Pozycje seksualne – czemu mają służyć?

Wyrafinowane pozycje seksualne

Czy warto poszukiwać wyrafinowanych pozycji seksualnych? Czemu służą pozycje seksualne? Czy tylko ich zmiana gwarantuje udany seks? Czy tradycyjna pozycja jest gorsza od tych wyrafinowanych?

Karo Akabal – trenerka seksualna

Wyrafinowane pozycje seksualne
Wszak każdemu według jego potrzeb. Są kochankowie, którzy mają naturę poszukiwaczy i eksperymentatorów, są też tradycjonaliści. Pierwsze przykazanie udanego seksu brzmi: rób jak uważasz, nie rób jak robią inni.

Kamasutra uważana jest za jeden z najobszerniejszych zbiorów pozycji seksualnych, opisujący szereg umiejętności, szczególnie kobiecych (około sześćdziesięciu), różne typy związków seksualnych, sposoby i odmiany pieszczot, klasyfikując zachowania ludzkie w odniesieniu do natury – np. w terminologii porównując mężczyzn do ogierów, byków lub zajęcy, natomiast kobiety do klaczy, słonic czy gazel. Oprócz tego tekst opiewa mniej intymne tematy ars amandi takie jak środki upiększające, kryteria wyboru partnerów do małżeństwa oraz sposoby zdobywania ich względów, opisy tradycji małżeńskich łącznie z przebiegiem nocy poślubnej, a także wskazówki dla kurtyzan.

Warto dodać, że są pozycje najprzyjemniejsze dla kobiet i inne, stworzone z myślą o mężczyznach.

Czy warto poszukiwać wyrafinowanych pozycji seksualnych? Czemu służą pozycje seksualne? Czy tylko ich zmiana gwarantuje udany seks? Czy tradycyjna pozycja jest gorsza od tych wyrafinowanych?

Pozycje seksualne te wyrafinowane i skomplikowane. Skąd się wzięły?

Czy warto poszukiwać nowych pozycji seksualnych i skąd wzięła się koncepcja, by układać nasze ciała, w trakcie aktu seksualnego w różnych, dziwnych konfiguracjach?

Wbrew pozorom, pomysł by kochać się w różnych pozycjach, nie wziął się przemysłu pornograficznego i mediów. Ten pomysł ma wiele tysięcy lat. Do naszej kultury ta idea dotarła dwoma kanałami z oddalonych od siebie zakątków świata. Kilka tysięcy lat temu tantrycy i jogini opracowali całą naukę zwaną ars armandi – wiedzę o ludzkiej seksualności i zachowaniach seksualnych. Do części tej wiedzy mamy dostęp, dzięki tłumaczeniom wielkich podróżników, którzy dotarli do tamtej części świata. Tą naukę znamy jako KAMASUTRĘ – naukę o miłości, naukę o sztuce kochania.

Chińskie Tao miłości 

Drugim źródłem z którego możemy poznać różne, dziwne pozycje seksualne jest CHIŃSKIE TAO MIŁOŚCI. Ta wiedza jest najprawdopodobniej jeszcze starsza niż KAMASUTRA. Mówi o tym, że seks to nie jest tylko rozładowanie energii podczas aktu seksualnego, czy czynność która służy prokreacji, ale SPOSÓB UZDRAWIANIA siebie nawzajem, sposób na pielęgnację i kultywowanie miłości oraz dbanie o naszą, życiową energię.

Wiele pozycji seksualnych, które rozpalają naszą wyobraźnię, pochodzi z bardzo dawnych czasów i ich celem nie było podniecenie i uprawianie seksualnej gimnastyki w łóżku, ale uzdrawianie siebie nawzajem.

 

 

 

Summary
Pozycje seksualne - czemu mają służyć?
Title
Pozycje seksualne - czemu mają służyć?
Description

Wszak każdemu według jego potrzeb. Są kochankowie, którzy mają naturę poszukiwaczy i eksperymentatorów, są też tradycjonaliści. Pierwsze przykazanie udanego seksu brzmi: rób jak uważasz, nie rób jak robią inni. Opoczątkach sztuki miłości i jej znaczeniu dzisiaj mówi trenerka seksualna Karo Akabal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *