Wino i seks. Dlaczego po winie mam większą ochotę na seks?

Wino i seks. Wpływ wina na życie seksualne.

Wino i seks. Wino pobudza krew, nieśmiałym dodaje odwagi, i świetnie pasuje do romantycznych sytuacji. Po przekroczeniu bezpiecznej dawki działa odwrotnie. Jaka jest bezpieczna dla kochanków dawka i dlaczego warto napić się wina przed gorąca nocą – obejrzyjcie co na ten temat ma do powiedzenia dietetyk.

Sylwia Leszczyńska – dietetyk kliniczny, Instytut Sanvita

Dlaczego po winie mam większą ochotę na seks?

Wino i seks. Czy to dobrana para?

Czerwone wino wpływa pozytywnie na libido
Czerwone wino ma wiele zalet i jedną wadę. Wśród zalet wymienimy  obfitość antyoksydantów i polifenoli. Niewątpliwą wada jest fakt, że choć pyszne czerwone wino należy pić w umiarkowanych ilościach. 

Umiarkowane ilości wina mogą zwiększać pożądanie u kobiet i poprawiać funkcje seksualne, natomiast pamiętajmy o umiarze! Mechanizmy te nie są do końca poznane. Badania  pokazują, że jedna lub dwie lampki wina dziennie w ocenie kobiet poprawiają ogólne funkcje seksualne i zwiększają pożądanie. 

Czerwone wino i jego magiczne właściwości

Jedną z hipotez wyjaśniających tą teorię jest to, że czerwone wino jest bardzo bogate w polifenole. W czerwonym winie jest ich znacznie więcej niż w innych alkoholach.

Czym są te polifenole? To grupa związków chemicznych z grupy fenoli, występujących naturalnie w roślinach. Wiele z nich ma silne właściwości przeciwutleniające. Ich funkcją w organizmie jest aktywne przeciwdziałanie występowania pewnych mechanizmów chorobowych w związku z czym, są niezbędne dla długiego życia. Pojecie polifenoli jest bardzo ogólne. Wiele związków takich jak flawonidy, antocyjany to również polifenole. Pamiętaj że witaminy A i C to również drogocenne przeciwutleniacze. Poszczególne polifenole mają swoje specyficzne działanie i funkcje biologiczne. Należy regularnie dostarczać produktów bogatych w polifenole. Spożywane przez długi okres czasu mogą przyczynić się do zapobiegania chorobom. Ich specyficzne działanie jest nadal czynnie badane, pewny jest natomiast fakt, iż zmniejszają szansę wystąpienia chorób układu krążenia oraz chronią organizm przed skutkami wielu przewlekłych chorób.

Śmiałość

Po spożyciu alkoholu zwiększa się również pewność siebie i to również może mieć wpływ na to, że nie unikamy wtedy kontaktów seksualnych, których unikanie mogłoby wynikać z brakuvakceptacji własnego ciała czy też z poczucia niższej atrakcyjności.

 

 

Summary
Wino i seks. Dlaczego po winie mam większą ochotę na seks?
Title
Wino i seks. Dlaczego po winie mam większą ochotę na seks?
Description

czerwone wino jest bardzo bogate w polifenole. W czerwonym winie jest ich znacznie więcej niż w innych alkoholach. To grupa związków chemicznych z grupy fenoli, występujących naturalnie w roślinach. Wiele z nich ma silne właściwości przeciwutleniające. Jaki jest związek przeciwutleniaczy z libido mówi dieteyk kliniczny Sylwia Leszczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *