Ból prącia po stosunku

Ból  prącia podczas zbliżenia i po nim jest na ogół efektem specyficznego napięcia seksualnego. Ból zawsze jest wołaniem organizmu o pomoc i może mieć wiele przyczyn: od banalnej – może być efektem słabszej formy, po poważną, która wymaga interwencji urologa, chirurga lub nawet onkologa.

dr Jan Karol Wolski – androlog urolog, www.novum.com.pl

W czasie stosunku z żoną i tuż po nim czuję ból w prąciu – co może być przyczyną?

Kiedy do mojego gabinetu przychodzi pacjent  i skarży się że ma dolegliwości bólowe przed, po lub w trakcie stosunku, to po zrobieniu wywiadu i badaniu najczęściej okazuje się, że ten ból jest rodzajem specyficznego napięcia seksualnego. Bardzo prostym przykładem takiego bólu jest dłuższa przerwa abstynencyjna młodych mężczyzn.

ból prącia podczas stosunku
Wiele miejsca poświęcamy bolesnym zbliżeniom kobiet w różnym wieku. Przywykło się sądzić, że mężczyzna jest stworzony do miłości fizycznej – przychodzi mu ona bez trudu i jest częścią jego natury. Tymczasem lista dolegliwości, która może zakłócić beztroskie uprawianie seksu jest bardzo długa.

Bolesne zbliżenia zdarzają się mężczyznom nie współżyjącym regularnie.

Często pojawiają się w moim gabinecie młodzi mężczyźni , którzy mają jeszcze nieregularne życie płciowe czy nieregularne kontakty seksualne. Sprawia to, że sposób rozładowania ich napięcia bywa zaburzony. Wtedy też zgłaszają bóle zarówno prącia, podbrzusza, krocza, moszny a nawet ud. W momencie kiedy mają wytrysk czy jakieś satysfakcjonujące zbliżenie, dolegliwości ustępują.

Sprawa dla urologa.

Druga grupa mężczyzn, która ma tego typu dolegliwości to są ci, którzy mają infekcję układu moczowo płciowego. Bardzo często powoduje to dolegliwości przy erekcji, przy podnieceniu, przy wytrysku nasienia . Także ci którzy mają wadę układu moczowo płciowego – na przykład są po operacji  spodziectwa czy wady cewki moczowej. Także stulejka – czyli niemożność zsunięcia napletka z żołędzi często związana jest ze stanami infekcyjnymi.

Prostata przypomina o swoim istnieniu.

W starszej grupie wiekowej mężczyzn łagodny rozrost stercza – czyli złe opróżnianie pęcherza, także związane oczywiście z wiekiem, wszelkiego rodzaju zaburzenia hormonalne powodują inne przekrwienie w trakcie podniecenia i w trakcie stosunku, a także nie taki wytrysk jak kiedyś. W związku z tym mężczyźni mogą to definiować jako ból.

Przyczyny neurologiczne bólu prącia podczas erekcji

Trzeba pamiętać, że różnego rodzaju zaburzenia neurologiczne, a także cukrzyca, powodować może tego typu zaburzenia urologiczne związane z unerwieniem. Stwardnienie rozsiane jest takim elementem – zwłaszcza u młodych mężczyzn, które może objawiać się na początku czy dysfunkcją czy jakimś bólem przy stosunku, o czym trzeba pamiętać.

Także cukrzyca, która po pierwsze związana jest nie tylko z uszkodzeniem naczyń krwionośnych ale także z neuropatią także z zaburzeniem erekcji z zaburzeniem opróżnienia pęcherza. To wszystko może powodować bóle u mężczyzny.

Mężczyzna, który zgłasza ból w tych okolicach czy w tym czasie okołoseksualnym wymaga weryfikacji i dokładnego zbadania oraz ustalenia czy jest jakaś przyczyna organiczna którą można leczyć.

 

Summary
Ból prącia po stosunku
Title
Ból prącia po stosunku
Description

"Często pojawiają się w moim gabinecie młodzi mężczyźni , którzy mają jeszcze nieregularne życie płciowe czy nieregularne kontakty seksualne. Sprawia to, że sposób rozładowania ich napięcia bywa zaburzony. Wtedy też zgłaszają bóle zarówno prącia, podbrzusza, krocza, moszny a nawet u" - mówi Portalowi Zdrowia Seksualnego urolog i androlog dr Jan Karol Wolski

Komentarze

  1. Marek o 01:02

    Jestem pełen szacunku dla lekarza, który poświęcił chwilkę temu problemowi…Problem ten wprowadza dyskomfort w życie i często wywołuje załamanie nerwowe zwłaszcza u mężczyzn aktywnych seksualnie, którzy nie znają przyczyny takiego stanu. Informacje tu zawarte pozwalają poznać problem i szukać przyczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *