Pozycje dla osób z bólem kręgosłupa

Pozycje dla osób z bolącym kręgosłupem to takie, które w najmniejszym stopniu angażują   miednicę i biodra.

Niewielu z nas – użytkowników komputerów i kierowców – ma zupełnie zdrowy kręgosłup. Czasem jednak bardzo boli, a ortopeda zabrania nam eksploatacji tego biednego organu. Co prawda ciało szwankuje, ale ogień płonie. Karo Akabal radzi jak postępować, by choroba nie zniszczyła radości z seksu.

Karo Akabal – trenerka seksualna 

Mam kłopoty z kręgosłupem, czy są specjalne pozycje dla osób w mojej sytuacji? Przyznam, że często czuję ból i to zniechęca mnie do współżycia.

Seks powinien być przyjemnyZadziwiające jest to, jak często o tym nie pamiętamy. Staramy się dopasować do sytuacji albo próbować kochać się w różnych pozycjach, które są dla nas niekomfortowe i nie do końca wygodne. Nawet kiedy nie mamy jakichś szczególnych problemów z kręgosłupem czy jakimś innym bólem w ciele.

Komfortowa pozycja 

Jak się kochać gdy boli kręgosłup
Osoby z nadmierną lordozą powinny podpierać dolną część kręgosłupa, skarżący się na odcinek szyjny powinni zadbać o odpowiednie podparcie głowy i szyi.

Pierwsza ważna informacja to, żeby sprawdzać jak się czujemy w danej pozycji. Nasz seks powinien być wygodny, przyjemny i komfortowy. Kiedy mamy jakieś szczególne dolegliwości z bolącym kręgosłupem, to odpowiednie są takie pozycje, gdy osoba, która uskarża się na te dolegliwości leży i nie musi wykonywać żadnych ruchów, które angażują miednice i biodra. Wygodne są tu wszystkie pozycje boczne, gdy osoba z bolącym kręgosłupem leży na boku a jej biodra spoczywają w relaksie. Ważne jest żeby się wygodnie ułożyć, ponieważ taka pozycja na boku może być również nieodpowiednia. Polecam zaprzyjaźnienie się w sypialni i w erotycznych sytuacjach z poduszkami.

Poduszka przyjacielem kochanków 

Poduszki są wielkim przyjacielem osób, które mają problemy z kręgosłupem. Miejmy ich jak najwięcej w sypialni i nie obawiajmy się tego żeby ich użyć.

Poduszka przyjacielem kochanków
Poduszka słusznie kojarzy się zaciszem sypialni – użyta jako amortyzacja dla bolącego miejsca powoduje, że nawet najbardziej obolały kochanek wróci do formy. Ważne, żeby wcześniej sprawdzić jakie pozycje sprawiają nam najmniejszy ból, w którym miejscu ta poduszka najlepiej spełni swoją rolę.

Zachęcam was do tego, mimo, że istnieje mit spontanicznego seksu. Ideałem według stereotypów jest sytuacja,  w której pewne rzeczy pomiędzy ludźmi wydarzają się bez specjalnego przygotowania. Jednak w sytuacji, gdy mamy jakieś dolegliwości zachęcam do tego żeby się do miłości przygotować. 

Przygotowania jako gra wstępna

Zanim nastąpi akcja seksualna, zróbcie wszystko żeby było wam jak najwygodniej używając jak największej liczby poduszek. Zadbajmy o to żeby nasz partner mający problemy z kręgosłupem, ułożył się w sposób, który zapewni mu maksymalny komfort. Wtedy pozycje seksualne nie są tak ważne jak to, w jaki sposób zadbamy o siebie nawzajem. Ten element znajdowania odpowiedniej pozycji sprawi że nasz partner z bolącym kręgosłupem będzie się czuł wygodnie,  to działanie może być też elementem gry miłosnej, może być bardzo seksowne i pokazywać nam jak bardzo nam na sobie zależy.

Każda pozycja to już propozycja 

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to – jak wspomniałam wyżej – pozycje na boku są najbardziej odpowiednie. Odpowiednie są również pozycje, kiedy partner z bolącym kręgosłupem leży na plecach, a osoba zdrowa jest na wierzchu. Poecam również takie pozycje kiedy osoba z bolącym kręgosłupem leży również na plecach – jeśli jest to kobieta- z podkurczonymi nogami na brzegu łóżka a partner podchodzi do penetracji z brzegu łóżka stojąco albo klęcząco. Takie pozycje są również bardzo wygodne i komfortowe dla osób mających problemy z kręgosłupem.

Warto pamiętać o tym, że wiele różnych pozycji, do których jesteśmy przyzwyczajeni w naszym życiu seksualnym można dopasować do  możliwości fizycznych i do naszej wygody używając wspomnianych poduszek, którymi możemy się obkładać, podkładać pod biodra, kolana, łokcie czy kręgosłup po to, żeby stworzyć dla siebie jak najwygodniejszą pozycję.

 

 

Summary
Pozycje seksualne dla chorych na kręgosłup
Title
Pozycje seksualne dla chorych na kręgosłup
Description

Niewielu z nas - użytkowników komputerów i kierowców - ma zupełnie zdrowy kręgosłup. Czasem jednak bardzo boli, a ortopeda zabrania nam eksploatacji tego biednego organu. Co prawda ciało szwankuje, ale ogień płonie. Karo Akabal radzi jak postępować, by choroba nie zniszczyła radości z seksu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *