Suchość pochwy – środki zaradcze

Suchość pochwy – jak sobie radzić?

Lubrykanty dla alergików do kupienia w aptece. Suchość pochwy jest nieprzyjemna, bolesna i odbiera przyjemność z seksu; nastręcza też problemów partnerowi. Jest wynikiem zmian hormonalnych w organizmie, ale bywa właściwością wrodzoną.

Dorota Sakowska – body worker

mgr Anna Tychmanowicz, farmaceuta,  Apteka Radosna

Jestem alergikiem. Czy mogę stosować lubrykanty?

Suchość pochwy może się zdarzyć każdej z nas – jeśli jesteśmy zmęczone, zestresowane, lub mamy w nierównowadze gospodarkę hormonalną. Im jesteśmy starsze, tym nawilżenie pochwy jest dużo mniejsze.

Bardzo prosto temu zaradzić – świetnie się sprawdzają wszelkiego rodzaju lubrykanty.

Każda kobieta powinna mieć w sypialni, pod ręką buteleczkę lubrykantu. Suchość pochwy nie jest niczym niezwykłym, zdarza się każdemu, a odrobina lubrykantu sprawi, że seks jest przyjemny, nie mamy otarć, mamy ochotę na więcej. Polecam lubrykanty na bazie wody, ponieważ nie alergizują i są przyjazne dla naszego ciała.

Alergik musi używać najprostszych środków. 

Istnieje bardzo szeroki wybór lubrykantów; są dostępne i w aptece i w różnych sklepach specjalistycznych i mniej specjalistycznych. Jeżeli ktoś jest alergikiem, należy zwrócić uwagę na to, żeby taki preparat był jak najprostszy, nie miał dodatkowych składników, które mogą podrażnić: substancji smakowych, zapachowych. Takie produkty najczęściej dostaniemy w aptece. Mogą być dodatkowo wzbogacone w substancje regenerujące bądź obniżające PH. Są to fajne preparaty dla pań, które cierpią na częste podrażnienia okolic intymnych. Należy czytać ulotki, pytać farmaceuty, aby znaleźć produkt najlepszy dla danej osoby.

lubrykanty dla alergików
Lubrykant to ogólnie rzecz biorąc środek nawilżający. Lubrykant intymny zapobiega podrażnieniom okolic intymnych i uprzyjemnia seks osobom, które cierpią m.in. na suchość pochwy. 

Co to jest lubrykant?

Substancje, najczęściej w postaci żelu, które nawilżają pochwę, odbyt lub odbytnicę i tym samym ułatwiają zbliżenie intymne. Lubrykant nie tylko nawilża, ale też często działa przeciwzapalnie i stymulująco. Stosowane również do nawilżania erotycznych akcesoriów (wibratory i masturbatory).

Najczęściej produkowane są lubrykanty na bazie wody lub silikonu, a to dlatego, że substancje na bazie olejów uszkadzają prezerwatywy.

Suchość pochwy – domowe sposoby

Używanie do zmniejszenia zbyt dużego tarcia podczas stosunku zwykłych kremów, oliwek do ciała, masła – oprócz ewidentnej wady w postaci niszczenia prezerwatyw, ma także inną – często niemiły smak. Tej wady w większości są pozbawione specjalne lubrykanty, zatem ich używanie nie ma pod tym względem nieprzyjemnego efektu ubocznego podczas seksu oralnego.

Funkcję nawilżającą spełnia też ślina pozostawiana podczas seksu oralnego albo umieszczona na genitaliach specjalnie w celach nawilżającym.

 

Komentarze

  1. martynka o 10:01

    ostatnio znalazłam własnie żel Mucovagin, jeden z niewielu które mnie nie uczulają, a wręcz przeciwnie przynosi szybko i skutecznie ulgę przy tych dolegliwościach intymnych.

  2. zo.śka o 10:50

    zarówno żel jak i globulki mucovagin świetnie działają. sama stosuję gloulki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *