Powiększanie punktu G i odmładzanie okolic intymnych

Medycyna estetyczna okolic intymnych to coraz powszechniejsza oferta gabinetów medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna już nie zajmuje się tylko twarzą proponuje pacjentkom poprawę komfortu życia intymnego.

dr Agnieszka Sura – lekarz specjalista medycyny estetycznej; Centrum Medyczne Boston Clinic.

Ostatnio często natykam się na reklamy “zabiegów okolic intymnych”. Co  to są za zabiegi? Jaki jest ich cel i jakie metody? Kto je wykonuje

Okolice intymne kobiet i mężczyzn zmieniają się z wiekiem.

Medycyna estetyczna jest młodą dziedziną. Jej celem jest poprawienie komfortu życia pacjenta. Zaczęło się od twarzy, a teraz jej działanie rozprzestrzenia się na inne rejony ciała, także na okolice intymne, które zmieniają się wraz z wiekiem. W związku z tym naturalne staje się zainteresowanie wielu kobiet, żeby tę okolicę także poprawić, a lekarzy medycyny estetycznej, żeby taką poprawę umożliwić.

Okolice intymne tak jak cała skóra na ciele, zmieniają się: z wiekiem stają się bardziej wysuszone, tracą jędrność, tracą objętość. Estetyka tych okolic wymaga więc pewnej korekty. My, lekarze teraz mamy narzędzia, żeby to robić. Zdecydowanie zalecam korzystanie z usług lekarzy, a nie gabinetów kosmetycznych. Jest to bardzo ważne, bo procedury wydaja się proste, ale powikłania się zdarzają i jest bardzo ważne, żeby być w rękach odpowiedzialnych lekarzy, którzy w każdym momencie są w stanie pomóc. Kwas hialuronowy i lasery są stosowane także w odmładzaniu i powiększaniu warg sromowych i punktu G.

Nawilżanie kwasem hialuronowym 

Na czym te procedury polegają? Przede wszystkim są to zabiegi ostrzykiwania kwasem hialuronowym. W wyniku tego uzyskujemy zwiększenie jędrności i nawilżenie. Skóra nawilżona jest lepiej odżywiona, staje się świetlista, i bardziej napięta. W ten sposób możemy cofnąć się kilka lat w czasie, zmienić wiek biologiczny okolic intymnych. Ważny jest też bardziej estetyczny wygląd – ważny, dla obojga partnerów. Nawilżona, bardziej napięta skóra odbiera bodźce w sposób bardziej intensywny – a więc i dla naszych kontaktów intymnych, relacji partnerskich ma to duże, pozytywne znaczenie.

Zabiegi po porodach i w okresie menopauzy.

Począwszy od okolic krocza (wargi sromowe większe i mniejsze) zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna już zaczynają wkraczać w okolice pochwy i są to zabiegi laserowe, które szczególnie zalecane są kobietom w okresie  okołomenopauzalnym, ponieważ poprawiają jakość nabłonka przez to zmniejszają odczuwanie swędzenia, pieczenia, zmian pH; naskórek jest młodszy, nawilżony i zaczyna produkować substancje, które zawsze były w naszym organizmie, a menopauza zmieniła ich poziom.U młodszych kobiet te zabiegi laserowe mają na celu głównie poprawę jędrności i zwarcia tych okolic intymnych, które utraciły je po ciążach i porodach.

Struktura skóry okolic intymnych 

Możemy również zmienić strukturę skóry okolic intymnych poprzez stosowanie zabiegów frakcyjnych laserami CO2, laserami erbowymi. Tu gojenie jest kilkudniowe, ale nie jest ono jakieś wyłączające z życia, więc jak najbardziej zalecane. Są doniesienia o zabiegach, które mówią o wstrzykiwaniu substancji nawilżających, czyli głównie kwasu hialuronowego w okolice wewnątrz pochwy, które poprawiają jakość odczuwania w punkcie G. To dla niektórych jest także interesujące. Jako zupełna nowość, jeszcze nieczęsto wykorzystywana, pojawiły się nici poliakrylowe i z kwasu polimlekowego, którymi też można zmieniać napięcie i objętość warg sromowych.

Jeszcze raz powtarzam: te zabiegi zawsze powinien przeprowadzać lekarz.

Lasery dla kobiet.

Czym jest laser? Nazwa jest akronimem Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation – co oznacza, że jest to urządzenie wytwarzające światło poprzez emisję wymuszoną. Lasery wykorzystywane w medycynie estetycznej można podzielić w zależności od typu źródła światła laserowego oraz rodzaju interakcji pomiędzy światłem a tkanką. Elementem wytwarzającym promieniowanie laserowe może być gaz (tak jest w laserach CO), ciało stałe  (laser neodymowo-yagowy, laser erbowo-yagowy, laser erbowo- szklany), kryształ (np. laser rubinowy, laser aleksandrytowy), złącze półprzewodnikowe (lasery diodowe), specjalny organiczny barwnik aż po skomplikowany układ kaskady laserów. ( Światło padające na tkankę może na nią oddziaływać poprzez bardzo różne mechanizmy, Lasery niskoenergetyczne działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, redukują obrzęk i przyspieszają gojenie ran. Lasery fotostymulacyjne są wykorzystywane wraz np. z mezoterapią czy też peelingami lekarskimi. 

Co może nam zaproponować medycyna estetyczna. Jakie niedoskonałości estetyczne redukujemy procedurami laserowymi?

odmładzanie okolic intymnych zabiegami medycyny estetycznej
Ostrzyknięcie warg sromowych kwasem hialuronowym po porodzie lub w okolicach menopauzy znacznie poprawia komfort życia codziennego i erotycznego kobiet.

Epilacja laserowa. Redukcję niechcianego owłosienia wykonuje się z użyciem różnych typów laserów:  Z powodu cyklu życia włosa (w danej chwili tylko ok. 20-30% włosów jest w fazie anagenu i sięga aż do cebulki) nie jest możliwym uzyskanie zadowalających efektów bez wykonania co najmniej 5 zabiegów z miesięcznymi przerwami pomiędzy nimi.

Usuwanie bezpiecznych zmian skórnych. Pod pojęciem bezpiecznych zmian skórnych rozumiemy te, które nie wymagają wycięcia chirurgicznego umożliwiającego uzyskanie materiału do badania patomorfologicznego, np.: włókniaki..

Zabiegi poprawiające stan skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha. Najnowszą generacją laserów, mających wpłynąć na jakość skóry, są tzw. lasery frakcjonujące (zwane także laserami wyspowymi lub kolumnowymi), wytwarzające na każdym centymetrze kwadratowym danego regionu skóry setki kolumn uszkodzenia otoczonych zdrową skóra. Laser frakcjonujący wykorzystuje do precyzyjnego prowadzenia wiązki światła sterowany komputerowo skaner laserowy lub specjalny system mikrosoczewek. To najnowsze rozwiązanie łączy w sobie bardzo dobre efekty terapeutyczne ze skróceniem czasu gojenia pozabiegowego oraz minimalizacją niebezpieczeństwa wystąpienia powikłań.

Drobne naczynia, teleangiektazje na twarzy i nogach. W wypadku usuwania płytko leżących drobnych naczyń na skórze twarzy najlepszym terapeutycznie narzędziem jest laser długoimpulsowy na obszar poddawany zabiegowi.

Lipoliza/liposukcja laserowa Światło lasera podczas tego zabiegu działa na trzy sposoby: pomaga niszczyć komórki tkanki tłuszczowej i upłynniać ich zawartość, koaguluje uszkodzone naczynia krwionośne oraz powoduje kontrakcję kolagenu w tkance podskórnej.

Redukcja przebarwień i tatuaży. Należy zwrócić uwagę, że laseroterapia przebarwień jest procedurą działającą objawowo. Jest skuteczna tylko w przypadku płytkich przebarwień

Medycyna estetyczna cofa biologiczny wiek narządów płciowych szczególnie polecana po porodzie i w okolicach menopauzy. Poprawia komfort życia erotycznego i codziennego.

Summary
Powiększanie punktu G i odmładzanie okolic intymnych
Title
Powiększanie punktu G i odmładzanie okolic intymnych
Description

Na czym te procedury polegają? Przede wszystkim są to zabiegi ostrzykiwania kwasem hialuronowym. W wyniku tego uzyskujemy zwiększenie jędrności i nawilżenie. Skóra nawilżona jest lepiej odżywiona, staje się świetlista, i bardziej napięta. W ten sposób możemy cofnąć się kilka lat w czasie, zmienić wiek biologiczny okolic intymnych - mówi dermatolog i specjalista medycyny estetycznej dr Agnieszka Sura

Komentarze

  1. Aneta914 o 10:39

    Bardzo dobry artykuł, wiele przydatnych informacji. Chyba się w końcu przekonam do depilacji laserowej. W końcu raz, a dobrze, a potem o tym zapominasz 😀 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *