Zabiegi powiększania penisa

Zabiegi powiększania penisa – na pomoc męskości.

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowana większość mężczyzn jest bardzo wrażliwa na punkcie swojego penisa. Głównym „problemem” jaki mają panowie ze swoją męskością, jest – jej wielkość.

Z danych statystycznych wynika, że prawie 80% przedstawicieli płci brzydkiej chciałoby by ich przyrodzenie było dłuższe i grubsze. Również prawie tyle samo procent ankietowanych uważa, że rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiety. Życie w ciągłej niepewności czy męskość jest wystarczająco duża i, czy na pewno zadawala partnerkę, może doprowadzić, nie tylko do niskiej samooceny, depresji, ale również do zaburzeń seksualnych – a w tym impotencji. Na szczęście z pomocą mężczyznom przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje kilka sposobów na uzyskanie wymarzonego rozmiaru.

Panowie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, który może obejmować:

  • wydłużenie penisa
  • poszerzenie obwodu
  • umieszczenie we wnętrzu penisa implantów
  • liposukcję z miejsc intymnych i redystrybucję skóry

Chirurgiczne powiększenie penisa

Wydłużenie prącia wykonywane jest w płytkiej narkozie ogólnej i trwa do dwóch godzin. Zabieg polega na poluzowaniu więzadeł: procowatego i wieszadłowego, które przymocowuje dwa ciała jamiste do kości łonowej. Więzadło wieszadłowe kształtuje łuk prącia pod kością łonową. By nie było widać śladu po operacji, chirurg robi półokrągłe cięcie brzuszne dolne wielkości 2,5 cm w obrębie owłosienia łonowego. Nacięcie wiązadeł umożliwia dotarcie do części penisa ukrytego za wałem skórnym – ich uwolnienie pozwala członkowi na wysunięcie się dalej na zewnątrz, czego rezultatem jest pożądany efekt czyli przyrost długości penisa, który jest proporcjonalny do jego wewnętrznej części.Większość mężczyzn zaraz po zabiegu zyskuje 2 – 3 cm długości prącia w stanie zwiotczenia. Zwiększenie długości w stanie wzwodu jest niestety mniejsze i wynosi ono zazwyczaj 0,7 – 1 cm. Średni oczekiwany przyrost długości członka w spoczynku wynosi 3 cm. Na zwiększenie długości u poszczególnych pacjentów, którzy poddali się zabiegowi ma wpływ ich budowa anatomiczna. Nie można przewidzieć przed zabiegiem jaki będzie ostateczny efekt końcowy.

Sama operacja to nie wszystko, ustabilizowanie efektu wydłużenia wiąże się z koniecznością rozciągania prącia poprzez zastosowanie obciążenia – są to specjalnie zaprojektowane urządzenia, które pozwalają na uzyskanie maksymalnego wydłużenia. Chirurgiczne powiększanie penisa nie wiąże się z jakąś szczególną procedurą. Pacjent może opuścić szpital na drugi dzień po zabiegu. Szwy ściąga się po 7 – 9 dniach. Jedynym mankamentem operacji jest seksualna abstynencja przez pierwszy miesiąc.

Powiększanie silikonem i laseroterapia

Poszerzenie obwodu penisa uzyskuje się za pomocą wstrzyknięcia do prącia silikonu (takiego samego jaki stosuje się w przypadku powiększania piersi). Wadą tego zabiegu jest możliwość zaniku czucia.

Inną metodą poprawiającą wielkość członka oraz jego średnicę jest operacja MISL PHALLOPLASTY (minimalnie inwazyjna operacja przy użyciu lasera).

Zabieg MISL to połączenie dwóch technik: naturalnego wydłużenia penisa poprzez zerwanie za pomocą lasera więzadła wieszadłowego (gwarantuje to krótki okres rekonwalescencji i uniknięcie widocznych blizn) oraz pogrubienia go tłuszczem pacjenta (uzyskuje się go w wyniku liposukcji).

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, w lekkiej narkozie. Pacjenci wracają do pełnej aktywności w ciągu tygodnia. W celu utrwalenia efektu wydłużenia penisa, zalecane jest noszenie na członku specjalnych odważników.

Alternatywą dla zabiegu chirurgicznego jest urządzenie rozciągające penisa

Specjalne odważniki, bo o nich mowa, pacjent zakłada na 5 – 10 minut. Kolejną serię można powtórzyć po odczekaniu 15 – 20 minut. Ten sposób wydłużania prącia nie ma jakichś wyjątkowych obwarowań – ćwiczenia można wykonywać rano lub wieczorem. Ćwiczenia powtarza się w 4 – 5 seriach. Z upływem czasu zwiększa się ilość odważników i długość czasu ich stosowania (wszystko zależy od poziomu komfortu pacjenta). Dla mężczyzn, którzy boją się bólu, dobra wiadomość – odważniki są bezbolesne i bezpieczne. Oczywiście należy je stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Optymalny efekt ćwiczeń jest widoczny po upływie 6 miesięcy.

Kwas hialuronowy

Innym sposobem powiększania penisa jest iniekcja preparatu Macrolane – żelu kwasu hialuronowego (jest to bezpieczna i naturalna dla organizmu substancja).

Zaletą zabiegu jest długo utrzymujący się efekt (około 2 lata), wadą, że trzeba go powtarzać. Procedura charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością, trwa 20 – 40 minut, wszystko zależy od ilości wstrzykiwanego żelu. Przeprowadza się ją w warunkach ambulatoryjnych, przy znieczuleniu miejscowym. Lekarz nakłuwa skórę członka i wprowadza za pomocą cienkiej igły żel. W pierwszych dniach po zabiegu zalecane jest masowanie penisa. Należy również nosić odpowiednią obcisłą bieliznę, unikać kontaktów seksualnych oraz wysiłku fizycznego przez 2 – 4 tygodnie. Skutkiem ubocznym zabiegu może być niewielki obrzęk, który dosyć szybko znika. Niewątpliwym plusem tej metody jest nie tylko powiększenie penisa w obwodzie, ale i optyczny efekt powiększenia całości.Rezultaty pacjent może zaobserwować zaraz po zabiegu.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Najczęściej stosowaną procedurą powiększania męskiego członka jest autoprzeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Jest to mało inwazyjna metoda polegająca na przeszczepieniu tłuszczu do penisa, który wcześniej został pobrany od pacjenta za pomocą liposukcji. Własna tkanka tłuszczowa uważana jest za najlepszy i najbezpieczniejszy rodzaj wypełniacza. Jest w pełni kompatybilna z organizmem pacjenta, co eliminuje ryzyko powstania stanu zapalnego. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym, trwa średnio godzinę. Rezultaty widoczne są od razu. Rekonwalescencja ogranicza się do 5 dni. Objętość penisa może wzrosnąć nawet o 50%, a długość o 10 – 20%. Co do trwałości zabiegu – część komórek po pewnym czasie (1 – 2 lata) zanika. Zazwyczaj jednak około 80% wszczepionego materiału pozostaje pod skórą penisa.

Niezależnie od wybranej metody powiększenia penisa, sukces kryje się w samym mężczyźnie i jego nastawieniu do swojej seksualności. Należy pamiętać, że żaden kosmetyczny zabieg nie jest w stanie poprawić wewnętrznego postrzegania samego siebie

Summary
Zabiegi powiększania penisa
Article Name
Zabiegi powiększania penisa
Description
Statystyki wskazuję, że prawie 80 % mężczyzn chciałoby, by ich penis był dłuższy i grubszy, tyle samo ankietowanych uważa, że rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiety. Kompleksy wywołane rozmiarem członka mogą prowadzić do niskiej samooceny, depresji, ale również do zaburzeń seksualnych - a w tym impotencji.Na szczęście jest medycyna estetyczna.
Author
Publisher Name
Portal Zdrowia Seksualnego
Publisher Logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *