Seks po alkoholu

Seks po alkoholu

Alkohol dodaje odwagi i uroczych rumieńców. Alkohol pozwala przełamać wstyd. A jeśli picie stanie się jedyną metodą na dobry seks?

Marta Niedźwiecka – sex coach; www.sex-coach.pl

Ona od wielu miesięcy nie ma ochoty na seks. Kocha się tylko po alkoholu, a wtedy pozwala mi na wszystko.

Seks po alkoholu sposobem na tabu

On a kocha się tylko po alkoholu
Seks po alkoholu jest łatwiejszy. Alkohol rozluźnia, relaksuje, wprowadza w euforyczny nastrój. Nie znaczy to jednak, że zawsze jest potrzebny!

Mamy tu do czynienia ze sporym wyzwaniem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że partnerka potrzebuje się znieczulić, żeby dać sobie, lub partnerowi zezwolenie na seks. Tabu na seksualność dla kobiet w naszym kraju jest tak silne, że kobiet chociaż chciałyby i potrzebują mieć satysfakcję z tej sfery życia, to mają tak dużo przekonań, obaw czy wstydu wobec seksu, że nie potrafią się w naturalny sposób otworzyć.

Seks po alkoholu czasem jest zalecany

Alkohol jest świetnym neutralizatorem stresu: rozluźnia, wprowadza w euforyczny nastrój. Jego niewielka porcja przed seksem może wzbogacić grę wstępną. Niewielka porcja to malutki kieliszek wina dla kobiety (kobiety mają niższą tolerancję na alkohol), a nie regularne upijanie się. Ja widzę w tym pewnego rodzaju ucieczkę od trudności jaką jest podjęcie relacji seksualnej z partnerem.

Gdzie szukać pomocy?

Na początek doradzałabym rozmowę między partnerami a następnie wizytę u sex coacha bądź terapeuty, by wspólnie rozwiązać ten problem. Bo partnerka sama nie poradzi sobie ze swoimi blokadami, lękami i obawami, a partner tą metodą może się porządnie sfrustrować i nie będzie miał satysfakcji z seksu. Nie będzie korzystał ze współżycia we właściwy sposób.

Seks po alkoholu zakłamuje obraz zbliżenia

De facto dochodzi tu do związkowego nadużycia. Pijana kobieta nie odpowiada do końca za siebie.Nawet jeżeli cieszy się seksem, bo jest rozluźniona, i na samym końcu jej to odpowiada, to moment w którym podejmuje współżycie, to nie jest moment realnej bliskości, realnej namiętności, prawdziwej ochoty, tylko moment znieczulenia

Wydaje się, że ten przypadek nadaje się na związkową pracę nad wyobrażeniami dotyczącymi seksu i nad samym związkiem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *