Nici ginekologiczne – alternatywna metoda waginoplastyki

Artykuł sponsorowany

Nici ginekologiczne to nowoczesna, mało inwazyjna metoda korekcji krocza i narządów rodnych

Waginoplastyka i perineoplastyka znane bardziej jako plastyka pochwy, to zabiegi przeprowadzane najczęściej u kobiet, które w wyniku ciężkich porodów doznały pęknięcia lub rozciągnięcia narządów rodnych.

dr n. med. Iryna Kozicka –  specjalista ginekolog położnik, ekspert ginekologii estetycznej,  Klinika medycyny estetycznej i ośrodek SPA SkinClinic,  tel. 22 424 46 46 ,  tel. kom. 22 635 43 53, 663 40 10 10

 

Nici ginekologiczne stosujemy przy tak zwanym liftingu krocza. Są alternatywą dla metod operacyjnych takich jak waginoplastyka  i perineoplastyka.

Metoda szybka, skuteczna i wygodna liftingu krocza 

wskazania do zabiegu nici ginekologicznych
Zespół rozluźnionej pochwy to  zaburzenia statyki (położenia) narządów płciowych, czyli rozciągnięcie tzw. aparatu podporowego na skutek porodów, bardzo intensywnego uprawiania sportu, starzenia się. Aparat podporowy składa się z mięśni dna miednicy, powięzi i więzadeł. Ziejące krocze lub ziejący srom to poszerzenie wejścia do pochwy na skutek porodów.
.

Zabiegi z użyciem nici ginekologicznych są metodą mało inwazyjną, która nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Może być wykonana ambulatoryjnie i ma znacząco mniejszy odsetek powikłań niż klasyczne operacje. Nici ginekologiczne stosuje się zarówno przy zespole ziejącego krocza, luźnej pochwy, jak i przy obniżeniu tylnej ściany pochwy. Są one zakładane w znieczuleniu miejscowym, a przeprowadzenie zabiegu trwa od 20 do 30 minut. Żywotność nici ginekologicznej to około 18 miesięcy, w tym okresie jest ona wchłaniana w organizmie, jednak efekt utrzymuje się z reguły do dwóch lat i dłużej.Pełna nazwa nici ginekologicznej to Vaginal Narrower, a jej zadaniem jest lifting krocza. Po całkowitym rozpuszczeniu nici zabieg można wielokrotnie powtarzać, co kilka lat.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg jest wykonywany zazwyczaj ambulatoryjnie przez lekarza ginekologa, w znieczuleniu miejscowym. Przeciwwskazaniami do  wykonania tego zabiegu są: aktywny stan zapalny, zakażenie wirusowe w obrębie narządu rodnego, czynne procesy nowotworowe oraz ciąża. Nici ginekologicznych nie zakłada się również u pacjentek, u których występuje bardzo duże obniżenie ścian pochwy. Nie można ich zakładać na przednią ścianę pochwy.

Zalecenia po zabiegu 

Nici stosujemy z reguły u pacjentek cierpiących na luźne wejście do pochwy przy ziejącym kroczu. Mogą one być założone praktycznie w każdym wieku, w zależności od potrzeb pacjentki. Nie wymagają specjalnej rehabilitacji, jednak przez okres 2 tygodni od zabiegu nie zaleca się współżycia ani wykonywania czynności fizycznych. Zdarza się, że zabieg wymaga podawania leków przeciwbólowych i profilaktycznie antybiotyku. Lifting krocza znacznie poprawia jakość współżycia oraz wpływa pozytywnie na samoocenę i satysfakcję seksualną pacjentki, co przekłada się na życie codzienne.

Summary
Nici ginekologiczne - alternatywna metoda waginoplastyki
Title
Nici ginekologiczne - alternatywna metoda waginoplastyki
Description

Nici ginekologiczne to nowoczesna i mało inwazyjna metoda stosowana przy liftingu krocza. Nici stosujemy z reguły u pacjentek cierpiących na luźne wejście do pochwy i przy ziejącym kroczu. Mogą one być założone praktycznie w każdym wieku, w zależności od potrzeby pacjentki. O zabiegu mówi dr Iryna Kozicka - ginekolog ze SkinClinic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *