Pierwszy raz – magia chwili

Twój pierwszy raz – zapamiętasz go na całe życie

Jaki powinien być pierwszy raz? Pierwszy raz powinien być wyjątkowy. Debiutantom seksualnym trudno jednak odróżnić wyjątkowe od nieudanego. Posłuchajcie Karo.

Karo Akabal – trenerka seksualna

Chciałabym żeby mój pierwszy raz był naprawdę piękny. Czy to możliwe?

trening motywacyjny Karo -#chce mi sie
Karo jest autorką ebooka pt “#chcemisię czyli przewodnik po życiu bardziej seksualnym” którego możecie pobrać ZA DARMO

Początek Twojego życia seksualnego.

Kiedy zastanawiasz się nad tym jak powinien, jak mógłby, jak będzie wyglądać Twój pierwszy raz, Twoje pierwsze prawdziwe, dojrzałe doświadczenie seksualne, to pamiętaj, że podejmując tą decyzję rozpoczynasz właśnie swoje życie seksualne. Zaczynasz pisać swoja własną historię, która będzie się toczyła jeszcze przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To jest początek, to Ty jesteś odpowiedzialna/odpowiedzialny i to od Ciebie zależy, jak Twoje życie seksualne będzie wyglądać w przyszłości. Mówię to dlatego, żebyś wiedziała, że to jest Twoja decyzja. I to jest Twoja przyszłość. I to jest Twoja historia. Dlatego najważniejsze jest to, jak chcesz żeby ten Twój pierwszy raz wyglądał.

To co czujesz, to co wiesz

I zachęcam Cię do tego, żeby pozwolić sobie na to, żeby marzyć o tym, żeby o tym myśleć, zastanawiać się, żeby dokonywać

Pierwszy raz
Pierwsze zbliżenie jest bardzo ważnym wydarzeniem w każdym życiu. Determinuje naszą seksualność na przyszłość uświadamia nam potrzeby i nasz stosunek do intymności.

wyborów, jakie są Twoje wartości, czego Ty pragniesz, czego Ty chcesz. Wiadomo, że z różnych stron dochodzą do nas różne informacje na temat, czym jest seks, seksualność, czy dziewictwo jest wartościowe czy nie, czy pierwszy raz jest ważny czy nie jest. Dostajesz prawdopodobnie bardzo różne informacje, od swoich rodziców, przyjaciół, z gazet, z telewizji. Mnóstwo różnych, często sprzecznych ze sobą przekazów. To co jest ważne, to jest to co Ty sam i sama czujesz. Twoje marzenia, Twoje pragnienia i Twoje plany.

Na całe życie 

Pierwszy raz jest ważny i układa całeTwoje życie seksualne.

I masz na to wpływ. I nie ważne jest to co inni mówią, co inni myślą i proponują w tym temacie. Można pamiętać o tym, że fajnie jest, kiedy ten pierwszy raz będzie wyglądał w ten sposób, że po latach będziesz miło wspominać ten moment. To nie musi być jakaś wyjątkowo piękna, romantyczna chwila. Nie zawsze to tak wygląda, ale ważne jest by pozostać w kontakcie z sobą samym i wiedzieć po prostu co się robi.

Twoje święto

Pierwsze doświadczenie seksualne to jest Twoje święto. Dzielisz najczęściej to wydarzenie z drugą osobą. Często jest to Twój ukochany chłopak czy dziewczyna, z którą planowaliście to wydarzenie. Ale czasem tak nie jest. Wiek nastoletni, w którym najczęściej zdarzają się pierwsze kontakty seksualne, to jest okres w rozwoju człowieka, w którym próbujemy nowych rzeczy, kiedy doświadczamy siebie jako seksualnej istoty. W tym procesie dojrzewania seksualnego, czasami zdarzają nam się piękne chwile, ale czasem również popełniamy błędy, czy robimy rzeczy, których potem możemy żałować. Nie ma nic złego w popełnianiu błędów, nie ma nic złego w eksperymentowaniu, w zabawie. Ważne jest to by pamiętać, żebyśmy zawsze robili to czego sami chcemy. Żeby każdy krok, który robimy był świadomy i żebyśmy byli w stanie ponieść wszystkie konsekwencje tego co robimy. Także pamiętajmy o tym wchodząc w różne seksualne doświadczenia, że to jest nasze życie i bierzemy za nie odpowiedzialność.

Pierwszy raz a ciąża

Kiedy mówię o konsekwencjach, mam na myśli nie tylko konsekwencje emocjonalne, długoterminowe, dla Twojego przebiegu życia seksualnego. Mam na myśli takie konsekwencje tu i teraz. Odpowiedzialność oznacza również odpowiednie zabezpieczenie się. Kochani, używajcie prezerwatyw ponieważ nawet przy pierwszym razie można zajść w ciążę. To zaskakujące, jak wiele młodych dziewczyn i chłopców wciąż wierzy w to, że od pierwszego razu nie można zajść w ciążę. To jest nieprawda. Pierwszy raz to jest stosunek seksualny w 100 procentach. Nie różni się on konsekwencjami niczym od innych stosunków seksualnych, które odbędziecie w swoim życiu.

Zapisz

Summary
Pierwszy raz - magia chwili
Title
Pierwszy raz - magia chwili
Description

Kiedy zastanawiasz się nad tym jak powinien, jak mógłby, jak będzie wyglądać Twój pierwszy raz, Twoje pierwsze prawdziwe, dojrzałe doświadczenie seksualne, to pamiętaj, że podejmując tą decyzję rozpoczynasz właśnie swoje życie seksualne. O wymarzonym pierwszym razie, udanym wejściu w seksualność i romantycznych uniesieniach mówi trenerka seksualna Karo Akabal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *