Przedwczesny wytrysk nie zależy od wieku

Przedwczesny wytrysk nie ma nic wspólnego z wiekiem.

Przedwczesny wytrysk kojarzymy z młodymi mężczyznami, ale zdarza się i tym w sile wieku. Jego przyczyną może być niedobór serotoniny, nawyki, okoliczności zewnętrzne czy masturbacja.

dr Jan Karol Wolski – urolog, androlog

Czy przedwczesny wytrysk jest zależny od wieku, czy może się przytrafić każdemu? Kto jest w grupie ryzyka? 

Przedwczesny wytrysk u młodych mężczyzn i tych bardziej dojrzałych

Wytrysk przedwczesny występuje w każdym wieku. Są dane kliniczne i dane epidemiologiczne, że to zdarza się zarówno u bardzo młodych mężczyzn, jak i bardzo leciwych panów. Właśnie nie jest to związane tylko z wyuczeniem pewnych reakcji seksualnych, ale ten wytrysk przedwczesny który jest uwarunkowany przede wszystkim niedoborem serotoniny jest po prostu chorobą – chorobą z niedoboru i może się zdarzyć w każdym wieku.

Przedwczesny wytrysk winą… teściowej

Przedwczesny wytrysk nie zna wieku
Uwaga! Przedwczesny wytrysk może stać się nawykiem organizmu. Taka może być jego reakcja na długotrwały seks, zwłaszcza jeśli łączy się on z życiem seksualnym. Taką sytuację może generować np brak warunków do intymności.

Oczywiście są sytuacje, które prowokują szybszą erekcję, szybszy wytrysk. Taką klasyczną sytuacją są np. młode małżeństwa, które mieszkają w pokoju obok swoich rodziców, zwłaszcza dotyczy to rodziców małżonki. Kiedy ta presja, takie poczucie, że to nie jest do końca takie oczekiwane zachowanie przez rodziców, mimo że wszyscy wiedzą, że są dorośli, są małżeństwem, mogą seks uprawiać, jednak to powoduje taką dwuznaczną sytuację, że mężczyzna musi szybko skończyć tę zabawę w seks. W ten sposób takie zachowanie, że jest szybki stosunek i szybki wytrysk, mogą wystąpić. Aczkolwiek nie można ich nazwać wytryskiem przedwczesnym ponieważ są spowodowane okolicznościami zewnętrznymi.

Przedwczesny wytrysk bywa wyuczony

Podobną sytuacją jest taki model współżycia kiedy mężczyzna długo nie miał stałej partnerki i rozładowywał napięcie drogą masturbacji. Wszyscy mężczyźni to robią i wiedzą jak wygląda taki akt masturbacyjny. Z reguły jednak wszyscy koncentrujemy się na finale: wytrysku i orgazmie. Im szybciej nastąpi tym jest większa frajda i satysfakcja. Ten model takiego szybkiego wytrysku, szybkiego dochodzenia przez mężczyznę, szybkiego rozładowania napięcia seksualnego może być potem przeniesiony na układ gdy jest już partnerka, i ciągle te uwarunkowania występują, że ma być szybki wytrysk. Z czasem można oczywiście tę sytuację odwrócić, ale  na początku może to tak wyglądać.

Tak więc, każdy mężczyzna  może znaleźć się w sytuacji, w której wytrysk  zdarzy się wcześniej niż byśmy tego oczekiwali, czy planowali. Nie każdy taki wytrysk następujący zbyt szybko jest chorobą nazywaną wytrysk przedwczesny . Jeśli jednak wystąpi i powtarza się, powodując dyskomfort w pożyciu, powodując zaburzenia emocjonalne to oczywiście nie ma na co czekać, że problem się sam rozwiąże. On się sam nie rozwiąże! Od tego jesteśmy my – lekarze, żeby pomóc takim parom. Ważne, żeby pamiętać, że wytrysk przedwczesny jest problemem pary, a nie mężczyzny.

Czekamy na takich pacjentów, wiemy jak im pomóc. Są naprawdę skuteczne środki, skuteczne terapie które pozwalają wydłużyć moment wytrysku, moment orgazmu, który powinien u kobiety i mężczyzny występować mniej, więcej w tym samym momencie.

Summary
Przedwczesny wytrysk nie zależy od wieku
Title
Przedwczesny wytrysk nie zależy od wieku
Description

Przedwczesny wytrysk kojarzymy z młodymi mężczyznami, ale zdarza się i tym w sile wieku. Jego przyczyną może być niedobór serotoniny, nawyki, okoliczności zewnętrzne czy masturbacja. Ważne, żeby mieć świadomość, że to nie jest nigdy problem mężczyzny, ale problem pary - mówi urolog androlog , dr Jan Karol Wolski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *