Ile kosztuje leczenie ortodontyczne? Kiedy jest zakończone?

Ile kosztuje leczenie ortodontyczne? Są to koszty wizyt i aparatu powiększone o koszty retencji

Retencja to bardzo ważna część leczenia ortodontycznego, które wcale nie kończy się wraz ze zdjęciem aparatu. Retencję należy doliczyć do kosztów ortodontycznego leczenia wad zgryzu.

Dr Magdalena Rutkowska, certyfikowany lekarz Invisalign®       www.prostezeby.com, +48 730 730 798 kontakt@prostezeby.com

Pacjenci często pytają mnie, czy jak już wyprostują zęby nakładkami, to czy do końca życia będą już mieli proste zęby.

Retencja – czym jest? 

Koszty leczenia ortodontycznego
Nie ma co ukrywać – leczenie wad zgryzu jest drogie. Kiedy już się zdecydujemy na wydatki warto wybrać metodę, która nie zaskoczy nas dodatkowymi wydatkami. Pamiętajmy, że pieniądze wydane na ortodontę to pieniądze zaoszczędzone na leczeniu chorób, które powodują wady zgryzu i zła kondycja zębów.

Oczywiście po leczeniu ortodontycznym, zarówno tym tradycyjnym, jak i  nakładkami Invisalign ® konieczna jest retencja. Pacjent musi zadbać o retencję, żeby mieć proste zęby na długi czas. Leczenie retencyjne w obu przypadkach – tradycyjnym i nowoczesnym jest bardzo podobne. Retencja polega na utrwaleniu efektu uzyskanego przez aparat – korekcji zgryzu i ustawienia zębów.  Utrwalenie następuje najczęściej przez aparaty retencyjne, które noszone są zgodnie z zaleceniami ortodonty – stale lub przez część doby.

Ile kosztuje tradycyjny aparat na zęby? 

Porównując koszty leczenia ortodontycznego w metodzie tradycyjnej i w metodzie niewidocznymi nakładkami możemy powiedzieć, że są one bardzo zbliżone.

W metodzie tradycyjnej osobno są liczone koszty aparatu nakładanego na górne zęby i  aparatu zakładanego na dolne zęby musimy też policzyć wszystkie wizyty kontrolne. Wizyta kontrolna u ortodonty raz w miesiącu to koszt +/-  200-300 PLN. Zatem  w  przeciągu dwóch lat takiego leczenia  koszt samych tylko wizyt to ok. 5-6 tys. PLN. A przecież musimy do tego dodać koszt aparatu. Podsumowując – koszt  dwuletniego leczenia tradycyjnego to ok. 10-11 tys.PLN.

Aparat ortodontyczny – niewidoczne nakładki 

W metodzie niewidocznych nakładek koszty są z góry znane. Można zacząć  leczenie całkowite, już z wliczonymi wizytami kontrolnymi, od 4-6 tys. PLN . Górny pułap to 15 tys. PLN – w zależności od wady, z jaką zgłaszamy się do ortodonty . W tej cenie zmieszczą się wszystkie nakładki, łącznie ze zgubionymi lub zepsutymi nakładkami, które trzeba odwzorować, oraz wizyty kontrolne, które w tej metodzie są rzadsze. Zaletą tego wariantu jest fakt, że  kwota jest  znana od początku leczenia. Jeszcze przed podjęciem leczenia wiemy ile będzie kosztowało całe leczenie.

Summary
Ile kosztuje leczenie ortodontyczne? Kiedy jest zakończone?
Title
Ile kosztuje leczenie ortodontyczne? Kiedy jest zakończone?
Description

Porównując koszty leczenia ortodontycznego w metodzie tradycyjnej i w metodzie niewidocznymi nakładkami możemy powiedzieć, że są one bardzo zbliżone. W metodzie tradycyjnej osobno są liczone koszty aparatu nakładanego na górne zęby i aparatu zakładanego na dolne zęby musimy też policzyć wszystkie wizyty kontrolne.W metodzie niewidocznych nakładek koszty są z góry. Można zacząć leczenie całkowite, już z wliczonymi wizytami kontrolnymi od 4-6 tys. Koszty obu metod leczenia porównuje dr Magdalena Rutkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *