Sexological bodywork/Seksuologiczna praca z ciałem

Sexological bodywork czyli seksuologiczna praca z ciałem – kim jest, czym się zajmuje?

Jak poszerzyć czucie własnego ciała, jak rozbudzić swoje doznania, jak odrzucić wstyd, jak obudzić ciało do przyjemności. W tym wszystkim pomoże seksuolog pracujący z ciałem!

Izabela Dziugieł – certyfikowana sexological bodyworker (seksuolożka pracująca z ciałem), psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka, Instytut Pozytywnej Seksualności

Kim jest seksuolog pracujący z ciałem, czym się zajmuje, kim jest, w czym może pomóc?

Sexological bodywork czyli seksuologiczna praca z ciałem

Sexological bodywork – tak jest to nazywane na świecie i niestety nie ma w Polsce dobrego odpowiednika. Ja, nazywam to seksuologiczną pracą z ciałem. Dużo osób pyta, co to właściwie znaczy na czym polega?

Co to jest seksuologiczna praca z ciałem?

praca z ciałem
W ciągu ostatnich 20 lat powstało bardzo wiele metod pracy z ciałem. Ich celem jest przepracowanie traum, odzyskanie równowagi życiowej, zrozumienie własnych ograniczeń. W końcu po tą wiedzę sięgnęła także sekuologia.

Seksuologiczna – to jeszcze potrafimy zrozumieć, ale praca z ciałem, zaczyna się robić już szarą strefą.Do pracy z ciałem zaliczamy wszelkiego rodzaju terapie, które są związane z ciałem. Praca następuje z ciałem, na ciele, często w ciele, gdzie włączony jest dotyk. To może być dotyk drugiej osoby, na przykład “terapeuty” (mówimy o tym w cudzysłowie, bo np. akupunktura już jest pracą z ciałem).

Seksuologiczna – tutaj mamy podejrzenie, że pewnie chodzi też o pracę z obszarami genitalnymi, u kobiet czy mężczyzn.

Łącząc te dwie rzeczy: seksuologiczna praca z ciałem (sexological bodywork) mamy taki twór, który dokładnie polega na tym, że pracujemy z trudnościami u osób które doświadczają problemów w sferze seksuologicznej. Różni się to od pracy seksuologa, lekarza czy urologa. Osoba pracująca seksuologicznie z ciałem nie musi być lekarzem. Osoby pracujące w ten sposób mogą dotykać ciała pacjenta, ale przy ograniczonych zasadach.

Kto pojawia się w gabinecie sexological bodyworker//seksuologa pracującego z ciałem?

To są tak naprawdę wszyscy, zarówno pary, jak i osoby indywidualne. Kobiety, które chcą pracować nad swoją seksualnością, chcą mieć więcej przyjemności płynącej z ciała zarówno podczas masturbacji, jak i stosunku seksualnego. Panowie przychodzą głównie z problemami z erekcją, ale również po to by rozszerzyć czucie w ciele. Panowie, co jest bardzo, nie czują własnego ciała. To jest bardzo częste u nas kulturowo, że mężczyźni i kobiety nie czują swojego ciała. Czują jedynie obszar bardzo genitalny.  Wtedy powoli pracujemy nad tym, by całe ciało stało się tą strefą erogenną.

Para u seksuologicznego bodyworkera 

Przychodzą również pary. Przychodzą często po to, by wzmocnić (uratować to za mocne słowo, bo czasami jest już za późno) relacje. Przychodzą do seksuologa pracującego z ciałem po to, by lepiej siebie poznać. Doszli do momentu, w którym niby wszystko wiedzą, znają się nawzajem, a gdy zaczynamy pracować często okazuje się, że nie do końca tak jest.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *