Leczenie przedwczesnego wytrysku ćwiczeniami jest oparte o techniki behawioralne wsparte dokładną obserwacją własnego organizmu.
Metody niefarmakologiczne są skuteczne, jeśli stosujemy je systematycznie. Przedwczesny wytrysk jest najczęstszym zaburzeniem męskiej seksualności.
dr Jan Karol Wolski – urolog, androlog, www.novum.com.pl
Czy są jakieś ćwiczenia, które pozwalają walczyć z przedwczesnym wytryskiem?
Leczenie przedwczesnego wytrysku ćwiczeniami jest możliwe dzięki ewolucji ludzkiej seksualności
Oprócz farmakoterapii możemy zastosować różnego rodzaju techniki behawioralne, czy też techniki hamowania wytrysku. Te techniki biorą się z bardzo podstawowych elementów ciała człowieka. Pewnych reakcji trzeba się nauczyć, pewne reakcje można zmienić, modulować i wyuczyć. Takim fajnym przykładem jest obserwacja dojrzewania własnej seksualności. Jeśli każdy z nas spojrzy wstecz na siebie i na siebie dzisiaj, popatrzy jak kiedyś myślał o seksualności, jakie podejmował działania, a jak dzisiaj to robi jako dorosły człowiek, to zauważy ewolucję zachowań seksualnych. Inaczej wygląda gra wstępna, inaczej sam stosunek, inaczej przeżywanie orgazmu. I właśnie to wykorzystujemy w terapii behawioralnej jeśli chodzi o leczenie wytrysku przedwczesnego.
Ćwiczenie “Stop And Go”
Ćwiczeniem dla mężczyzny, który cierpi na przedwczesny wytrysk jest działanie Stop And Go. W dużym skrócie polega to na tym, że próbujemy doprowadzić do wytrysku, a kiedy czujemy, że ten wytrysk się zbliża wyhamowujemy bodźce.
Takim najprostszym rozwiązaniem, jest działanie masturbacyjne. Możemy drażnić prącie, a kiedy czujemy, że zbliża się wytrysk ściskamy je u podstawy żołędzi, ściskamy pośladki, oddychamy głęboko i w ten sposób wyhamowujemy te bodźce.
Ćwiczenie w praktyce
Potem możemy ten rodzaj działania przenieść na zabawy z partnerką. Zazwyczaj radzę swoim pacjentom, by myśleli w ten oto sposób: ten pierwszy wytrysk to nie jest jeszcze prawdziwy stosunek, to wciąż jest element gry wstępnej. Pacjenci mogą właśnie, przy pomocy drażnienia prącia, tym razem przez partnerkę – takie zachowania Stop And Go wprowadzić.
Taką technikę można też wdrożyć w sytuacji wprowadzenia prącia do pochwy i w momencie zbliżania się wytrysku to prącie albo wycofać, albo zastosować właśnie taki głębokie napięcie mięśniowe, mocne zaciskanie pośladków, głęboki oddech. Wtedy człowiek koncentruje się na tym, a nie na tym, że za chwilę ma mieć wytrysk. To rzeczywiście wydłuża sam moment wytrysku.
Obserwacja i nauka swoich własnych reakcji to podstawa
Stop&Go to działania relaksujące, a pomysł, by wprowadzić je do terapii pochodzi z szeroko zakrojonych i dokładnych badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, jeszcze w latach 50-tych, nad seksualnością człowieka.
Moi pacjenci najpierw uczą się jak wygląda erekcja, bo tak naprawdę niewiele osób tą erekcję obserwuje- dotyczy to zwłaszcza młodych mężczyzn i chłopców w wieku pokwitaniowym. Kolejność jest taka: Jest erekcja, jest wytrysk, potem przychodzi faza orgazmu. Poświęćmy trochę czasu i popatrzmy jak wygląda erekcja, moment zwilżania prącia śluzem, który umożliwia wprowadzenie go do pochwy, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa obiekt, do którego odczuwamy pożądanie, jak wygląda moment w którym czujemy, że nasienie zaraz z nas wystrzeli. Tego wszystkiego trzeba się nauczyć, to wszystko trzeba obserwować.
Zawsze mówię moim pacjentom, czy parom, że trzeba się obserwować, wtedy zrozumiemy dlaczego mamy wytrysk przedwczesny, dlaczego nam nie wychodzi seks. A potem odczujemy satysfakcję, gdy wreszcie seks nam się uda.
Seksu trzeba się nauczyć, tak jak pływania, czy jazdy na rowerze! Może mówię tu dużym skrótem, ale seks, seksualność jest reakcją fizjologiczną, Oczywiście dokładamy do niego całą otoczkę obyczajową i kulturową przez co seks staje się wielką przyjemnością!
Leczenie przedwczesnego wytrysku ćwiczeniami jest oparte o techniki behawioralne wsparte dokładną obserwacją własnego organizmu. Metody niefarmakologiczne są skuteczne, jeśli stosujemy je systematycznie. Przedwczesny wytrysk jest najczęstszym zaburzeniem męskiej seksualności. O ćwiczeniach skutecznych w leczeniu przedwczesnego wytrysku mówi dr Jan Karol Wolski, urolog anndrolog
Dodaj komentarz