Aparat ortodontyczny, którego nie widać

Aparat ortodontyczny to konieczność dla tych, którym natura nie dała idealnego zgryzu, a chcą zachować zdrowe zęby do późnej starości

Potrzebującym naprzeciw wychodzą nowe technologie – nowoczesny aparat jest nie tylko skuteczny, ale też niewidoczny

Dr Magdalena Rutkowska, certyfikowany lekarz Invisalign®  www.prostezeby.com, +48 730 730 798  kontakt@prostezeby.com

 Czy są aparaty na zęby, które nie przeszkadzają w życiu i ładnie wyglądają?

Idziemy z duchem czasu, żyjemy w erze smartfonów, również leczenie ortodontyczne jest w tej chwili bardzo nowoczesne.

Niewidoczny aparat Invisalign®

Ja polecam moim pacjentom niewidoczne aparaty ortodontyczne i większość moich pacjentów decyduje się właśnie na nie. Niewidoczne aparaty Invisalign®,  wykonują te same zadania co tradycyjne aparaty. Znane z przeszłości druciki i zamki możemy dzisiaj z powodzeniem zastąpić niewidocznymi aparatami, które możemy ściągać na przykład siadając do jedzenia. Możemy zjeść posiłek, umyć aparat i umyć zęby, dzięki czemu zachowujemy doskonałą higienę jamy ustnej.

Piękne zeby bez wysiłku
Niewidoczne aparaty to metoda ukochana przez gwiazdy!  Korygującej zęby szyny nie widać gołym okiem, śnieżnobiały uśmiech jest ciągle nieskazitelny. Jest to możliwe dzięki nieustającemu rozwojowi nowych technologii medycznych. Na potrzeby terapii wykorzystuje się materiały, które kojarzyły się nam dotychczas z przemysłem ciężkim lub badaniami kosmicznymi. 

Jak działa niewidzialny aparat? 

Niewidoczny aparat na zęby Invisalign® jest zrobiony ze specjalnego, bardzo trwałego rodzaju sylikonu. Dla każdego pacjenta produkowana jest cała seria nakładek. Pacjent zmieniając co tydzień nakładki powoduje, że powoli zmienia się ustawienie zębów. Planując leczenie wykonujemy komputerowy skan zębów. Na ekranie komputera możemy zrobić symulację efektu przed i po kuracji. Dzięki temu przed rozpoczęciem leczenia pacjent dokładnie wie, jak z czasem będą mu się przesuwać zęby. Dzięki tej metodzie  wiemy też dokładnie ile nakładek trzeba wyprodukować, żeby uzyskać pożądany efekt.

Tradycyjny aparat na zęby

Z doświadczenia mojego i moich pacjentów wynika, że leczenie sylikonowymi nakładkami jest o wiele krótsze niż aparatami z zamkami i drutami. W tradycyjnym leczeniu, mając do czynienia z  zamkami  i drutami należy co miesiąc pójść do ortodonty, który aktywuje aparat. Tutaj pacjent ma serię nakładek, najczęściej na dwa miesiące, czyli 8 nakładek. Na wizytach kontrolnych, pojawia się więc raz na dwa miesiące. Kontrolujemy wtedy efekty leczenia – wykonujemy kolejny skan i sprawdzamy czy zęby przesunęły się dokładnie tak, jak ustaliliśmy podczas planu leczenia. Za każdym razem możliwa jest modyfikacja, zmiana nakładek lub wyprodukowanie nowych.

Jakie wady koryguje aparat? 

Wady do skorygowania mogą być zębowe lub zgryzowe, czyli trudniejsze  bądź łatwiejsze w leczeniu. Proste wady zębowe mogą być wyleczone już w przeciągu 3 miesięcy. Wady zgryzowe, zwłaszcza te poważne, leczy się około roku do półtora roku. Przy niewidocznych aparatach postępowanie diagnostyczne jest takie samo, jak przy aparatach tradycyjnych, czyli tych z drutami i zamkami. Jakiekolwiek usunięcie zęba, jeżeli jest konieczne, jakiekolwiek planowanie, żeby wyprowadzić tę wadę i wyleczyć pacjenta jest dokładnie takie samo. Po prostu zadania, które tradycyjnie wykonuje drut i zamek będą wykonywane przez przezroczyste nakładki.

 

 

Summary
Aparat ortodontyczny, którego nie widać
Title
Aparat ortodontyczny, którego nie widać
Description

Niewidoczny aparat na zęby Invisalign® jest zrobiony ze specjalnego, bardzo trwałego rodzaju sylikonu. Dla każdego pacjenta produkowana jest cała seria nakładek. Pacjent zmieniając co tydzień nakładki powoduje, że powoli zmienia się ustawienie zębów. Aparat można wyjmować przed posiłkiem, umyć go i dokładnie wyczyścić zęby. O zaletach nowoczesnej metody ortodontycznej mówi dr Magdalena Rutkowska

Komentarze

  1. Anastazja Sokowska o 20:50

    Ten aparat jest niesamowity. Mam go od 8 miesięcy, zostało mi około pół roku do całkowitego zdjecia a efekty juz są niesamowite. Miałam problem ze szparowatoscia od lat ale dopiero teraz majac prawie 30 lat na karku zdecydowalam sie cos z tym zrobic. Myslalam nad zwyklymi drutami ale po konsultacji z dr Rutkowską z kliniki Proste Zęby w Wawie zdecydowalam sie na Invisalign i to byla najlepsza moja decyzja jaka moglam podjac 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *