Artykuł sponsorowany
Obkurczanie pochwy to zabieg poprawiający nie tylko kondycję samego narządu, ale przede wszystkim samopoczucie pacjentek.
Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że szybki i prosty zabieg zmienia życie seksualne kobiet na lepsze
dr n. med. Iryna Kozicka – specjalista ginekolog położnik, ekspert ginekologii estetycznej, Klinika medycyny estetycznej i ośrodek SPA SkinClinic, tel. 22 424 46 46 , 22 635 43 53, tel. kom. 663 40 10 10
Po co i jak obkurczać pochwę? Kiedy warto lub trzeba zdecydować się na taki zabieg? Jakie są możliwe powikłania po zabiegu?
Obkurczanie pochwy stosuje się u pacjentek, u których występuje tak zwany zespół luźnej pochwy. Najczęściej jest on wynikiem licznych porodów, dużego płodu, nieprawidłowego prowadzenia porodu. Może być także efektem porodu zabiegowego: kleszczowego czy z użyciem vacuum.
Czemu służy zabieg obkurczania pochwy?
Obkurczanie pochwy stosuje się u pacjentek po to, aby zmniejszyć dające dyskomfort objawy, a przede wszystkim uczucie pompowania powietrza podczas stosunku płciowego, kąpieli, uprawiania sportu. Ważnym skutkiem zabiegu jest podwyższona satysfakcja seksualna kobiet.
Jak wygląda sam zabieg?

Obkurczanie pochwy może być wykonane poprzez zabiegi laserowe, podczas których wykorzystywane są lasery typu CO2 lub Erbowo-Yagowe . Inną metodą jest radiofrekwencja, która w chwili obecnej znalazła szerokie zastosowanie.
Do zabiegu można zostać zakwalifikowanym poprzez diagnostykę schorzeń ginekologicznych. Przeciwwskazaniami są czynne procesy nowotworowe w obrębie narządu rodnego lub infekcja wirusowa, na przykład opryszczka. Obkurczanie pochwy jest zabiegiem mało inwazyjnym i nie wymaga rehabilitacji. Pacjentki w ciągu tygodnia od zabiegu mogą wrócić do aktywności zarówno fizycznej, jak i seksualnej. Zabieg jest bezbolesny i wykonywany bez znieczulenia. Obkurczanie pochwy polega na działaniu lasera bądź radiofrekwencji na kolagen, oznacza to obkurczanie kolagenu i stymulację fibroblastów, które powodują neokolagenezę. Proces obkurczania pochwy zachodzi poprzez natychmiastowe obkurczanie kolagenu i regeneracji pochwy w skutek stymulacji produkcji kolagenu i tkanki elastycznej.
Rewitalizacja śluzówki pochwy
Laserowy zabieg obkurczania pochwy jest równocześnie związany z rewitalizacją śluzówki. U pacjentek po menopauzie przynosi to większe korzyści niż miejscowe stosowanie estrogenów, które działa tylko na powierzchowne warstwy w obrębie epithelium, natomiast zabieg laserowy oddziałuje na wszystkie warstwy. Daje on długotrwały efekt, czego dowodzą badania histopatologiczne. Zabiegi obkurczania i rewitalizacji pochwy metodą laserową są bardzo popularne wśród pacjentek po porodach. Poród powoduje związane ze zmianami hormonalnymi zmiany w obrębie śluzówki oraz rozciągnięcie mięśni i tkanek pochwy. Tego typu zabiegi mogą być wykonywane już sześć tygodni po porodzie i przynoszą wiele korzyści, jeżeli chodzi o odnowę śluzówki oraz oddziaływanie na mięśnie. Przyczyniają się również do podniesienia satysfakcji seksualnej kobiet.
Obkurczanie pochwy stosuje się u pacjentek, u których występuje tak zwany zespół luźnej pochwy. Najczęściej jest on wynikiem licznych porodów, dużego płodu, nieprawidłowego prowadzenia porodu. Może być także efektem porodu zabiegowego: kleszczowego czy z użyciem vacuum. O bezbolesnym, laserowym zabiegu dla kobiet po porodach, mówi ginekolog ze SkinClinic - dr Iryna Kozicka.
Dodaj komentarz