Palenie papierosów fatalne dla erekcji

Papierosy źle wpływają na potencję

Palacze są gorszymi kochankami. Papierosy przez lata były symbolem męskości. Do niedawna mężczyźni uważali, że papieros w ustach dodaje im seksapilu. Androlodzy i urolodzy są innego zdania. Palenie papierosów jest niezdrowe i ma wpływ na życie seksualne. Uszkadza wszystkie narządy, uszkadza naczynia krwionośne, uszkadza też gonady. Bez sprawnych jąder, bez sprawnych naczyń krwionośnych nie mamy ani sprawnej erekcji, ani popędu seksualnego.

dr Jan Karol Wolski – specjalista androlog urolog

Czy to prawda, że papierosy osłabiają erekcję i zmniejszają potencję?

Palenie jest niezdrowe i ma wpływ na życie seksualne. Uszkadza jądra.

Palenie papierosów jest niezdrowe w ogóle. Tym bardziej ma wpływ na życie seksualne. Uszkadza wszystkie narządy, uszkadza naczynia krwionośne, uszkadza też gonady. Bez sprawnych jąder, bez sprawnych naczyń krwionośnych nie mamy ani sprawnej erekcji, ani popędu seksualnego.

Palenie jest szkodliwe i pomijając fakt, że finalnie wywołuje raka różnych narządów, to w pierwszej fazie niekorzystnie wpływa na nasze życie seksualne i naszą wydolność.

Każdy mężczyzna chce być dobrym kochankiem, chce mieć fajne erekcje, chce mieć dużo tych erekcji, mieć wytryski na zawołanie. Papierosy skutecznie to uniemożliwiają.

Jeśli palimy papierosy jesteśmy złymi kochankami, jesteśmy też niemiło pachnącymi zalotnikami. Nie palmy więc.

seks i papierosy
Papierosy, choć otoczone są nimbem romantyzmu i macho uszkadzają jądra, a bez sprawnych jąder nie ma dobrej erekcji.

Nikotyna – silna naurotoksyna 

Nikotyna – organiczny związek chemiczny z grupy alkaloidów pirydonowych. Naturalnie występuje w liściach i korzeniach tytoniu szlachetnego. Nikotyna jest silną neurotoksyną. Nikotyna ma działanie stymulujące, wzmaga wydzielanie adrenaliny a to z kolei może stłumić ból i głód, przyspieszyć bicie serca, rozszerzać źrenice. Zaczyna działać już 7 sekund od zapalenia papierosa.

nikotya wrogiem seksu
Nikotyna jest silną neurotoksyną. Działa niemal natychmiast – pobudza. W dłuższej perspektywie jej działanie jest wręcz przeciwne;))

 

Nikotyna stanowi ważny komponent w środkach owadobójczych. W papierosach stanowi około 2% suchej masy.

Dopiero na początku tego wieku powstały prace naukowe dowodzące związku między paleniem tytoniu a chorobami nowotworowymi, do niedawna związek ten był dyskusyjny.

Teraz trwają dyskusje co do możliwości uzależniających nikotyny. Chwilowo przeważa teza, że do uzależnienia najbardziej przyczynia się obecność w dymie papierosowym inhibitorów monoaminoksydazy.

Nikotyna wiąże się trwale i blokuje działanie kilkudziesięciu różnego rodzaju enzymów. W małych dawkach działa ona stymulująco, w większych powoduje trwałe zablokowanie działania układu nerwowego, gdyż wiąże się ona trwale z receptorami nikotynowymi w komórkach nerwowych zaburzając ich metabolizm. Pojawia się uczucie lekkości, następnie zmiana percepcji, zmiana postrzegania otoczenia, światłowstręt, zmęczenie, brak energii, uczucie oderwania od rzeczywistości, myślotok, wymioty, biegunka. W jeszcze większych dawkach występuje zamroczenie pola widzenia i pojawić się mogą halucynacje – zazwyczaj czarno-białe “wizjonerskie” obrazy. W ekstremalnie wysokich dawkach następuje utrata przytomności, drgawki i zgon.

 

Komentarze

  1. Marioo o 17:39

    Ja jestem przykładem człowieka, który dzięki rzuceniu palenia poradził sobie z zaburzeniami erekcji. Ale bardzo pomogły mi w tym tabletki z sildenafilem bez recepty, bo utrzymywały erekcję, kiedy powinny i dzięki temu miałem więcej motywacji, żeby wytrwać w rzucaniu palenia i zmienianiu stylu życia w ogóle na zdrowszy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *