Impotencja młodych mężczyzn

Impotencja – korporacja – rodzina. Błędne koło.

Spieszmy się kochać mężczyzn, tak szybko odchodzą… do korporacji.  Dowiedzcie się co korporacje robią z plemnikami i mężczyznami. Czasy korporacyjne, w jakich żyjemy nie sprzyjają życiu seksualnemu. Jest teraz taki pęd, wyścig szczurów, który powoduje, że nasz tryb życia staje się niemal samobójczy.

dr n. med. Dariusz Wasilewski – psychiatra; Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii Psychomedica

 Jestem młody, zadowolony z życia, w pracy odnoszę sukcesy; uwielbiam kobiety, a jednak moje życie seksualne nie układa się. Po prostu nie mogę… Dlaczego? Czy czas  na viagrę?

Skąd u młodych ludzi impotencja?

Czasy korporacyjne, w jakich żyjemy nie sprzyjają życiu seksualnemu. Jest teraz taki pęd, wyścig szczurów, który powoduje, że nasz tryb życia staje się niemal samobójczy.

Pokolenie zapracowanych mężczyzn

Jesteśmy cały czas przepracowani jesteśmy sfrustrowani – nie umiemy się wyluzować rozładować. Po powrocie do domu rozważamy, co w pracy zrobiliśmy dobrze, a co źle – zabieramy tą pracę do domu. Żyjąc w takim stałym napięciu i będąc młodym człowiekiem doświadcza się spadku zainteresowania seksem, a seks staje się powierzchowny – tzw. szybkie numerki, a potem szybko do łóżka, żeby się wyspać, bo trzeba rano wstać i iść do pracy.

Problem jest także ze sposobem rozładowywania różnych napięć takim jak wieczorne picie drinków czy palenie trawki. To też nie sprzyja prowadzeniu aktywnego seksualnie trybu życia. To naturalne: stale pity alkohol prowadzi do impotencji, a wtedy zaczynają się “schody”. Impotencja to problem w każdym wieku, ale jeśli młody człowiek ma problem ze wzwodem, to stanowi to dla niego ogromną traumę. A jeśli jest młodym samcem w idealnym etapie rozwoju i pojawia się problem ze wzwodem przy jakiejś partnerce to jest to dodatkowa frustracja. I zaczyna się błędne koło.

Czasem wystarczy po prostu troszeczkę zwolnić, zdystansować się, czasami nauczyć się jak odpoczywać i wtedy życie seksualne znowu zacznie sprawiać przyjemność. A przynajmniej znowu zaczniemy być sprawni. Impotencja okaże się tylko chwilowym brakiem formy!

Plemniki, stres i alkohol

Korporacja obniża libido. Korporacja a impotencja.
Impotencja w korporacji jest powszechnym zjawiskiem. Sukces zawodowy okupiony jest stresem, który powoli, ale skutecznie zabija libido. Naukowcy twierdzą, że najbezpieczniej zostać ojcem przed 30 – im dłużej pracownicy firm poddawani są stresowi, tym szansa na ojcostwo oraz na satysfakcję seksualną maleje. Ma to zapewne również związek z korporacyjnym trybem życia: spotkania integracyjne, robota zabierana do domu, odreagowywanie.

Badania nad płodnością naszego gatunku wykazały, że nie tylko płodność kobiety jest cykliczna. Mężczyźni także mają cykle płodności.

O cyklach kobiecych dowiadujemy się od dzieciństwa: nasze matki miewały trudne dni, nasze siostry krzyczały, żeby nie wchodzić im do łazienki; starsi koledzy rozmawiali o miesiączkach swoich dziewczyn. Za to nie każdy wie, że mężczyzna też ma swój cykl, przy czym ten cykl jest mocno rozciągnięty w czasie.

Proszę sobie wyobrazić linię produkcyjną, na której cały czas coś powstaje, ale żeby coś powstało, to poszczególne elementy muszą być modelowane, sklejane, skręcane; i tak jest właśnie z plemnikami.

Ropieszczaj swoje plemniki!

Mam wielu pacjentów, którym uświadamiam, że w rozrodzie znaczenie ma wszystko. Szczególnie, że mają milion lub dwa miliony plemników, które mają być gotowe do zapłodnienia pobranej właśnie od żony (dla procedury in vitro) komórki jajowej. Pacjentom przypominam, że nawet miesiąc wcześniej nie wolno im iść na popijawę z chłopakami, palić ziół etc. Panowie nie mają świadomości, że każde ich działanie odbija się na jakości nasienia. Efektem zapomnienia jest sytuacja, w której mężczyzna w dniu zabiegu musi dostarczyć plemniki, a ich albo nie ma, albo są bardzo złej jakości. Impotencja to więc nie jedyny problem z jakim borykają się młodzi, zestresowani pracownicy korporacji.

Plemnik a komórka jajowa.

Do powstania komórki jajowej wystarczy kilkanaście dni. Żeby powstał plemnik, który znajduje się w nasieniu potrzeba około trzech miesięcy. Tyle właśnie trwa przekształcanie pierwotnej komórki w jądrze w formę plemnika, w dodatku komórki, która może przeżyć poza organizmem mężczyzny, ale w drogach rodnych kobiety 24, a najwyżej 72 godziny.Ten cykl jest długi, w związku z tym może być zaburzony różnymi elementami: chorobami, urazami, szokami termicznymi, jakąś imprezą :”światło i dźwięk” w naszej firmie, o której nawet już nie pamiętamy. Jak na twardym dysku wszystko się zaznacza w tym procesie produkcji plemników i stąd zmienność w badaniu nasienia.

Stres zabija plemniki

Polacy są najbardziej zestresowanymi pracownikami na świecie, a  to prosta recepta na to, by dopadła nas impotencja.

Tak przynajmniej wynika z najnowszej analizy firmy badawczej Extended DISC, która opublikowała tzw. narodowy wskaźnik stresu. Do głównych przyczyn stresu należy brak równowagi między pracą a życiem osobistym, łączenie kilku ról, na przykład menedżera i rodzica, oraz presja na wyniki. Polscy menedżerowie mogliby pozazdrościć kolegom z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy USA, którzy ze stresem radzą sobie od nich o wiele lepiej. Ale w tych krajach od dawna funkcjonuje w korporacyjnej codzienności pojęcie „wellness”, które oznacza maksymalizowanie ludzkiego potencjału, budowanie świadomości swojego życia, równowagę między wszystkimi jego aspektami: duchowym, emocjonalnym, intelektualnym, fizycznym,a także kształtowanie dobrych relacji z ludźmi czy środowiskiem naturalnym. Termin „wellness” stworzył w latach 50. XX wieku Amerykanin Halbert Dunn, dyrektor Narodowego Biura Statystyk Zdrowia w USA. Prowadzone przez Amerykanów badania wykazały, że pracownicy, którzy określili swój poziom równowagi praca–życie jako wysoki, wykazują znacznie większe zaangażowanie w pracę od deklarujących poziom niski. Także ich ogólny stan zdrowia i kondycja psychiczna są znacznie lepsze, a odczuwalny poziom stresu o wiele niższy.

– Wykorzystanie idei wellnessu jako elementu filozofii zarządzania firmą, stąd pojęcie „corporate wellness”, polega przede wszystkim na dbaniu o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników. Firma może opłacać zajęcia typu fitness, joga, odnowa biologiczna czy organizować szkolenia z zakresu rozwoju osobistego – wyjaśnia Beata Dyraga, która w latach 90. prowadziła jeden z pierwszych w Polsce ośrodków wellness, właścicielka Grupy Szkoleniowo-Doradczej PRODIALOG.

Za www.forbes.pl

 

Summary
Impotencja młodych mężczyzn
Title
Impotencja młodych mężczyzn
Description

Impotencja w korporacji jest powszechnym zjawiskiem. Sukces zawodowy okupiony jest stresem, który powoli, ale skutecznie zabija libido. Naukowcy twierdzą, że najbezpieczniej zostać ojcem przed 30 - im dłużej pracownicy firm poddawani są stresowi, tym szansa na ojcostwo oraz na satysfakcję seksualną maleje. Ma to zapewne również związek z korporacyjnym trybem życia: spotkania integracyjne, robota zabierana do domu, odreagowywanie. O impotencji młodych przedsiębiorczych mężczyzn mówi psychiatra dr Dariusz Wasilewski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *