Artykuł sponsorowany
Nici ginekologiczne to nowoczesna, mało inwazyjna metoda korekcji krocza i narządów rodnych
Waginoplastyka i perineoplastyka znane bardziej jako plastyka pochwy, to zabiegi przeprowadzane najczęściej u kobiet, które w wyniku ciężkich porodów doznały pęknięcia lub rozciągnięcia narządów rodnych.
dr n. med. Iryna Kozicka – specjalista ginekolog położnik, ekspert ginekologii estetycznej, Klinika medycyny estetycznej i ośrodek SPA SkinClinic, tel. 22 424 46 46 , tel. kom. 22 635 43 53, 663 40 10 10
Nici ginekologiczne stosujemy przy tak zwanym liftingu krocza. Są alternatywą dla metod operacyjnych takich jak waginoplastyka i perineoplastyka.
Metoda szybka, skuteczna i wygodna liftingu krocza

.
Zabiegi z użyciem nici ginekologicznych są metodą mało inwazyjną, która nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Może być wykonana ambulatoryjnie i ma znacząco mniejszy odsetek powikłań niż klasyczne operacje. Nici ginekologiczne stosuje się zarówno przy zespole ziejącego krocza, luźnej pochwy, jak i przy obniżeniu tylnej ściany pochwy. Są one zakładane w znieczuleniu miejscowym, a przeprowadzenie zabiegu trwa od 20 do 30 minut. Żywotność nici ginekologicznej to około 18 miesięcy, w tym okresie jest ona wchłaniana w organizmie, jednak efekt utrzymuje się z reguły do dwóch lat i dłużej.Pełna nazwa nici ginekologicznej to Vaginal Narrower, a jej zadaniem jest lifting krocza. Po całkowitym rozpuszczeniu nici zabieg można wielokrotnie powtarzać, co kilka lat.
Przeciwwskazania do zabiegu
Zabieg jest wykonywany zazwyczaj ambulatoryjnie przez lekarza ginekologa, w znieczuleniu miejscowym. Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są: aktywny stan zapalny, zakażenie wirusowe w obrębie narządu rodnego, czynne procesy nowotworowe oraz ciąża. Nici ginekologicznych nie zakłada się również u pacjentek, u których występuje bardzo duże obniżenie ścian pochwy. Nie można ich zakładać na przednią ścianę pochwy.
Zalecenia po zabiegu
Nici stosujemy z reguły u pacjentek cierpiących na luźne wejście do pochwy przy ziejącym kroczu. Mogą one być założone praktycznie w każdym wieku, w zależności od potrzeb pacjentki. Nie wymagają specjalnej rehabilitacji, jednak przez okres 2 tygodni od zabiegu nie zaleca się współżycia ani wykonywania czynności fizycznych. Zdarza się, że zabieg wymaga podawania leków przeciwbólowych i profilaktycznie antybiotyku. Lifting krocza znacznie poprawia jakość współżycia oraz wpływa pozytywnie na samoocenę i satysfakcję seksualną pacjentki, co przekłada się na życie codzienne.
Nici ginekologiczne to nowoczesna i mało inwazyjna metoda stosowana przy liftingu krocza. Nici stosujemy z reguły u pacjentek cierpiących na luźne wejście do pochwy i przy ziejącym kroczu. Mogą one być założone praktycznie w każdym wieku, w zależności od potrzeby pacjentki. O zabiegu mówi dr Iryna Kozicka - ginekolog ze SkinClinic
Dodaj komentarz