Orgazm pochwowy, czyli jak osiągnąć orgazm podczas stosunku?

Orgazm pochwowy, czyli orgazm podczas stosunku – jak go osiągnąć?

Tylko 30 procent kobiet ma regularny orgazm pochwowy; pozostałe muszą się albo pogodzić z jego brakiem i osiągać satysfakcję na inne sposoby, albo… ćwiczyć. 

Dorota Sakowska – body worker

 Nigdy nie mam orgazmu w czasie stosunku, a zawsze przy masturbacji! Dlaczego?

Orgazm pochwowy – czy każdy jest do tego zdolny?

Orgazm pochwowy
Tylko 30% kobiet osiąga orgazm podczas stymulacji waginalnej, 70% odczuwa orgazm poprzez stymulację łechtaczki.

Powinnyśmy pamiętać o tym, że około 70 procent kobiet osiąga orgazmy poprzez stymulację łechtaczki.  Jedynie 30 procent jest w stanie osiągnąć orgazm podczas stymulacji waginalnej. Najczęściej jest tak, że orgazm podczas stosunku osiągamy wtedy, gdy dodatkowo stymulujemy łechtaczkę.  Możemy do tego użyć dłoni, możemy użyć wibratora. Natomiast warto jest połączyć obie techniki, czyli penetrację ze stymulacją łechtaczki. To da nam dużo większą szansę na osiągnięcie orgazmu!

Orgazm łechtaczkowy

Niestety, do tej pory pokutuje przekonanie, że orgazm łechtaczkowy to jest coś gorszego. Zawdzięczamy to dziadkowi Freudowi, który właśnie powiedział, że orgazm łechtaczkowy jest orgazmem niedojrzałym i nieprawdziwym. Tym prawdziwym i dojrzałym miał być orgazm pochwowy. Niestety, bardzo mija się to z prawdą.

Każda kobieta może osiągnąć bardzo dużo, różnych orgazmów: łechtaczkowy, pochwowy, maciczny, orgazm całego ciała lub, tak zwany, orgazm strefowy, który powstaje wtedy, gdy nie stymulujemy stref genitalnych.

Tak naprawdę najważniejsza jest przyjemność. Nie jest ważne to, w jaki sposób osiągniemy orgazm, ale bliskość, radość z bycia razem, z możliwości poznawania swoich ciał i dawania sobie przyjemności.

 

 

Komentarze

  1. Truskawka o 11:24

    Pokazcie pozycje seksualne i jaki orgazm moze kobieta osiagnac w tej pozycji. W niektoruch pozycjach facet ma ucieche a kobiety to nawet nie podnieca. Pokazcie pozycje ktore uwielbiacie by faceci ich sie nauczyli i abysmy byly goretsze dla nich. Obrazki beda najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *