Pozycja seksualna – jak dobrać najlepszą da siebie ?

Pozycja seksualna – nie musi być wyrafinowana, akrobatyczna, skopiowana z poradnika. Musi być dobra dla Ciebie.

To, co jest fantastyczna dla jednych może okazać się nieprzyjemne, wręcz bolesne dla innych. Filmy i książki powinny zaledwie inspirować, a nie być wzorem do wiernego naśladowania

dr Agata Loewe – seksuolog, Instytut Pozytywnej Seksualności

Bardzo chciałabym urozmaicić swoje życie seksualne – nie chcę tez, aby mój partner się nudził. Problem w tym, że nie mam zbyt dużego doświadczenia i nie wiem, co mogłabym mu zaproponować. Poradniki raczej mnie odstręczają, bo wydaje mi się, że one są już dla “bardzo zaawansowanych”.

W doborze pozycji seksualnej istotną rolę odgrywa świadomość tego, co sprawia nam przyjemność.

Wolno czy szybko – kwestia nastroju 

Wybierz coś dla siebie
Sprawa pozycji seksualnych jest mocno zmitologizowana. One nie są obowiązkowe – one maja służyć urozmaiceniu i większej satysfakcji seksualnej. Nic, co jest dobre dla pary nie jest nienormalne. Tutaj świetnie sprawdzi się metoda prób i błędów

Podczas penetracji od tyłu bardziej stymulowana jest szyjka macicy, co u niektórych osób może powodować ból czy dyskomfort. Części osób przyjemność sprawia jedynie powolna i delikatna stymulacja, inne zaś preferują szybką i dynamiczną. Jest to zależne od indywidualnych upodobań, a czasami od dnia i nastroju. Nie ma wątpliwości, że niekiedy mamy większą ochotę na seks bardziej dynamiczny, a innym razem  – na statyczny.

Stymulacja łechtaczki 

Podczas pracy z większością kobiet, które zgłaszają się do mnie po pomoc i które doświadczają problemów z orgazmem, skupiamy się zazwyczaj na stymulacji łechtaczki, ponieważ według różnych badań, ok. 70% kobiet osiąga spełnienie seksualne właśnie w taki sposób. Należy pamiętać, że bezpośredni nacisk na łechtaczkę może być nieprzyjemny, możemy jednak stymulować ją wyżej lub przez napletek, a nawet tylko dotykając wzgórka łonowego. Niewiele osób wie, że podczas seksu nie tylko dochodzi do penetracji, ale dodatkowo partner dotyka swoim wzgórkiem łonowym łechtaczkę partnerki. Dlatego osoby które doświadczają orgazmu odczuwanego od wnętrza pochwy czerpią większą przyjemność, jeżeli ich łechtaczka także jest stymulowana.

Orgazm zaczyna się w mózgu 

Istnieje wiele teorii na temat rodzajów istniejących orgazmów i skąd anatomicznie one pochodzą. Uważam jednak, że nie jest istotne, które punkty naszego ciała wpływają na odczucie przyjemności w konkretnej części mózgu. Wydaje mi się, że dla kobiet, z którymi pracuję istotne jest, aby dowiedzieć się, który sposób jest dla nich skuteczny.

W zależności od przyjętej pozycji, podrażniane są inne punkty na naszych narządach płciowych, w różnych jego obszarach. Każdy odczuwa przyjemność inaczej i od tego zależy odpowiedni dobór pozycji. Istnieje przekonanie, że w tak zwanej pozycji na jeźdźca, kiedy kobieta, która  jest na mężczyźnie ma większą kontrolę nad sposobem poruszania się i dzięki temu może czerpać ze stosunku większą przyjemność. Ma wtedy również ułatwiony dostęp do łechtaczki, którą może stymulować lub umożliwić to partnerowi. Moja praca polega na poznaniu klientów i ich „repertuaru”, bardziej niż na pracy z samymi pozycjami. Nie istnieje jeden przepis na udany stosunek, dlatego bardzo ważne jest, aby partnerzy potrafili ze sobą rozmawiać i informować się wzajemnie o niewielkich niuansach, które mają ogromne znaczenie podczas stosunku.
Wiele kobiet nie wie, że jedna z wewnętrznych warg sromowych jest  bardziej wrażliwą na stymulację niż druga, tak tez bywa ze stronami łechtaczki. Niekiedy udany stosunek wymaga od naszego partnera wnikliwej eksploracji, jednak ja zawsze zachęcam, aby eksplorować swoje ciało również samemu.

Summary
Pozycja seksualna - jak dobrać najlepszą dla siebie ?
Title
Pozycja seksualna - jak dobrać najlepszą dla siebie ?
Description

W doborze pozycji seksualnej istotną rolę odgrywa świadomość tego, co sprawia nam przyjemność. Nie istnieje jeden przepis na udany stosunek, dlatego bardzo ważne jest, aby partnerzy potrafili ze sobą rozmawiać i informować się wzajemnie o niewielkich niuansach, które mają ogromne znaczenie podczas stosunku. O właściwym wyborze pozycji seksualnej mówi dr Agata Loewe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *