Stulejka u dorosłych mężczyzn

Stulejka u dorosłych mężczyzn nie jest zjawiskiem niezwykłym

Szczególnie często stulejka występuje jako powikłanie cukrzycowe.

dr Stefan Czarniecki – urolog, Centrum Medyczne Ameds

Czy to możliwe żeby u dorosłego mężczyzny zdarzyła się stulejka? I czy można jej po prostu „dostać” w wyniku np. infekcji?

stulejka - leczenie
Stulejkę dorosłych leczy się łatwo ale radykalnie: konieczna jest operacja plastyka napletka, lub obrzezanie.

Skąd stulejka u dorosłego mężczyzny? 

Stulejki zdarzają się także  dorosłym mężczyznom. W tym przypadku mechanizm ich powstawania bywa różny. Najczęściej powodem jest jakiś mały uraz, który się powtarza raz po raz i powoduje powstawanie blizny. Blizna, która powstaje w obwodzie napletka powoduje jego progresywne zwężanie, po pewnym czasie, to zwężenie może być na tyle istotne, że w trakcie wzwodu lub przy oddawaniu moczu nie widać  końca penisa. Zdarza się to wyjątkowo często u cukrzyków.

Alarm dla diabetyków

Panowie z cukrzycą dużo częściej niż reszta populacji mają stulejki. Jest to związane z tym, ze gojenie po tego typu urazach jest u nich chorobliwie upośledzone wskutek choroby drobnych naczyń, które są wszędzie w ich organizmie, także w prąciu. Zdarza się także patologia infekcyjna: mogą pojawić się zakażenia, które nie wyleczone, zaniedbane  spowodują taki odczyn zapalny, który w końcowym efekcie powoduje stulejkę. U mężczyzn dorosłych jedyną tak naprawdę metodą leczenia jest zabieg plastyki napletka lub całkowite obrzezanie.

Leczenie stulejki jest łatwe

Wybór pomiędzy tymi dwoma zabiegami zależy od umiejętności i doświadczenia urologa, który będzie zajmował się takim zabiegiem. Jest wielu urologów w Polsce, którzy specjalizują się w tego typu zabiegach plastycznych i na pewno warto się rozejrzeć po rynku dostępnych usług , tak ażeby efekt kosmetyczny był najbardziej zadawalający.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *