Randkowanie online: seks i emocje

Randkowanie online: seks i emocje

Szukanie partnera w sieci, a może seksu? Internet pomaga nam szukać partnerów na całe życie i na jedną noc. Czego się wystrzegać, o czym pamiętać!

Agata Loewe – seksuolog, edukatorka seksualna, Instytut Pozytywnej Seksualności

Myślałam o randkach online, ale boję się, że to “zastępcza forma” spotykania ludzi. No i czy w sieci możliwe sa prawdziwe emocje? A co z ryzykiem, że ktoś się będzie podawał za kogoś innego? 

Ostatnią trafiają do mnie zapytania, czy randkować online, co to właściwie znaczy, czy już żyjemy w takich czasach, że nie można spotkać człowieka na ulicy. Zawsze się wtedy uśmiecham, bo to też jest specyfika obszaru na którym mieszkamy. W Warszawie randki online, czy też aplikacje randkujące, czy też pomagające poznawać ludzi, to właściwie już standard, nikogo to nie dziwi, i nie jest obarczone wstydem, że siedzi się w miejscu publicznym, klika i wybiera partnera na spotkanie tego samego wieczoru by się spotkać, pogadać, poznać lepiej.

Randkowanie online czy w realu spotyka te same problemy.

Tych decyzji, co zrobić z osobą, którą poznamy w sieci jest bardzo dużo. Rozumiem, że raczej mówię do osób dorosłych, czyli osób które będą świadomie i dojrzalej wchodzić w relacje romantyczne czy seksualne. Jednak dorosłych, jak i osoby młodsze obowiązują te same zasady korzystania z internetu, bo nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie. Wielu osobom się wydaje, że po drugiej stronie komórki jest księżniczka bądź książę z bajki i będzie to osoba która będzie w stanie, na podstawie jednego naszego mrugnięcia oka wiedzieć jakie są nasze najskrytsze marzenia. Łatwo tutaj się na to złapać, to znaczy, gdy już przychodzi dana osoba, to nie jest ona zbiorem naszych oczekiwań, ale człowiek który ma swoje doświadczenia, swoją przeszłość, swoje pomysły na to jak powinno wyglądać randkowanie czy seks. Tutaj jest tak samo jak w realu, to znaczy trzeba negocjować, dojść do kompromisu, i ustalić co dla kogo jest ważne.

Randkowanie online i seks
Randka w sieci powoli wychodzi ze strefy cienia. Jak wiele wymuszonych życiem sytuacji powoli zdobywa akceptację społeczną. I jest to tylko jedna z dziesiątek zmian, jakie w życie społeczne i obyczajowośc wprowadził internet.

Aplikacje seksualne

Są już takie aplikacje, których celem nie jest samo randkowanie, czy poznanie swojej drugiej połowy, tylko seks. Jeśli wiemy o tym, i decydujemy się na taką aplikację, to warto do końca pamiętać jaki był nasz cel pojawienia się na niej.  Trafiają do mnie, do gabinetu osoby, które decydując się na seks zaczęły się też emocjonalnie angażować z drugą stroną. Znam też osoby, które przeformułowały ten układ seksualny na związek bądź też przyjaźń. Chociaż zdarzają się też osoby, które trafiają do mojego gabinetu bardzo poranione, bardzo rozczarowane taką sytuacją, że zainwestowały bardzo dużo swoich emocji i doszło do jakiegoś kompletnego nieporozumienia jakie są oczekiwania jednej i drugiej strony, bo jedna osoba chciała więcej, druga myślała, że to tylko seks. Warto się zastanowić na samym początku czy jesteśmy gotowi na tego typu rozwiązania.

Randkowanie online może mieć wiele twarzy

Pamiętajmy, że tych opcji w internecie jest bardzo dużo. Dla niektórych osób, jest to tak jak jedzenie fast foodu, to znaczy, zjeść i idziemy dalej, bo nie mamy czasu w tym momencie, czy też ochoty, więcej czasu spędzić z daną osobą. Znajdą się zatem na aplikacjach osoby, które będą chciały poznać jak największą ilość ludzi w jak najkrótszym czasie.  W sieci istnieje teraz bardzo dużo opcji, istnieją więc aplikacje dla osób które szukają seksu, dla osób które szukają miłości, albo osób które dobierają się w pary na podstawie wspólnego hobby.

Warto jest poeksperymentować, żeby chociażby zobaczyć jakie randki nam odpowiadają, z jakiego typu osobami lubimy się spotykać, czy mamy jakiś swój własny typ a może lubimy spotykać się z ludźmi, którzy mają jakieś konkretne zainteresowania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *