Sport i seks. Czy masa ciała ma wpływ na sprawność seksualną?

Sport  zastąpi wszystkie leki, ale nic nie zastąpi sportu – mówią lekarze. Tego samego zdania są seksuolodzy

Sport to zdrowie i lepsza sylwetka. Lepsza sylwetka to łatwiejszy dostęp do orgazmu i dłuższy penis!

Andrzej Gryżewski – seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, edukator seksualny,  www.CBTseksuolog.pl

Czy sport może poprawić sprawność seksualną? Czy otyłość  w jakiś znaczący sposób wpływa na zdolność przeżywania orgazmu?

Sport jest niesamowity. Mamy, nie tylko w seksuologii, ale również w kardiologii, taką zasadę, że ruch zastąpi wszystkie leki, ale wszystkie leki nie zastąpią ruchu.

Dlaczego warto uprawiać sport? 

Sport zamiast lekarstw
Sport to dobry seks – dowiedli tego naukowcy z Uniwersytetu Harvarda. Badania pokazały, że biegający mężczyźni między 40 a 60 lat uprawiają seks tak samo często, jak siedzący 20-latkowie prowadzący siedzący tryb życia. Aktywność fizyczna działa na układ hormonalny i powoduje, że apetyt na seks rośnie. Lepsza kondycja pozwoli urozmaicić łóżkowy repertuar o nowe pozycje, seks nie będzie też męczący. Uczeni twierdza, że regularnie uprawiany sport zmniejsza ryzyko impotencji. Aktywne kobiety mają podobno lepiej nawilżoną i bardziej wrażliwą pochwę. 

Sport jest niesamowity bo poprawia nam układ krwionośny, układ oddechowy, mózg jest ostrzeliwany dopaminą, zwanym nie bez powodu hormonem szczęścia. Sport wpływa również pozytywnie na naszą samoocenę. Żyjąc aktywnie  mamy poczucie, że podobamy się sobie bardziej.

Samoocena – klucz do szczęścia 

Wiele osób  przychodzi tutaj do mnie do gabinetu i mówi, że gdy  patrzą w lustro to dochodzą do wniosku, że nigdy  nie przespaliby się sami ze sobą. Narzekają, że zmienili się  bardzo w ciągu ostatnich lat, przytyli 5-10 kilo, nie są już atrakcyjni i ich partnerzy też pewnie to widzą.  Efekt jest taki, że zanim dojdzie do czegokolwiek erotycznego – na przykład partnerka zaczyna uwodzić mężczyznę i dobierać się do niego, to on ma  w głowie ma myśl, że przytył 10 kilo i pewnie, kiedy ona się do niego dobiera, to robi to z litości albo dlatego, że dawno nie uprawiała seksu, a nie dlatego, że on się jej podoba. W takiej sytuacji trudno odnaleźć chęć do seksu, więc odkłada się go na kiedy indziej.  Takie poczucie pacjenta trzeba zawsze uwzględnić Trzeba to uwzględnić. Dlatego właśnie polecam sport – robi niesamowite rzeczy z samopoczuciem.

 Skutki otyłości 

Czy kobieta, która czuje się gruba może przeżyć orgazm?

Otyłość rzeczywiście  ma wpływ na seks. Kobiety bardziej otyłe potrzebują dużo mocniejszych bodźców,  dużo silniejszej  stymulacji  sutków, czy łechtaczki. Nie mówię, że jest to zasada dotycząca wszystkich kobiet, ale wiele kobiet otyłych wymaga dużo więcej nakładu sił i uwodzenia, zdobywania przez mężczyznę, żeby funkcjonowały seksualnie jak kobiety szczuplejsze.

Otyłość  a rozmiar penisa 

Podobnie jest u mężczyzn. Na przykład u mężczyzn z otyłością brzuszną, ta otyłość jest fabryką, która zmienia hormony męskie – testosteron na hormony kobiece. Wielu mężczyzn, którzy przychodzą do mnie  otyłością brzuszną ma znacznie mniejszy popęd seksualny. Nic dziwnego –  testosteron wytraca się w tłuszczu. Mało tego, to co motywuje wielu moich klientów do zmiany stylu życia i zrzucenia wagi to jest fakt, że jeśli mężczyzna schudnie 10 kilo, to jego członek wysłużą się o 1,5 cm. Jeżeli mężczyzna chudnie 20 kilo, to jego członek wydłuża się o 3 cm, a to jest naprawdę sporo.

Summary
Sport i seks. Czy masa ciała ma wpływ na sprawność seksualną?
Title
Sport i seks. Czy masa ciała ma wpływ na sprawność seksualną?
Description

Sport jest uważany przez medycynę i seksuologię za panaceum. Nie tylko poprawia kondycję ciała i samoocenę. Szczuplejsze kobiety łatwiej osiągają orgazm, a szczupli mężczyźni mają dłuższe penisy. O zaletach sportu dla życia seksualnego mówi seksuolog Andrzej Gryżewski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *