Poradnik praktyczny masturbacji

Poradnik praktyczny masturbacji

Dlaczego masturbacja – o ile nie jest kompulsywna –  jest ważna dla udanego seksu? Czego możemy nauczyć się o sobie, czego może nauczyć się nasze ciało? Obejrzyj ze swoim partnerem.

Dorota Sakowska – body worker

 Jak wygląda i jak powinna wyglądać skuteczna masturbacja?

Poradnik praktyczny po masturbacji

Masturbacja, masturbacji, wibrator
Seksuologia uznaje masturbację za naturalny etap rozwoju seksualności człowieka. Nie wiadomo czemu akurat autoerotyzm zyskał fatalną sławę stając się źródłem ogromnej frustracji. Masturbacja pozwala nauczyć się reakcji własnego ciała.

Warto tutaj się przyjrzeć jak wygląda nasz autoerotyzm, jak wygląda masturbacja. Jeśli stymulujemy łechtaczkę i w ten sposób osiągamy orgazm, to bardzo często nie jesteśmy w stanie osiągnąć orgazmu podczas stosunku.

Tylko około 30 % kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm podczas samej penetracji. Warto spróbować połączyć penetrację ze stymulacją łechtaczki. Można do tego używać dłoni, można używać do tego wibratora. Świetnie nadaje się do tego taki nieduży wibrator, który pomaga nam podczas stosunku, podczas penetracji, stymulować łechtaczkę. Jeśli użyjemy takiego gadżetu lub tak jak powiedziałam dłoni, mamy dużo większe prawdopodobieństwo, że będziemy w stanie osiągnąć orgazm również podczas penetracji.

Masturbacja – co jeszcze możemy zrobić dla siebie?

Autoerotyzm, to nie tylko stymulacja genitaliów. To również masaż całego ciała – dawanie sobie przyjemności poprzez dotyk, dotykanie piersi, ud, twarzy, skóry głowy.

Pamiętajmy o tym, żeby rozbudzać się. Nie szukać najkrótszej drogi do orgazmu, poświęcać sobie jak najwięcej czasu. Dać sobie 2, 3 godziny kilka razy w tygodniu, jeśli to możliwe, na to, aby dać sobie dużo przyjemności. Dzięki autoerotyzmowi możemy poznać własne ciało i zobaczyć co lubi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *