Antykoncepcja bez recepty kupiona w sieci

Antykoncepcja kupiona bez recepty w internecie, z nieznanego źródła  nie jest bezpieczna.

Pigułki antykoncepcyjne bez recepty stanowią ryzyko dla zdrowia. Pigułkę antykoncepcyjną oczywiście możemy znaleźć w sklepie internetowym, ale może to być dla nas niebezpieczne.

dr Jacek Tulimowski – specjalista ginekolog położnik

Czy można kupić pigułkę antykoncepcyjną w internecie? Czy te pigułki są skuteczne? 

Antykoncepcja bez recepty z Internetu

Antykoncepcja bez recepty. Pigułkę antykoncepcyjną zawsze kupujmy w sprawdzonych miejscach.
Pigułkę antykoncepcyjną zawsze kupujmy w sprawdzonych miejscach, zwłaszcza antykoncepcje hormonalną. Dotyczy to także innych leków, których wydanie wymaga decyzji lekarza.

W internecie można kupić wszystko. Zasadą podawania leków hormonalnych jest to, że muszą być to preparaty sprawdzone i proszę pamiętać o jednej rzeczy, że producent ponosi odpowiedzialność za preparat. Jeżeli go nabywamy u pośrednika lub w internecie, gdzie nie mamy możliwości sprawdzenia, kto nam ten preparat przysłał, a osoba, która nam go dostarczyła, nie posiada koncesji na obrót preparatami farmaceutycznymi, to jeżeli coś nam się stanie złego, nie mamy nawet do kogo zapukać. Ponieważ firma, która jest producentem tego leku, pierwsze pytanie zada o to  gdzie preparat został kupiony i kto go nam przepisał. Jeśli został nabyty gdzieś w internecie, a   nie w aptece internetowej, to firma prawnie może nie ponosić żadnej odpowiedzialności i może się okazać, że ten lek jest np. lekiem podrobionym.

Fałszywki z Sieci

Według danych WHO leki sfałszowane stanowią około 50% produktów oferowanych w internecie, w tym antykoncepcja bez recepty, a z każdym rokiem zjawisko się nasila. Nie ma powodu sądzić, że w Polsce jest lepiej. Pseudofarmaceutyki nie odpowiadają wymaganiom jakościowym ustalonym dla danych produktów leczniczych. Zwykle zawierają składniki gorszej jakości, nieodpowiednie ich proporcje, zanieczyszczenia oraz inne substancje czynne, w przypadku których konsekwencje stosowania nawet nie są znane. W podrobionych lekach wielokrotnie stwierdza się toksyny niemedyczne, które wywołują ostre zatrucia, a czasami są bezpośrednią przyczyną zgonu. Ich skład jest często zupełnie inny od deklarowanego na opakowaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *