z presją. Nałogowa, kompulsywna, codzienna masturbacja staje się ucieczką i sposobem na radzenie sobie ze stresem.

Być może tak jest i w Twoim przypadku? Może rozładowujesz swoje stresy poprzez masturbację. Wtedy, wraz z krótkotrwałym uczuciem ulgi pojawia się poczucie winy. To uczucie częste wśród młodych ludzi, i nie tylko młodych. Często, taką strategię na radzenie sobie ze stresem przenosimy do naszego dorosłego życia.

 

 

 

 

Summary
Title
Masturbacja - czy można się od niej uzależnić
Description

"Uzależniłam się od masturbacji pod prysznicem. Chcę z tym skończyć, także dlatego, że uważam, że taka praktyka to grzech, ale nie umiem. Pomóżcie!? O masturbacji kompulsywnej i uzależnieniu mówi trenerka seksualna Karo Akabal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *