Alkohol i życie seksualne

Wpływ alkoholu na życie seksualne

Alkohol może dać złudne poczucie wszechmocy – jesteśmy bardziej dowcipni, lepsi w łóżku, szczuplejsi i wyżsi. Pewnego razu okazuje se, że czujemy się świetnie tylko po alkoholu. Każde uzależnienie odbija się na życiu seksualnym. Tak jest tez z alkoholizmem. Warto wiedzieć, że kobiety i mężczyźni odmiennie przechodzą chorobę alkoholową.

dr n. med. Dariusz Wasilewski – psychiatra, Psychomedica

Jedni mówią, że alkohol pomaga w seksie bo rozluźnia, inni, że powoduje czasową impotencję. Jak jest naprawdę, jaki jest wpływ alkoholu na moje możliwości łóżkowe?

 

Alkohol i seks nie zawsze powinny iść w parze
Alkohol i seks – ta mieszanka może mieć różne skutki. Niewielka ilość dobrego wina podnieca i dodaje odwagi. Nadmiar zepsuje każdą potencjalnie gorącą noc.

Alkohol może mieć wieloraki wpływ na nasze życie seksualne.

Alkohol może pomóc w drodze do łóżka…

Niewielkie dawki alkoholu, które euforyzują, mogą sprawić, że stajemy się bardziej frywolni, podnieceni i wówczas łatwiej nam wykonać parę gestów, błysnąć paroma dowcipami, troszkę zauroczyć, kokietować partnera czy partnerkę. Wtedy prostą drogą może to zmierzać do łóżka i do podjęcia współżycia.

… lub też możemy tę drogę uniemożliwić

Duże dawki alkoholu mają z kolei efekt odwrotny. To znaczy chęci, czy też pożądanie może być bardzo wysokie, ponieważ zmniejsza się hamujący wpływ kory mózgowej. Emocje zaczynają żyć swoim życiem. Możliwości natomiast są dużo gorsze. Trudno uzyskać wzwód po dużej ilości alkoholu, czy też osiągnąć orgazm w przypadku kobiety.

Również dobór partnera może być po alkoholu zupełnie przypadkowy.

Jak to mówi stara maksyma jeśli zaczynają Ci się podobać wszystkie kobiety to znaczy, że powinieneś przestać pić. Inaczej ta sprawa wygląda u osób, które są uzależnione od alkoholu, czy też piją bardzo dużo i bardzo często. Alkohol generalnie rzecz ujmując zmniejsza możliwości seksualne. Częściej doprowadza do impotencji i braku możliwości współżycia. W takim wypadku jedyna możliwość żeby poprawić sobie sprawność seksualną to ograniczenie lub zaprzestanie picia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *