Wysokowibracyjna seksualność. Bodyworking w praktyce.

Wysokowibracyjna seksualność  czerpie  z mądrości Wschodu i doświadczenia Zachodu

Body working w praktyce to świadoma praca z ciałem, pod nim kryje się praca od świadomej pracy z masażem, terapią ciała aż po świadomy taniec np. movement medicine.

Liza Rina Kośny – Instytut Seksualności 

Zdrowe życie seksualne, dojrzałe relacje partnerskie wpływają na nasze życie osobiste, zawodowe i wychowanie  dzieci – to przekonanie powinno skłonić nas do podjęcia nauki świadomej sztuki kochania, za którą pójdzie równie świadome budowanie głębokiej relacji. Nasza kultura buzująca seksem, zalewającymi nas zewsząd wizerunkami półnagich kobiet, seksownych i wysportowanych panów, oraz podprogowy przekaz iż tylko ‘’ seksowni’’ ludzie odnoszą sukces, ukierunkowało nas na mylne postrzeganie naszej seksualności w sposób dość przedmiotowy.

Na pomoc strefie intymnej 

Jednocześnie coraz większe zaangażowanie mediów w temat erotyki i seksualności człowieka powoduje, że zauważamy potrzebę pogłębienia naszej sfery intymnej, wolnej artykulacji swoich potrzeb, tworzenia prawdziwej bliskości, wyrażania siebie w sposóbwolny od  poczucia winy. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego czego pragniemy, potrzebujemy i co jest normą dla zdrowej i dojrzałej relacji dwójki ludzi.

Instytut Seksualności pracuje z seksualnością i erotyką człowieka: pomagamy odnaleźć ludziom ich prawdziwą tożsamości w sferze seksualności, nawiązać prawdziwą relację z własnym ciałem, połączyć z wypartymi lub zablokowanymi emocjami, zapomnianym lub nigdy niepoznanymi potrzebami. Pomagamy także w odkrywaniu własnej mapy erotycznej, uczymy komunikacji,  i wyrażania, naszych potrzeb,  budowania zdrowych i satysfakcjonujących relacji z ciałem własnym  i partnera.

Świadoma praca  w obrębie seksualności  daje naszym pacjentom także możliwość uzdrowienia psychosomatycznych zaburzeń w obrębie ciała, pomaga w budowaniu  dojrzałych relacji partnerskich opartych na empatii, zmiany niesprzyjających przekonań w obrębie postrzegania ciała, czy traktowania partnera/ partnerki będących niejednokrotnie konsekwencją rodzinnego, społecznego i kulturowego wychowania.

Co to jest masaż zmysłowy?

 Masaż zmysłowy to osiąganie stanu wyciszenia i medytacji poprzez dotyk. Jest też nauką relaksacji podczas jakiegokolwiek kontaktu seksualnego

Pracę w Instytucie Seksualności  dzieli się  na kilka ścieżek: terapeutyczną, rozwojową, pracę indywidualną, pracę grupową

Najpierw  dobrze jest uzdrowić to co zranione, i odblokować to co zablokowane a następnie przejść do  rozwoju zdrowej i naturalnej ekspresji seksualnej.

Osoby przychodzące do Instytutu Seksualności to często myślą, że nauczymy je seksu: tak po prostu – w sposób bierny i bez  zaangażowania; jednak na ogół szybko odkrywają że seksualność to coś więcej niż najbardziej zaawansowane pozycje Kamasutry.

Wysokowibracyjna seksualność

Co to znaczy wysokowibracyjna seksualność?

Czerpiemy inspiracje z tantry, tao, Kamasutry. Żyjemy w czasach zupełnie nowej energii – potrzebne nam są nowe informacje i zupełnie inne przełożenie na nasza seksualność. Wysokowibracyjna seksualność to nie jest tylko prokreacja. My zajmujemy się transformowaniem energii – w ostatnim etapie pracy do osiągnięcia orgazmu nie potrzebny jest kontakt fizyczny

Inni (w większości  to mężczyźni) są bardziej zainteresowani erotyką niż poznaniem podświadomych mechanizmów odpowiedzialnych za nasze powtarzające się zachowania, dotyczy to szczególnie uzależnionych od szybkich kontaktów seksualnych  lub korzystających w większym lub mniejszym stopniu z płatnych, świadczonych przez kobiety usług: np. masażem erotycznym gdzie głębia relacji zanika, a na pierwszy plan wychodzi kompulsja, tłumiona  agresja, nieświadoma niechęć do kobiet, mechaniczność , władza (płacę więc rządzę ). Tacy ludzie często mylą seks z bliskością i im możemy zaoferować wsparcie w procesie nauki zasad tworzenia dojrzałego partnerstwa i budowania prawdziwej bliskości,

Kolejni to ci,  którzy nie potrzebują terapii gdyż wychowywali się w domach, gdzie panowała empatia, szacunek, ciepło i zdrowy dotyk, gdzie mogli obserwować zdrowe i dojrzałe relacje dorosłych ludzi – oni nie maja problemów z bliskością, dialogiem, asertywnością jak i ekspresją seksualną, i mogą śmiało przechodzić do razu do  pracy rozwojowej. Instytut Seksualności  w przeciwieństwie do reszty miejsc  w  Polsce, kładzie duży nacisk na pracę  z ciałem jak i z wnętrzem, jako potrzebny element  do zaistnienia pełnej przemiany każdego człowieka..

Orgazm energetyczny, orgazm bezejakulacyjny.

Co to jest orgazm energetyczny?

Orgazm energetyczny to taki rodzaj orgazmu do którego dochodzi bez kontaktu fizycznego z partnerem i bez dotykania stref erogennych 

Czy orgazm bezejakulacyjny to jeszcze ciągle orgazm?

Seksualność to najwyższa wibracja energetyczna, człowiek jej świadomy może przenosić góry. Energię seksualną należy oszczędzać. Niestety, każda ejakulacja u mężczyzny jest utratą esencji duchowej, podobnie każda menstruacja. Ejakulacja nie jest niezbędna, żeby mieć orgazm – jest konieczna tylko przy prokreacji.

Dlaczego się tym zajmuję? 

Ja sama zajęłam się seksualnością gdyż w moim domu temat bliskości, jak i relacji seksualnych dosłownie  nie istniał; z biegiem lat zobaczyłam iż on nie istnieje on w większości domów moich znajomych,  jak i w  naszym społeczeństwie; mimo coraz większej medialnej seksualizacji ludzie są wciąż skrępowani  i mają problem z cieszeniem  się erotyką.

Mnie osobiście dość dużo czasu zajęło  wyzbycie się własnych niesprzyjających przekonań w obrębie tworzenia satysfakcjonujących relacji i seksualności a dojście do punktu gdzie  dostrzegłam, iż pomiędzy randką a seksem jest jeszcze relacja dwójki ludzi, było dosłownie punktem zwrotnym.

Niestety wielu z nas postrzega seks jako coś odrębnego  od relacji, a to błąd; aby seks był satysfakcjonujący potrzebujemy stać się świadomi własnych potrzeb i nauczyć się o nich mówić w sposób prawdziwy, bez poczucia winy, bez lęku, z miłością i bez przemocy choćby słownej. Potrzebujemy także świadomego partnera/partnerki  który/a  będzie chciał/a z nami wzrastać i wspierać nas w naszym rozwoju, który/a  także będzie gotowy/a by słyszeć naszą osobistą prawdę i nasze potrzeby i nie czuć się zranionym, pokrzywdzonym, czy przytłoczonym  a raczej poinformowanych o naszej potrzebie.

Świadoma seksualność wymaga od dwójki partnerów poukładania i uzdrowienia krzywd wieku dziecięcego,  niejednokrotnie zrozumienia i wybaczenia zaniedbań jak i  nadużyć naszych rodziców. Nie da się bowiem mówić o seksie, wstydząc się siebie czy własnych potrzeb i mając problem z komunikacją w partnerstwie

 

Komentarze

 1. Jacek Glinski o 12:28

  Wtam Pania/Panstwa.
  Chcialbym umowic sie na rozmowe. Przygladam sie zagadnieniom seksualnosci
  od okolo 10 lat. Jest to temat, ktory mnie pochlania i ktory zglebiam na wlasna
  reke. Z rozmowy wyniknie, czy mamy cos wspolnie do przepracowania lub czy
  mozemy cos wzajemnie sobie zaoferowac. Bede zobowaizany za propozycje
  konkretnego terminu i miejsca spotkania. Od 2008 roku mieszkam bardziej w Tajlandii
  niz w Polsce. Obecnie jestem w Warszawie i moge sie do Pani/Panstwa dostosowac. Nazywam sie Jacek Glinski i mam skonczone 62 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *