Sport w sypialni – jak zadbać o formę kochając się?

Sport według definicji to forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie sprawności fizycznych w ramach współzawodnictwa, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych

Z tego wniosek, że seks i sport  nie są od siebie odległe. Więcej: seks może sprzyjac pracy nad formą, praca nad formą zas sprzyja seksowi. Cudownie!

dr Agata Loewe – seksuolog, Instytut Pozytywnej Seksualności

Często zdarza się, że gdy porównujemy seks do sportu, to ludzie oburzają się – jak można tak spłycać tą niezwykle głęboką i intymną aktywność między ludźmi?!

Sport pomaga w seksie i odwrotnie
Krążą plotki, że najlepszymi kochankami są jogini i joginki. Plotki mogą okazać się prawdziwe – joga to ćwiczenia mięśni głębokich, stawów, więzadeł i oddechu. Wschód przez wieki wypracował bliskość wielu dziedzin życia – tam duch ma się przenikać z ciałem, przyjemność z refleksją, a seksualność jest jednym z narzędzi odbioru rzeczywistości. Sprawne mięśne i giętkie ciało, a dodatkowo cierpliwość są elementami, które potrafią zwykły stosunek zmienić w akt strzelisty.

Chciałabym na początku zaznaczyć, że uprawianie seksu, może mieć wiele wyjaśnień, usprawiedliwień czy powodów. Seksu nie uprawiamy tylko wtedy kiedy staramy się o potomstwo, ani wtedy kiedy chcemy się pogodzić po kłótni, ani po to, żeby zadbać o namiętność i spowodować zalew pożądania. Seks możemy też uprawiać dla sportu jako niezwykle energetyzującą, spalającą kalorie, wydalająca z potem toskyny aktywność fizyczną. Jeżeli przy okazji staramy się o dzieci, chcemy rozładować złość, stres i napięcie albo po prostu zbliżyć się partnera i poczuć bliskość –  tym lepiej. Niemniej jednak benefitem seksu jest zmęczenie, zakwasy, zadyszka i lepsza kondycja fizyczna. Nic na to nie poradzę. To jest fakt.

Doba ma tylko 24 godziny

Często rozmawiam z kobietami i mężczyznami w wieku około 30 lat. Pracujemy, spotykamy się ze znajomymi, chodzimy do kina, czytamy książki, uprawiamy sport, chodzimy na randki. Czasu w ciągu doby na wszystkie obowiązkowe aktywności mamy jedynie 24h  minus czas na sen. To znaczy, że nieraz musimy zrezygnować z jednego na rzecz drugiego. Po pracy albo kino, albo siłownia, albo spotkanie z przyjaciółmi albo randka. Zależy w jakim jesteśmy punkcie życia, jakie relacje tworzymy z ludźmi i na jakiej relacji intymnej nam zależy.

Ciągle na diecie? 

Znam osoby, które prowadzą życie zadeklarowanych samotników. Dobrze czują się w przestrzeni nietkniętej przez osoby drugie. Wracają po pracy, w przerwie lunchowej siłownia już była, albo basen, logują się na aplikację i w ciągu godziny ustawiają się na seks.Znam też osoby, które będą chodzić na randki często, uważnie i wybiórczo, zanim do seksu dojdzie – z tym wybranym czy z tym przypadkowym. W ich wypadku spełnionych musi zostać wiele warunków. Jednym z nich jest atrakcyjność fizyczna, odpowiednia waga ciała i masa mięśni. Istnieje więc obawa, że do seksu może nigdy nie dojść . Bo nigdy nie będziemy wyglądać  jak z okładek kolorowych magazynów, nigdy nie dotrzymamy tej diety- cud do samego końca, żeby się wstrzelić z randką marzeń w ten sam timing.

Świadomy seks  zamiast siłowni! 

A gdyby seks potraktować jak aktywność, która przybliża nas dokładnie do stanu wymarzonego? Opisze Wam  kilka seksualnych tricków, które sprawią, że zwrócicie kartę do klubu fitness.  Żadna siłownia nie da Wam takiej kondycji, sylwetki czy efektu jak seks uprawiany świadomie i z przyjemnością! Pamiętajcie tylko, żeby nie przesadzić, bo przecież nie chodzi o to, żeby rano być obolałym, ale o to, by być szczęśliwym.

 

Poniżej znajdziecie wykaz niektórych popularnych pozycji i listę mięśni, które  są w nich najbardziej zaangażowane. Trzymajcie się i pamietajcie o sloganie pewnej firmy sportowej “Jeśli tylko masz ciało, to jesteś sportowcem”

Pozycja na jeźdźca, w której partnerka siedzi okrakiem (jakkolwiek by to nie brzmiało) na partnerze

 • mięśnie dna miednicy
 • mięśnie ud (czworogłowy, krawiecki, dwugłowy)
 • mięśnie pośladków
 • mięśnie brzucha (prosty i skośne)
 • jeśli opieramy się dłońmi na partnerze albo wyginamy się do tyłu i opieramy dłonmi za lub obok nóg – mięśnie klatki piersiowej, mięśnie obręczy barkowej, mięśnie ramienia (naramienny, trójgłowy)

Pozycja  odwróconego jeźdźca – mężczyzna leży na plecach z wyprostowanymi nogami. Kobieta, odwrócona tyłem do twarzy partnera siada na nim, mocno opierając się na stopach lub kolanach wykonuje ruchy biodrami o różnym natężeniu i zakresie

 • mięśnie dna miednicy
 • mięśnie ud (czworogłowy, krawiecki, dwugłowy)
 • mięśnie pośladków
 • mięsnie brzucha

Pozycja misjonarska  zwana klasyczną –  mężczyzna opiera się na kobiecie leżącej na plecach twarzą do niej. Istnieje wiele wersji tej pozycji pozwalających na różny stopień penetracji i stymulacji.  Kobieta może opierać nogi na łóżku, unosić je w powietrzu, rozkładać pod wieloma kątami,  obejmować nimi  nimi partnera. Pod miednice  można podkładać wałki i poduszki. Ta pozycja wymusza na partnerze ćwiczenie pompek.

 • mięśnie klatki piersiowej,
 • mięśnie ramienia (trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych)
 • prostowniki grzbietu
 • mięśnie pośladkowe

Pozycja stojąca, w której partnerka opiera się plecami o ścianę.

 • mięśnie obręczy barkowej
 • mięśnie ramenia, w szczególności trógłowy-triceps

Pozycja stojąca, w której partnerka zwrócona jest twarzą do ściany

 • mięśnie ramenia, w szczególności trógłowy-triceps
 • mięśnie piersiowe

Masturbacja

 • mięśnie obręczy barkowej
 • mięśnie ramienia,

Pozycja na pieska 

 • mięśnie piersiowe
 • triceps
 • czworogłowy, posladek i grzbiet – tak ale nie są zbyt obciążone

Pozycje stojące, w której mężczyzna oparty jest plecami o ścianę

 • przede wszystkim – czworogłowy uda
 • mięśnie pośladkowe

Po pierwsze ćwiczenia miednicy!

Pamiętajcie, że zasadniczą sprawa jest dobrze wyćwiczona miednica. Pamiętajcie więc o tej części ciała, a przede wszystkim pamiętajcie o ćwiczeniu mięśni dna miednicy – dla sportu, dla seksu, dla zdrowia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Summary
Sport w sypialni - jak zadbać o formę kochając się?
Article Name
Sport w sypialni - jak zadbać o formę kochając się?
Description
Które pozycje seksualne najlepiej ćwiczą mięśnie i rzeźbią ciało? Jak połączyć sport i seks i dlaczego warto to robić? Pisze seksuuolog dr Agata Loewe
Author
Publisher Name
Portal Zdrowia Seksualnego
Publisher Logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *