Uśmiech – białe, równe, zdrowe zęby

Piękny uśmiech może być tylko wtedy, gdy pokazujemy piękne, białe równe zęby

Nie każdego natura nimi obdarowała – są tacy, którzy ciężką praca muszą dążyć do wymarzonego efektu. Jak zachować piękny uśmiech?

lek.med. Marzena Kupis – stomatolog, gabinet stomatologiczny Your Dentist, Grzybowska 2/32, Warszawa, www.yourdentist.pl, tel. 604555704

Jak dbac o piękny uśmiech? Czy domowe wybielanie zębów preparatami polecanymi w reklamach jest skuteczne i zdrowe?

Piękny uśmiech to zdrowe zęby. Zęby trzeba przede wszystkim leczyć. 

Jak dbać o piękny uśmiech? 

Piękny uśmiech to białe, zdrowe zęby. Demineralizacja to odwapnienie zębów . Pierwszym symptomem jest biała plamka na płytce zęba.  Za zmianę odpowiedzialna jest płytka bakteryjna, która produkuje kwasy, a te wytrącają  z zębów składniki mineralne.  Konsekwencja nieleczonych odpwapnień jest rozwój próchnicy. W miarę  potrzeby należy przeprowadzić leczenie ortodontyczne, czyli uzyskać prawidłowe ustawienie zębów. Na koniec można  wykonywać wszystkie dostępne zabiegi stomatologii estetycznej –  wybielanie w gabinecie, wybielanie nakładkowe w domu, odbudowa sztucznym szkliwem. Na koniec zostawmy  spektakularne zabiegi takie jak licówki porcelanowe czy korony porcelanowe.

Wybielanie zębów – która metoda? 

Czy to prawda, że cytryna i soda oczyszczona fantastycznie wybielają zęby?

Soda oczyszczona absolutnie nie wybiela zębów. Cytryna również nie.

Są to bardzo złe sposoby próby wybielania zębów dlatego, że cytryna jest kwasem, który jest  jednym z czynników najbardziej demineralizujących nasze zęby. Soda to z kolei czynnik ścierny. Są to dwie najgorsze rzeczy jakie możemy sobie zrobić, szczególnie w połączeniu.

Natomiast jeżeli wybielanie odbywa się w domu sposobem nakładkowym, to najlepiej stosować szyny robione przez laboratorium protetyczne, bo one mają miejsce na położenie żelu. Domowe sposoby nigdy nie wybielą zębów równo.

Zepsute zęby – jak to osiągnąć? 

Co najbardziej szkodzi zębom?  Tkance zęba najbardziej szkodzą kwas i cukier. Oczywiście czerwone wino, bardzo kolorowa dieta i palenie również są czynnikami bardzo szkodliwymi.

Piękny uśmiech a higiena 

Jak często  myć zęby?  Zęby powinno się myć po każdym jedzeniu. Należy je myć, szczotkować, nitkować i ewentualnie stosować irygator, natomiast po czerwonym winie przynajmniej wypłukać usta, ale rzeczywiście zęby myć trzeba regularnie.

Wybielanie zębów niszczy szkliwo? 

Czy wybielanie zębów może zniszczyć szkliwo?  Profesjonalne sposoby wybielania nie niszczą szkliwa. Domowych sposobów absolutnie nie należy stosować. Nic, co ścierne nie powinno być stosowane, zwłaszcza długofalowo.

Medycyna estetyczna na pomoc uśmiechowi 

Czym są licówki?  Licówki porcelanowe są to nakładki tylko na licową powierzchnię zęba. Licówki można zrobić a  bez szlifowania. Nie ma także tak wielu wskazań – wśród nich są zmiana kształtu i koloru zębów. Licówka ma grubość 0,2-0,3 mm, więc jest praktycznie grubości soczewki. Jeżeli mamy już wypełnienia w zębie, to wymaga to oczywiście pewnej preparacji, ale licówki są bardzo zachowawczą metodą spektakularnej zmiany uśmiechu.

Summary
Uśmiech -  białe, równe, zdrowe zęby
Title
Uśmiech - białe, równe, zdrowe zęby
Description

Uśmiech - białe, równe, zdrowe zęby można uzyskać regularna higieną, leczeniem ortodontycznym i profesjonalnymi metodami stomatologii estetyczne. Jak dbać o piękny usmiech radzi stomatolog Marzena Kupis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *