Zaburzenia erekcji a impotencja.
Problemy z impotencją czyli zaburzenia erekcji mogą pojawić się w każdym wieku.
Małgorzata Pogorzelska – seksuolog
Czym różni się choroba, którą nazywamy “impotencją” od zaburzeń erekcji? Czy jest moment, w którym zaburzenia zmieniają się w impotencję?
Zaburzenia erekcji i termin impotencja są synonimami. Natomiast nie jest dla nas zbyt korzystne byśmy używali terminu impotencja.
Impotencja oznacza niemoc; jest to niemoc, która wywiera presję, stygmatyzuje nas. Całe to nazewnictwo jest nam do niczego niepotrzebne. Dużo trafniejszym sformułowaniem są jednak zaburzenia erekcji ponieważ zaburzenie to coś, co jest czasowe, okresowe, wyleczalne I jest odchyleniem od normy, do której dążymy.
Kiedy pojawiają się zaburzenia erekcji
Problemy z impotencją czyli zaburzenia erekcji mogą pojawić się w każdym wieku.
Zaburzenia erekcji to jest brak, zanik lub niepełna erekcja, niewystarczająca do podjęcia satysfakcjonującego współżycia seksualnego. Tak więc ocena tego czy zaburzenie erekcji jest już dla nas problemem, który chcielibyśmy leczyć zależy tylko od nas samych. Około 80% problemów z zaburzeniem erekcji ma podłoże medyczne I oczywiście bez pomocy lekarza urologa, seksuologa lub androloga nie jesteśmy w stanie sami odkryć tej przyczyny. Zaburzenia erekcji mają także podłoże psychogenne, którego leczeniem zajmuje się seksuolog psycholog.

Stres, trauma, depresja, lekarstwa najczęstszymi przyczynami impotencji.
By można było powiedzieć, że mamy do czynienia z dysfunkcją, czyli z faktycznym trwałym problemem, to zaburzenia powinny pojawiać się co najmniej kilka miesięcy w sposób stały. Oznacza to, że przy większości prób podejmowania współżycia występuje problem z erekcją: albo ona jest niepełna, albo w ogóle jej nie ma lub zanika już podczas pierwszych pieszczot. Wtedy rzeczywiście mamy powód do niepokoju I koniecznie należy się umówić z lekarzem, który zdiagnozuje przyczyny problemu.
Problemy z erekcją mogą się pojawiać na przykład w związku ze stresem wywołanym podejmowaniem kontaktów seksualnych w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni własnych możliwości, lub z nowo poznana partnerką; może je wywoływać stres w pracy, przemęczenie, może być skutkiem ubocznym przyjmowanych leków. Zaburzenia erekcji mogą być też objawem osłabienia , depresji oraz co najmniej 40 różnych chorób układu naczyniowego, nerwowego, hormonalnego itd.
Problemami z erekcją powinniśmy niepokoić sie, jeżeli kilka lub kilkanaście razy w podobnych okolicznościach mamy ten problem. Oczywiście, może to oznaczać jakiś problem natury medycznej, ale też powód może być natury psychicznej np. stres. Niepokoić powinniśmy się wtedy, kiedy nam to przeszkadza. To znaczy, że jeżeli czujemy niepokój związany z nowym dla nas wydarzeniem czyli z problemem z erekcją, to nie powinniśmy czekać aż nasz niepokój urośnie, tylko od razu umówić się do specjalisty, by rozwiać wątpliwości. To nie działa w ten sposób, że jest jakaś określona ilość razy, kiedy nie możemy podjąć współżycia – jedyną wytyczną jest nasz niepokój.
Seksuolog, urolog, androlog
Umawiając się na krótką konsultację do specjalisty nic nie tracimy, a może nam to bardzo pomóc, bo być może przy okazji można zaradzić innym problemom.
Bardzo ważny jest wybór lekarza – najlepiej, żeby to był specjalista seksuolog, ale nie zawsze i nie wszędzie jest dostęp do takiego lekarza. Wtakim razie wybieramy urologa lub androloga.
Bardzo ważna jest jedna rzecz: żebyśmy lekarzowi o swoim problemie naprawdę powiedzieli. Bardzo często jest tak, że wychodzimy po wizycie u lekarza z przekonaniem, że wszystko jest w porządku, bo lekarz nie pytał nas o to, co budzi nasz wątpliwości, sprawę więc uznajemy za nieistotną. Naszym obowiązkiem jest dokładnie opisać problem, bo tylko wtedy możemy liczyć na dobrą konsultację.
Mnie jakiś czas temu zaczęło się zdarzać, że w sypialni miałem problem ze wzwodem w kluczowym momencie. Zestresowało mnie to na maksa i już się obawiałem, że to koniec mojego pożycia. Dobrze, że trafiłem do mądrej lekarki, która mnie uspokoiła, że to może być przejściowe, ale na wszelki wypadek przepisała mi maxigrę go. Lek sprawdził się fantastycznie, bo moja erekcja była absolutnie jak dawniej, a do tego bez jakiegoś długiego czekania po zażyciu leku. Dlatego wszystkim radzę, zamiast się niepotrzebnie zamartwiać, to się do lekarza wybrać i szybko uporać się z problemem
Ostatnio szukałam informacji na temat problemów z erekcją i znalazłam taki artykuł może komuś się przyda http://zdrowenowosci.pl/zaburzenia-erekcji/
dla moich zaburzeń kluczowa sprawa to było w jednym momencie podjąć walkę na wszystkich polach. Psychologicznym, fizycznym i farmakologicznym. Rozmowa z psychologiem i dietetykiem dużo dała ale musiałem jednak do tego coś dołożyć. Ktoś ze znajomych wspominał o maxonie active i dorzuciłem go do całej puli zmian i się udało. Chęć i radość z seksu mam jak dawniej ale nie oszukujcie się, trzeba nad sobą zawsze pracować 😉
Ja też wpadłem w niemalże panikę jak raz i drugi w sypialni mi zastrajkował. Aż sam się zdziwiłem, bo nigdy wcześniej nie miałem takich kłopotów. Ale potem zacząłem się zastanawiać no i kilka czynników mogło się nałożyć bo i stres w pracy i niewysypianie się doszło do tego. A że koledzy otwarcie rozmawiają o tym jak się wspomagać to też spróbowałem.
Na zaburzenie erekcji biorę ……. go, którą mi przepisał lekarz. Nie chciałem ryzykować jakichś specyfików z internetu i chciałem, żeby to było coś skutecznego. I …. go spełnia te warunki, bo jest to bezpieczny lek, a do tego w krótkim czasie przywraca mocną erekcję
Panie Karolu – Ta rubryka jest przeznaczona do komentarzy i wymiany myśłi. Nie jest to platforma reklamowa i bardzo prosimy respektować tę zasadę.