Usuwanie tatuażu – trudne, ale możliwe

Artykuł sponsorowany

Usuwanie tatuażu boli bardziej niż robienie go, ale jest możliwe dzięki nowoczesnej technologii laserowej

Zanim podejmiesz decyzje o tatuażu lub makijażu permanentnym – zastanów się dwa razy!

dr Monika Bujanowska, internista, lekarz medycyny estetycznej Klinika medycyny estetycznej i ośrodek SPA SkinClinic,  tel. 22 424 46 46 ,  22 635 43 53,  tel. kom. 663 40 10 10

W przypływie uczuć wytatuowałam sobie imię chłopaka na ramieniu. Dzisiaj mam innego chłopaka i głupio się czuję z wytatuowanym imieniem tamtego. Czy tatuaż można usunąć?

Po kilku latach od pojawienia się mody na tatuaże i makijaż permanentny przyszedł czas na pozbywanie się zbędnych już ozdób. Za przykład niech posłuży nam sytuacja, gdy  tatuaż dotyczy byłego już narzeczonego lub gdy pacjentka chce zmienić kształt swoich brwi, a ma wykonany kiedyś makijaż permanentny. Takie osoby zgłaszają się do nas coraz chętniej i częściej.

Laserowe usuwanie tatuażu 

Tatuaż i makijaz permanentny można usunąć
Modny jeszcze niedawno makijaż permanentny także jest rodzajem tatuażu. Specjalnie barwionym pigmentem obrysowuje się kontur żądanej części twarzy. Usuwanie makijażu permanentnego to nic innego jak usuwanie tatuażu.

Nasza klinika oferuje rozwiązanie tego problemu, mianowicie zabiegi laserowego usuwania tatuażu. Warto jednak powiedzieć, że są to zabiegi bolesne, a w dodatku  należy wykonać je w serii ośmiu, a nawet dziesięciu zabiegów. Co więcej, zabiegi te są bardzo kosztowne. Dlatego warto bardzo dokładnie się zastanowić przed podjęciem decyzji o tatuażu, gdyż usunięcie go w przyszłości jest możliwe, ale dosyć długotrwałe, bolesne i drogie.

W jaki sposób laser usuwa tatuaż? 

Usuwanie tatuażu przy pomocy lasera polega na tym, że laser wzbudza pigment i rozprasza go na mniejsze drobinki, które stają się wówczas tak maleńkie, że komórki skóry w naturalny sposób mogą je usunąć. Jednak proces ten trwa długo, a podczas zabiegu mogą powstać jakieś nierówności.

Czy po usuwaniu tatuażu zostają blizny? 

Nigdy nie uda się usunąć tatuażu w taki sposób, że skóra będzie idealnie gładka. Pewne blizny, pewne nierówności, nawet pomimo zastosowania najlepszych technik nie zostaną usunięte, a pacjent musi brać to pod uwagę. W takim miejscu można wykonać kolejny tatuaż, oczywiście po wygojeniu się skóry.


Moc laserów

– Nowoczesne lasery emitują zwykle kilka długości fal i wnikają w skórę na różne głębokości. Kolorowe pigmenty tatuaży potrzebują fal o różnej długości. Dłuższe fale rozpraszają pigment czarny, brązowy i ciemnoniebieski. Pigmenty czerwony, fioletowy i pomarańczowy usuwane są przez fale krótsze. Jeszce inną falę stosuje się dla pigmentu błękitnego i zielonego.

Summary
Usuwanie tatuażu - trudne, ale możliwe
Title
Usuwanie tatuażu - trudne, ale możliwe
Description

Laserowe zabiegi usuwania tatuażu są bolesne, a w dodatku należy wykonać je w serii ośmiu, a nawet dziesięciu zabiegów. Co więcej, zabiegi te są bardzo kosztowne. Mówi dr Monika Bojanowska ze SkinClinic.

Komentarze

  1. werka o 14:40

    Ja myślę, że usuwanie tatuaży i makijażu permanetnego laserem to dobry sposób. Oczywiście trochę to trwa, ale warto. Szczególnie jeśli to robią dobrzy specjaliści w sprawdzonej klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *