Odmładzanie okolic intymnych

Odmładzanie narządów płciowych  – cofanie wieku biologicznego.

Odmładzanie okolic intymnych: ginekologia kosmetyczna lub estetyczna to “poprawianie” okolic intymnych waginoplastyka, powiększanie punktu G, korekta warg sromowych. Taki zabieg jest zazwyczaj nieinwazyjny – wykorzystuje się w nim najnowocześniejszy sprzęt, m.in. lasery.

dr Agnieszka Sura – lekarz specjalista medycyny estetycznej, Centrum Medyczne Boston Clinic

 Co to znaczy “odmładzanie” w przypadku narządów płciowych i na czym polega? 

Skóra wokół narządów płciowych i na nich starzeje się tak jak skóra twarzy.

Medycyna estetyczna proponuje zabiegi odmładzające te rejony kobietom w każdym wieku.

Odmładzanie skóry okolic intymnych jest polecane dla osób w każdym wieku i w zasadzie każdej płci. Moje pacjentki to najczęściej Panie powyżej 30 roku życia, ale też duże grono kobiet po 40 –tce. W każdym etapie życia nasze potrzeby są inne i w przypadku odmładzania okolic intymnych, możemy dobrać odpowiedni preparat do każdego wieku.

Największe zmiany na skórze powodują zmiany hormanalne czyli okres po menopauzie. Dochodzi wtedy do utraty jędrności całej skóry, ale też skóry w okolicach intymnych czyli warg sromowych większych i całej okolicy bikini. Przy spadku poziomu estrogenów każda ingerencja podtrzymująca jakośc skóry jest mile widziana przez pacjentki. Mamy do dyspozycji kwas hialuronowy o dużej gęstości, który dodaje objętości okolicom warg sromowych większych  i poprawia ich nawilżenie. Jest to bardzo ważne dla wielu kobiet, bo nie tylko porawia estetykę, poprawia jakość skóry, co zmniejsza ich urazowość i zwiększa odczucia w różnych sytuacjach intymnych.

Za starzenie skóry odpowiadają hormony, których poziom najgwałtowniej waha się w menopauzie. Gwałtowne zmiany następują też po ciąży.

Druga grupa pacjentek to pacjentki młode, które mają fizjologiczne zdarzenia życiowe np. ciążę. Po ciąży każda młoda kobieta chce wrócić do swojego dawnego wyglądu , a nstępuje to różnie u różnych pań. Tu wchodzi w grę genetyka, która jest bardzo indywidualnym elementem: niektóre panie szybciej dochodzą do siebie, innym potrzeba więcej czasu. Możemy im pomóc w tym, by okolice intymne szybciej nabrały sprężystości i jędrności wykonując drobne iniekcje kwasem hialuronowym o bardziej łagodnej, wodnistej strukturze; jest to zabieg powierzchowny i należy do grupy t.zw. regenerantów, które  poprawiają jakość skóry, nawilżają i zwiększają ilość kolagenu, bo u każdej pani wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu. Lekarz medycyny estetycznej może pomóc w przyhamowaniu tego procesu. Oczywiście ilość produkowanego kolagenu i elastyny jest również uwarunkowana genetycznie: niektórzy starzeją się wolniej inni szybciej, ale wstrzygnięcie kwasu hialuronowego zawsze powoduje zwiększenie produkcji tego kolagenu czyli zastrzyk młodości. Dotyczy to każdej okolicy, nie tylko intymnej.

ostrzykiwanie punktu G
Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zawsze stymuluje produkcję kolagenu; śmiało więc możemy go nazwać “zastrzykiem młodości”. W dodatku można go użyć na każdej części ciała. I nie mówimy to o groteskowym efekcie ust “glonojada”.

Czy to boli?

Sama procedura jest bardzo prosta, mało inwazyjna i właściwie dla więksozści pacjentek do zniesienia. Mam panie, które mają dużą wrażliwość na kłucie – wtedy proponujemy im znieczulenie preparatem EMLAN, około pół godziny przed zabiegiem. Po zabiegu zalecamy przyjmowanie większej ilości płynów, bo to przyspiesza wchłanianie preparatu, przyspiesza nawilżenie I poprawia objętość skóry.  

Bezpieczeństwo podczas zabiegu 

Procedury są bardzo bezpieczne , a szczególnie wtedy, kiedy wykonywane są przez lekarzy. Wtedy też mamy pewność, że preparat poodzi z zarejestrowanego w Polsce źródła.

Można tą metodę polecić pacjentkom w każdym wieku; każdy będzie beneficjentem tej metody. Jeżeli chodzi o koszty to istnieje pełna paleta możliwości i cen; od 200 PLN do wielokrotności tej kwoty – w zależności od potrzeb, ilości I gęstości użytego preparatu.

Komentarze

  1. Lotte o 10:39

    Ja zdecydowałam się na zabieg, bo miałam problem z suchością 🙁 Na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale podziałało 🙂 Czuję znaczną poprawę i paniom z podobnymi problemami polecam klinikę Moja estetyka w Rzeszowie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *