Mężczyzna i masturbacja

Mężczyzna i masturbacja

Są osoby, dla których masturbacja jest bardzo ważną częścią życia w ogóle. Jest to forma samopoznania, forma rozładowania napięcia, forma pewnego rodzaju higieny i dbałości o własne życie i przyjemność.

dr Agata Loewe – seksuolog, Pozytywna Seksualność.

Mam od zawsze problem z masturbacją. Nigdy nie udało mi się tą droga osiągnąć satysfakcji; podobnie sprawa ma się z seksem oralnym i innymi pieszczotami penisa przez partnerkę. Nie wiem czym to jest spowodowane.

kłopoty z masturbacją
Seksualność obrosła gąszczem przesądów i mitów. Wiele z nich dotyczy masturbacji, przez wieki uważaną za złą i grzeszną. Ludzie wychowani w tym przekonaniu nie osiągną satysfakcji seksualnej tą drogą w przekonaniu, że ich popęd jest czymś grzesznym i niewłaściwym. Zanim więc załamiesz się, że w łóżku Ci nie idzie – przewietrz głowę.

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu masturbacja nie jest jakąś gorszą formą seksu.Są osoby, dla których masturbacja jest bardzo ważną częścią w ogóle życia. Jest to forma samopoznania, forma rozładowania napięcia, forma pewnego rodzaju higieny i dbałości o własne życie i przyjemność.  Nie jest jednak tak, że wszyscy muszą się masturbować i że wszyscy to robią. Są osoby, dla których ta forma jest nieakceptowalna z rożnych powodów. Mogą to być powody religijne, kulturowe czy też przekonania na temat seksualności.

Masturbacja wywołuje u niektórych głębokie poczucie winy

Często trafiają do mnie osoby, które w trakcie dzieciństwa czy też młodości zostały przyłapane na dotykaniu się, czasami była to masturbacja, a czasami nie, ale dostały silny, radykalny komunikat, że to jest robienie czegoś złego, robienie czegoś brudnego. Takie osoby czuły się zawstydzone, czuły się poniżone, albo właśnie brudne i to spowodowało, że ilekroć później masturbowały się albo próbowały tego, towarzyszyło im poczucie winy, albo też ból, lęk, jakieś negatywne emocje, które spowodowały, ze te osoby zdecydowały, że lepiej się nie masturbować. Dlatego jeżeli czujesz, że chciałbyś, a z jakiegoś powodu Ci się to nie udaje, to myślę, że warto się temu przyjrzeć: poczytać coś na temat męskiej seksualności, być może wybrać się do seksuologa i zapytać się jakie są rożne opcje.  Znam też mężczyzn, dla których kłopot jest czysto anatomiczny, fizjologiczny, związany ze stulejką albo z jakąś infekcją, która powoduje, ze nawet przy próbach masturbacji jest to bolesne.

Dlaczego to robisz? 

Napisałeś, że nigdy wcześniej nie potrafiłeś sam sobie zrobić dobrze.
Moje pytanie jest do Ciebie takie, czy chcesz sam robić sobie dobrze, czy jest to Ci do czegoś potrzebne. Czy chciałabyś poeksperymentować dla siebie czy dla swojej partnerki. Tych form sprawiania sobie przyjemności jest bardzo dużo i to nie muszą być takie bardzo dosłowne metody typu: trzymanie ręką własnego penisa. Może to być kontakt z całym ciałem czyli np. okazywanie sobie troski i  delikatne samoprzytulenie, czy dotykanie własnych ramion, brzucha, pośladków, automasaż. z pewnej perspektywy  możnauznać, ze to też jest masturbacja.

Silny mechanizm samokontroli

Dochodzenie, czyli orgazm, ten symboliczny finisz jest często związany z puszczeniem kontroli czyli pozwoleniem sobie, żeby zupełnie odpłynąć. Jeżeli np. mamy jakieś przekonanie, że masturbacja jest zła, to w tym momencie możemy się tak zablokować, nawet na poziomie nieświadomym, że w momencie masturbacji nie pozwolimy sobie na to, aby w takich okolicznościach dojść.
Summary
Mężczyzna i masturbacja
Title
Mężczyzna i masturbacja
Description

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu masturbacja nie jest jakąś gorszą formą seksu.Są osoby, dla których masturbacja jest bardzo ważną częścią w ogóle życia. Jest to forma samopoznania, forma rozładowania napięcia, forma pewnego rodzaju higieny i dbałości o własne życie i przyjemność. Masturbacja jest także bardzo stygmatyzowana i w niektórych przypadkach staje się prawdziwym problemem. O masturbacji, przyjemności i traumach mówi seksuolog dr Agata Loewe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *